Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Jachtařské destinace

MALAJSIE LANGKAWI

Všichni, kdo zavítají do této malajské oblasti, zažijí opravdovou asijskou kulturu a objeví jednu z nejstarších civilizací. Mezi nejznámější charakteristiky Malajsie patří například pestrobarevné festivaly, obrovské mrakodrapy, působivé hory, překrásné ostrůvky a pláže, a v neposlední řadě milion let staré deštné lesy s udivující florou a faunou.
Souostroví Langkawi se skládá z 99 ostrůvků nacházejících se v Andamanském moři, jižně od Thajska. Lidé sem přijíždějí zejména kvůli nádherné neposkvrněné přírodě a úchvatným plážím.Rýžová pole s pasoucími se bizony dodávají této oblasti venkovský ráz. Krajina je charakteristická vápencovými jeskyněmi a smaragdově zelenými deštnými lesy. Langkawi je bezcelní ostrov. V hlavním městě Kuah, které leží na jihovýchodním cípu ostrova, a v oblasti, kde se nachází mezinárodní letiště Langkawi, jsou nejlepší místa na nákupy.

Hlavním město ostrova se nazývá Kuah. Ačkoliv toto město není tak veliké, rozprostírá se na zakřiveném pobřeží s přístavem pro trajekty a jachtařským klubem na jižním cípu města. Vedle jmenovaného přístavu se tyčí obrovská socha hnědého orla postaveného s rozpaženými křídli na molu vybíhajícím do moře, proto se také nazývá Orlí náměstí (Eagle Square). Náměstí je obehnáno spousty obchůdky se suvenýry a restauracemi. Nejvhodnější procházka po náměstí je k večeru, kdy se rozpalené městečko ochladí, a tak se stane příjemným prostředím pro nákupy a občerstvení. Vedle Orlího náměstí leží tzv. Lagenda Langkawi (v překladu legenda Langkawi), což je jakýsi park zahrad a uměleckých řemesel. Vstupné je 5 ringgitů pro dospělého člověka. Dále je zde jediné nákupní centrum na ostrově, Langkawi Fair, kde naleznete několik butiků s batikovaným zbožím, obchůdky s výrobky uměleckého řemesla, ale také McDonalda a nějaké duty-free shopy. Samozřejmě i v centru města se nachází podobné obchody, banky a restaurace, jinak zde pro turisty není nic jiného k vidění.

Druhou destinací je samotná marina Telaga Harbour Park, která leží asi 45 kilometrů od Kuahu a 20 minut cesty od mezinárodního letiště. Je to geologický div díky tzv. Telaga Tujuh (Seven Wells Waterfall), kde voda kaskádovitě padá z 90-ti metrové výšky skrze 7 přírodních jezírek. Výstup do nejvyššího bodu těchto vodopádů se stává tím více atraktivnější a impozantnější, čím výše se nacházíte a otevírá se tak před vámi překrásná scenérie okolní přírody. Veliký pozor při výstupu se musí dávat na kluzké kameny. Jedna z legend říká, že tyto vody byly ozdravující, a tak sem připlouvaly lodě, aby zde načerpaly energii. Díky poloze Telagy může návštěvník obdivovat každodenní západ slunce a jedinečnou architekturu tohoto novodobého přístavu a jeho okolí, který vznikl z malé rybářské vesničky. Další atrakcí je kabinová lanovka na západní části ostrova, na kterou se dostanete pěšky ze střediska Burau Bay. Tato lanovka vás vyveze na horu Mat Cincang. Lanovka stojí 15 ringgitů pro dospělého a 10 pro děti a trvá asi 12 minut. Pod vámi se rozprostírají ostrůvky v Adamanském moři a můžete spatřit i vodopády Seven Wells. Další zajímavostí v této oblasti je krokodýlí farma, která je v Kubang Badak, asi 30 km od Kuahu a několik minut od Burau Bay.

Langkawi je ideální místo pro plachtění díky svým dobrým celoročním podmínkám, nachází se zde prvotřídní plážová střediska s bílým pískem a průzračnou vodou (hlavně v oblasti Butangs – Thajsko) a výborné jídlo. Návštěvníci se dostanou pouze k oblasti Butang a Turatao v thajských vodách, ale Phuket už je hůře administrativně přístupný a zcela určitě se to nevyplatí, pokud se zde zdržíte pouze týden.

Potápění
Protože je moře kolem ostrova mělké a zanesené, není vhodné pro potápění a šnorchlování. Návštěvníci se musí vydat buď do thajských vod na místo zvané Butangs, kde potřebují určité povolení, nebo jižně od ostrova Langkawi tzv. Pulau Marine Park, která se ještě nachází v malajských vodách. Abyste mohli zavítat do thajských vod, musíte zaplatit kolem 180 ringgitů na osobu a 300 za loď na 1 až 5 dnů, je to jednorázová platba a zahrnuje imigrační a celní poplatky a přístavní formality. Butangs se nachází asi 28 mil od Langkawi. Hranice Thajska se nachází pouze 2 míle severně od Langkawi. Další podmínkou pro vyplutí do thajských vod je předat své pasy správci základny na dva dny, aby mohl toto povolení vyřídit.