Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Jachtařské destinace

BELIZE - KARIBIK PRO NEZÁVISLÉ CESTOVATELE

Proč si zamilovat Belize?

 

 

V prvé řadě je to země s nevídanými přírodními krásami - tropické džungle s velkým množstvím divoké zvěře - vřešťani, tapíři, pumy, kvesalové, čápové jabiru, ary arakanda a národní ptáci - pestrobarevní tukani... Nachází se zde jediná jaguáří rezervace na světě. Belizská korálová bariéra je druhá největší na světě, za ní leží atoly Turneffe Island a Lighthouse Reef s mohutnou propadlou jeskyní Great Blue Hole. Dalším lákadlem jsou památky mayské civilizace, stará města, jejichž trosky dodnes vyčnívají nad džunglí.

 

V Belize vedle sebe žijí běloši, černoši, mesticové, indiáni, mulati a zambové a svět by se od nich mohl učit, jak si dokáží poradit s rasovou snášenlivostí. Středoamerický temperament je přímo fenomenální a umějí být nejen veselí, zábavní, otevření, ale i prudcí a výbušní, jak o tom svědčí četné místní konflikty. Kde jinde by proti sobě dvě sousedící země poslaly po zuby ozbrojenou armádu jen kvůli výsledku fotbalového zápasu? ...jak to bylo přizápasu Salvador proti Hondurasu v roce 1969.

 


Belize je od roku 1981 nezávislým členem Britského společenství národů Commonwealthu, v čele s královnou Alžbětou. Úředním jazykem je angličtina, ale španělština je stejně rozšířená. Dalo by se shrnout, že s angličtinou nejdál dojdeš.

Belize je unikátní jachtařskou destinací. Jediná chartrová základna je v Placencii a je to jedno z mála míst, kde najdete pláže se vším servisem, na který jsme zvyklí. Slavná placencijská promenáda Sidewalk je podle Guinnessovy knihy rekordů nejužší ulice na světě. Z Placencie se můžete vydat na výlet lodí po Monkey River nebo se vydat na túru do pralesa.

Nedaleko od Placencie je mořská rezervace Gladden Spit, která byla založena na ochranu svého nejvzácnějšího návštěvníka - žraloka velrybího. A právě na potápění a šnorchlování s tímto majestátním tvorem vás zveme na konci dubna 2016. V tuto chvíli jedou dva "české katamarány". Na leader katamaránu jede vynikající mořský biolog Damien Chapman a kromě žraloka velrybího budeme vyhledávat další zajímavé podmořské obyvatele jako jsou kapustňáci a jiní...

 

Pokud byste měli zájem připojit se do flotily 4 katamaránů, neváhejte, počet míst je omezený!