Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Jachtařské destinace

THAJSKO - PHUKET

Překrásné pláže s bílým pískem na ostrovech Phi Phi a Phang Nga Bay východně od Phuketu lákají množství turistů po celý rok. Similan Islands, které se nachází asi 50 mil severozápadně, nabízejí bezpočet tropických zákoutí, průzračně čistou vodu a úchvatný podmořský svět, který zaručuje fantastické potápění. Ne bezdůvodně si britský režisér a producent Danny Boyle vybral thajský ostrov Ko Phi Phi Lee k natočení filmu Pláž v hlavní roli s Leonardem DiCapriem. Pustit se také můžete po stopách agenta 007 na KoTapu, tyčící se z Andamanského moře jako vztyčený prst.
Thajsko leží blízko rovníku, proto je ideální prázdninovou destinací během celého roku. Teplota vody se pohybuje okolo 28 stupňů celsia. Střídají se tady dvě období - jedno suché a druhé mokré, přičemž hlavní sezona je mezi listopadem a dubnem, kdy je období severovýchodních monzumů.

Potápění: Nebudeme přehánět, když budeme tvrdit, že potápění v Thajsku je fantastické. Ceny v různých oblastech se mohou lišit, ale většinou se pohybují okolo 1500 do 2500 bahtů za osobu na dva ponory . Nejlepší oblastí pro potápění jsou Ko Phi Phi Don a Koh Racha Yai. Skvělá možnost potápění se je také na Similan Islands, které jsou národním parkem, takže se  za vstup platí poplatek. Tato oblast je však přístupná jen od listopadu do dubna.

Žraloci: I když se žraloci v této oblasti vyskytují, pro plavce nejsou vůbec hrozbou. Žijí zde druhy žraloků, kteří nemají zuby a živí se planktonem. Střetnutí se s nimi je spíše zážitek pro turisty.

Bezpečnost: V Thajsku nehrozí žádné nebezpečí rekreačním lodím. Asi o 1200 km západně v jižním Čínském moři je situace horší. Vyskytují se tam piráti, kteří se však zajímají jen o nákladní lodě.

Kotveni: V Thajsku na většině míst nenajdete mola, kotví se v zátokách nebo na bojkách.

Přílivy a odlivy: V oblasti okolo Phuketu příliv dosahuje až 3 metry, proto je nutné dodržovat bezpečnou vzdálenost od břehu.

Tabulky, které poskytují podrobné informace o přílivech a odlivech je možné najít na adrese:
http://www.phuketgazette.net/tides/