Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Jachtařské destinace

GOLFO DI NAPOLI - JACHTING POD VESUVEM

Neapolský záliv - Golfo di Napoli je regionem, kde začíná skutečný italský jih. Je tu malebné pobřeží, ostrovy a ostrůvky, nádherné přírodní scenérie, starověká města Pompeje a Herculaneum, podivuhodné vulkanické útvary s aktivní sopkou Vesuvem. Ostrovy Neapolského zálivu Procida, Ischia a Capri lákají svojí rozmanitostí. Okolí Neapole patří ke geologicky nejméně stabilním oblastem ve světě. Nejznámější sopkou je Vesuv, ale v regionu se nacházejí i další sopky v oblasti severozápadně od Neapole tzv. Campi Flegrei s horkými prameny, které bylo Homérem a Vergiliem považováno za vstup do Hádovy podsvětní říše. Ostrovy Capri, Ischia a Procida se rozkládají jako stráž u jednotlivých výběžků Neapolského zálivu. Pevnině nejblíže leží Procida, odkud vám nabízíme pronájem plachetnic i katamaránů.

PROCIDA je seskupení vulkanických skalisek. Ostrov není tak zaplaven turisty jako sousední Ischia a Capri. Hlavní město Marina Grande, kam připlouvají trajekty z Neapole, tvoří sešlé, ale pitoreskní domky v pastelových barvách, které se táhnou až k pevnosti Terra Murrata. Za výstup na vrchol stojí kostel v opatství San Michele, jehož kupole jsou vyzdobeny malbou od Giordana, zobrazující sv. Michala, jak poráží turecká vojska na březích ostrova Procida. Výhled z nedalekého belvederu patří k nejkkrásnějším a zabírá celý Neapolský záliv - od Capo Miseno až ppo Capri na levé straně. Na Procidě si můžete užít klidné bukolické atmosféry.

ISCHIA je největším ostrovem v zálivu a tvoří ji zašpičatělé zelené pahorky. Ischia stojí ve stínu slavnějšího souseda Capri, ale najdete zde kouzelné písečné pláže, termální prameny a zřídla, a hlavně tu není tolik turistů jako na Capri. proslulá je exotická zahrada La Mortella, kterou založil anglický skladatel Wiliam Walton s jeho ženou, Argentinkou Susanou. Se zahradním architektem vytvořili z vulkanického kamenolomu přenádhernou zahradu.

CAPRI strmě ční z moře přímo u nejvzdálenějšího výběžku sorrentského poloostrova. Císař Augustus se na ostrov uchýlil před svými vladařskými povinnostmi a cisař Tiberius na Capri přenesl hlavní sídlo císařství a užíval si zde radovánek a hýření až do své smrti v roce 37. Po ochodu Římanů zůstalo Capri nadlouho poměrně opuštěné až do začátku 19st, kdy byla objevena Modrá jeskyně a nádherná scenérie ostrova začala přitahovat umělce a spisovatele...Trajekty a jety připlouvají do přístavu Marina Grande, který tvoří část hlavního města ostrova na pobřeží, město samotné se nachází na kopci nad přístavem, kam vede lanovka. Druhým velkým městečkem je Anacapri, odkud se můžete nechat vyvézt lanovkou na nejvyšší místo ostrova Monte Solaro ve výšce 596m. Je odtud nádherný výhled a Ti, kdo v sobě mají sportovního ducha, se z nuly do 596m dostanou za necelou hodinku. V Anacapri se nachází slavná villa Michele, vila Axela Muntheho. Švédský spisovatel a lékař a Capri zde žil po mnoho let a jeho vzdušný dům s vonícími zahradami a neobyčeným výhledem patří mezi skvosty mediteránní architektury. Za přečtení stojí Muntheova kniha The story of San Michele, která z velké části popisuje jeho zajímavý život.

Podmínky pro jachting v Tyrhénském moři: mariny a kotvení

Procida - Procida marina, Cala di Corricella, Chiaolella, Vivara anchorage

Ischia - Porto d´Ischia, Camicciola, Lacco Ameno, Forio d Ischia, San Angelo, Castello d Ischia.

Capri - Marina Grande