Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Jachtařské destinace

KARIBSKÝ JACHTING S PŘÍCHUTÍ FRANCIE I. - GUADELOUPE

GUADELOUPE má příchuť Francie v tropech. V dobře vybavených marinách je pro charter připraveno mnoho plachetnic, katamaránů i motorových jachet. Výhodou je četné a levné letecké spojení z Francie (Francouzi berou cestu na Guadeloupe jako Češi do Špindlerova Mlýna). Guadeloupe je dobrou základnou pro plavby v Karibiku jak směrem na nazávislý ostrov Dominica, tak luxusní britský ostrov Antigua.
Na francouzském Guadeloupe nakoupíte za francouzské ceny francouzské suroviny včetně vína, sýrů, uzenin, jen rum není francouzský, ale místní karibský... Zato levný a výborný...
Samotný Guadeloupe je zajímavým ostrovem s krásným pobřežím a mnoha nádhernými karibskými ostrůvky v okolí.
Dvě hlavní části Guadeloupe, Grande-Terre a Basse-Terre, jsou od sebe odděleny úzkým mořským kanálem nazývaným Riviere Sallée. Plavba tímto kanálem je možná, avšak komplikovaná. Na mapě ostrovy vypadají jako rozevřená motýlí křídla, s přilehlými ostrovy La Désirade, Les Saintes a Marie-Galante. Oblast je součástí Malých Antil, 200 mil severně od Martiniku, a je to ideální jachtařská oblast se stabilními východní pasáty, klidnými lagunami a zátokami

Většina ostrova je přírodní rezervací s řadou nádherných vodopádů a s termálními prameny uprostřed tropického pralesa. Klidné moře na závětrné straně Guadeloupe je jednou z nejoblíbenějších destinací pro potápění. Slavný Jacques Cousteau kdysi popsal pobřežní vody jako "jedno z 10 nejlepších světových potápěčských míst." Bohužel je tato lokalita příliš snadno dostupná z Guadeloupe a proto bývá přeplněná.Grande-Terre, východní část ostrova, je hornatá, s bílými korálovými písčitými plážemi a 650 akry mangrovových bažin. V mořské rezervaci uvidíte zajímavé exotické ptactvo, včetně pelikánů. V místních restauracích a kavárnách ochutnáte výbornou kuchyni silně ovlivněnou galskými a kreolskými příchutěmi. Relaxujte večer na své lodi nebo si zajděte na pevnině mezi místní obyvatele, zatancujte si za zvuku zouk nebo reggae.

 

Basse-Terre, na západě, dominuje sopka La Soufrière (1440 m), která je stále aktivní. Je posetá banánovými plantážemi. Doporučujeme si projít národní park s dobře značenými turistickými stezkami. Zastavit a ponořit se do kamenných jezírek, některé z nich mají vodu ohřátou sopečnou činností. Z vodopádů Carbet Falls je nádherný výhled.

 Přilehlé ostrovy La Désirade, Les Saintes a Marie-Galante jsou vzdáleny od Guadeloupu 2 hodinky plavby. Tyto ostrovy jsou méně rozvinuté a najdete zde více klidu. Každý z ostrovů je specifický - La Désirade je sedm kilometrů dlouhý a jen něco málo přes kilometr a půl široký ostrov, má obydlené pouze jižní pobřeží. Na Les Saintes uvidíte Napoleonovu pevnost a muzeum, líbezné vesnice a krásné pláže na Grande Anse. Ochutnejte u přístaviště kokosovou specialitu, známou jako Torrent of Love. Marie-Galante je známá jako ostrov sta mlýnů, s množstvím polí cukrové třtiny. Autentické volské povozy stále slouží jako dopravní prostředek pro zemědělce. Ostrov je známý rumovými palírnami s historií datující se do 18. století a místní si žárlivě střeží své kulinářské recepty. Pozor při plavbě kolem ostrova, pobřeží je lemováno rybářskými bójkami, které označují pasti na langusty.

 

Marina Bas du Fort na Guadeloupe

Marina Bas du Fort na Guadeloupu se nachází na půl cesty mezi Martinikem a Saint-Martinem, je dobrým výchozím bodem pro objevování krás Karibiku. Marina má vše potřebné, v pěší vzdálenosti jsou obchody, restaurace i bary, benzínová pumpa je vybavena velmi slušně zásobeným obchodem, který má díky "duty free" statutu velmi dobré ceny. Z mariny se do centra Bas du Fort dostanete buď taxíkem, nebo městkým autobusem. Centrální náměstí stojí za návštěvu a nezapomeňte navštívit trhy s kořením.
Pro případnou prohlídku ostrova Guadeloupe doporučujeme přiletět o pár dní dříve a půjčit si auto, nebo se spolehnout na místní dopravní síť a výlety. Příjemné ubytování za rozumné peníze v blízkosti mariny našim klientům rádi zajistíme stejně jako letenky, rozsáhlé pojištění storna cesty, které kryje i přírodní katastrofy a stávky, které pro cesty do Karibiku s AirFrance představují riziko.