Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Jachtařské destinace

KARIBSKÝ JACHTING S PŘÍCHUTÍ FRANCIE II. - MARTINIK

Nebýt palem, které vám naznačí, že jste někde v karibských oblastech, tak byste si MARTINIK mohli splést s nějakou francouzskou provincií. Většina návštěvníků přilétá z Francie (80%) a místní obyvatelé mluví většinou francouzsky nebo kreolsky, angličtinu uslyšíte vzácně. Na druhou stranu je Martinik dynamicky se rozvíjející ostrov s jedinečnou karibskou kulturou, která dlouhé věky vzdorovala francouzské nadvládě. Je vulkanického původu a jeho nejvyšším vrchlolem je činná sopka Mt. Pelée, která vybuchla naposledy v roce 1902, kdy vymazala z mapy tehdejší hlavní město St. Pierre. Trosky města jsou dodnes nejnavštěvovanější památkou ostrova. Nynější hlavní město Fort-de-France, přirovnávané k Marseille, je největším městem na frankofonních Malých Antilách. Většina ostatních měst jsou moderní provinční sídla spojená s hlavním městem dvouproudovou dálnicí. Nicméně třetina ostrova je pokryta lesy a ostrov je od pradávna nazývám ostrov květin. Ostatní části ostrova tvoří babánovníková, ananasová a třtinová pole. Než vstoupíte na tuto vzdálenou výspu Galů, důkladně osvěžte svoji francouzštinu.

SEYCHELLES - TROPICAL SCENERY

Vyhlazené žulové kameny rozházené na plážích jsou typické pro SeychelyKouzelné místo v Indickém oceánu, vynikající podmínky pro jachting, ráj pro potápěče a rybáře. Seychelly leží mimo území cyklónů, které pravidelně zasahují ostovy Réunion, Mauricius a Madagaskar. Na Seychelách vítr nad 6Bft  nefouká díky poloze v oblasti monzunů a alizé. Klimatické variace neovlivňují teplotu vzduchu, která je konstantní mezi 28-30st.
Na souostroví neexistuje masová turistika a tamní vláda nemá v úmyslu tento trend měnit. Souostroví je otevřené pro jachting poměrně krátkou dobu. Letecká dopravní dostupnost z Evropy je vynikající, existují jak přímé lety, tak lety s příjemným přestupem v polovině letu na některém z arabských letišť (zajišťujeme i několikadenní zastávku s programem). Časový posun proti Praze je pouhé 3 hodiny a celé souostroví je jediným územím, takže nepříjemné proclívání jako v Karibiku není vůbec potřeba.

KARIBSKÝ JACHTING S PŘÍCHUTÍ FRANCIE I. - GUADELOUPE

GUADELOUPE má příchuť Francie v tropech. V dobře vybavených marinách je pro charter připraveno mnoho plachetnic, katamaránů i motorových jachet. Výhodou je četné a levné letecké spojení z Francie (Francouzi berou cestu na Guadeloupe jako Češi do Špindlerova Mlýna). Guadeloupe je dobrou základnou pro plavby v Karibiku jak směrem na nazávislý ostrov Dominica, tak luxusní britský ostrov Antigua.
Na francouzském Guadeloupe nakoupíte za francouzské ceny francouzské suroviny včetně vína, sýrů, uzenin, jen rum není francouzský, ale místní karibský... Zato levný a výborný...
Samotný Guadeloupe je zajímavým ostrovem s krásným pobřežím a mnoha nádhernými karibskými ostrůvky v okolí.
Dvě hlavní části Guadeloupe, Grande-Terre a Basse-Terre, jsou od sebe odděleny úzkým mořským kanálem nazývaným Riviere Sallée. Plavba tímto kanálem je možná, avšak komplikovaná. Na mapě ostrovy vypadají jako rozevřená motýlí křídla, s přilehlými ostrovy La Désirade, Les Saintes a Marie-Galante. Oblast je součástí Malých Antil, 200 mil severně od Martiniku, a je to ideální jachtařská oblast se stabilními východní pasáty, klidnými lagunami a zátokami

BELIZE - KARIBIK PRO NEZÁVISLÉ CESTOVATELE

Proč si zamilovat Belize?     V prvé řadě je to země s nevídanými přírodními krásami - tropické džungle s velkým množstvím divoké zvěře - vřešťani, tapíři, pumy, kvesalové, čápové jabiru, ary arakanda a národní ptáci - pestrobarevní tukani... Nachází se zde jediná jaguáří rezervace na světě. Belizská korálová bariéra je druhá největší na světě, za ní leží atoly Turneffe Island a Lighthouse Reef s mohutnou propadlou jeskyní Great Blue Hole. Dalším lákadlem jsou památky mayské civilizace, stará města, jejichž trosky dodnes vyčnívají nad džunglí.  

GOLFO DI NAPOLI - JACHTING POD VESUVEM

Neapolský záliv - Golfo di Napoli je regionem, kde začíná skutečný italský jih. Je tu malebné pobřeží, ostrovy a ostrůvky, nádherné přírodní scenérie, starověká města Pompeje a Herculaneum, podivuhodné vulkanické útvary s aktivní sopkou Vesuvem. Ostrovy Neapolského zálivu Procida, Ischia a Capri lákají svojí rozmanitostí. Okolí Neapole patří ke geologicky nejméně stabilním oblastem ve světě. Nejznámější sopkou je Vesuv, ale v regionu se nacházejí i další sopky v oblasti severozápadně od Neapole tzv. Campi Flegrei s horkými prameny, které bylo Homérem a Vergiliem považováno za vstup do Hádovy podsvětní říše. Ostrovy Capri, Ischia a Procida se rozkládají jako stráž u jednotlivých výběžků Neapolského zálivu. Pevnině nejblíže leží Procida, odkud vám nabízíme pronájem plachetnic i katamaránů.

MODRO-BÍLÉ KYKLÁDY

Oslnivě bílé domy, křivolaké dlážděné uličky, kostely s modrými kopulemi, větrné mlýny na návrších, rozmanité pláže – to jsou Kyklady. Jejich název je odvozen od slova kyklos neboli kruh, protože obklopují posvátný ostrov Délos. V létě vyprahlé ostrovy, překvapí svým půvabem na jaře, kdy je pokryjí koberce planých květin.
Souostroví tvoří padesát šest ostrovů, z nichž obydlených je jen dvacet čtyři. Správní a obchodní středisko Kyklád je Syros, jeden z mála ostrovů, kde turistika nehraje žádnou roli. Život na Kykládách se soutřeďuje převážně okolo přístavní zátoky, nad níž se prostírá vesnice neboli Chóra a nahoře se rýsuje pevnost. Od července do září foukají na ostrovech silné větry tzv. meltemi, které přinášejí úlevu od horka,ale způsobují leckdy chaos v jízdních řádech trajektů a potrápí i jachtaře.

BRITSKÉ PANENSKÉ OSTROVY - POHODOVÝ JACHTING

Chráněná kotviště na BVI lákají jachtaře z celého světaBVI, Britské Panenské ostrovy čítají kolem 50 ostrovů a ostrůvků, které se rozprostírají asi 80nm severozápadně od známého francouzsko-holandského ostrova St. Martin s ještě známějším letištěm Princess Juliana International Airport, které se řadí k nejextrémnějším na světě. Pokud poplujete z BVI na západ přes US Virgin Islands, čeká vás asi za 50nm Dominikánská republika na ostrově Hispaniola.
BVI mají pro jachting mimořádně příznivé podmínky, protože podobně jako Seychely v Indickém oceánu, i Britské Panenské ostrovy leží na desce mořského dna o hloubce do 50m, na jejíž hranách se velké oceánské vlny rozbijí a tvoří se nové, mnohem menší. Příznívý a stálý vítr, chráněná a snadno přístupná kotviště, malé vlny, neznatelný příliv a minimální proudy jsou spolu s krásnými korály a plážemi s průzračnou vodou hlavními plusy této oblíbené zimní jachtařské destinace v Karibiku.

KUBA - FIDEL CASTRO ODEŠEL NA ONEN SVĚT, R.I.P.

Fidel Castro, ikona kubánské revoluce a symbol studené války, zemřel v Havaně 25.11.2016 ve věku 90. let. Na jeho smrt reagují téměř všichni světoví státníci. Pro jedny je kultovním revolučním vůdcem - jako třeba pro Venezuelu, Salvador a další státy v Latinské Americe, pro druhé tyran a zločinec. Pohřeb se bude konat 4. prosince 2016.
 
Kuba je zajímavou jachtařskou destinací a proto Ti, kdo se na Kubu chystali nebo chystají, by neměli váhat, pokud chtějí poznat Kubu před tím, než bude zkomercializována. My jsme navštívili Kubu naposledy v prosinci 2008 a momenty z Kuby jsme pro Vás zachytili v naší fotogalerii.
 
"Nic tak krásného jsem v životě neviděl",  zvolal Kryštof Kolumbus okouzlený krásou kubánského pobřeží a moře. Stejná slova napsal Ernest Hemingway o 450 let později.  Neméně uchváceni světlem, barvami a rytmem života této hřejivé a pohostinné země budete i vy, ať již na moři nebo na pevnině.  Nepřístupné, divoké útesy, nekonečné písečné pláže, tropické pralesy, divoké palmy a mangrovníky, skalní štíty hor, nedotknutý podmořský svět plný ryb a korálových zahrad - to je Kuba. Na ulicích a v barech neustále zní hudba, která je dědictvím minulosti  a současně tepem smíšené krve mnoha etnických skupin. Kubánci ztělesňují ducha své nespoutanné a pohostinné země, kde se sny dají snít o otevřenýma očima.

BAHAMY

Bahamy - jedna z nejluxusnějších lokalit planety, extrémně drahé hotely, kde má člověk vlastního komorníka, ale i místa pro běžné turisty. Bahamy - to jsou stovky opuštěných i neopuštěných ostrovů.  Obydlená část souostroví je označovaná jako Family Islands, kde jsou nádherné poklidné pláže se "závějemi" jemného písku, který přechází v tyrkysové moře průzračné jako benátské sklo. Přestože jsou Bahamy cílem milionářských jachet, které hledají ve zdejších zátokách úkryt před zvědavci, hlavním zdrojem obživy většiny místních obyvatel zůstává rybolov. V uličkách úzkých tak, že jimi neprojede ani osobní auto, si po škole hrají děti, všude se do daleka rozléhá rytmus goombay, rybáři podřimují ve svých loďkách...

KARIBSKÝ JACHTING S PŘÍCHUTÍ FRANCIE III.- ST. MARTIN

SARÓNSKÝ ZÁLIV

Vydejte se s námi na plavbu Saronským zálivem v Řecku, který má ideální podmínky pro jachting a charter lodí téměř po celý rok! Tomu odpovídá obrovský výběr plachetnic, katamaranů i motorových jachet k pronájmu. V nabídce jsou i luxusní jachty s posádkou. Blízkost Atén zaručuje snadné letecké spojení po celý rok a vynikající zásobování včetně možnosti vybrat si suroviny na jednom z nejzajímavějších trhů v Evropě. Neuvěřitelně čistá voda láká ke  koupání i na městských plážích v Aténách hned vedle mariny.  Kouzelné rybářské vesničky a zátoky zvou ke kotvení a památky světového významu jako amfiteátr v Epidavros nebo chrám Afaia na ostrově Aegina jen podtrhují atraktivitu této oblasti. Přidejte taverny a kavárny s mírnými cenami, neopakovatelnou atmosféru ostrovů Hydra nebo Poros vzdálených jen pár hodin plavby plachetnicí z Atén a víte kam na další charter!
 

SKIATHOS - KLIDNÝ JACHTING A LA MAMMA MÍA

Sporady patří k dosud neobjeveným oblastem pro pronájem lodí. Výběr plachetnic a katamaránů pro charter však není veliký a motorové jachty se k pronájmu nenabízejí vůbec. Název Sporades znamená řecky rouztroušené, asi díky poloze ostrovů v Egejském moři. Severní Sporady jsou narozdíl od vyprahlých ostrovů, jako jsou Kyklády, překvapivě svěží a bujné. Již od dávných dob sem lákají osadníky i piráty borovicemi porostlá pohoří, hojné prameny, nekonečné množství pláží a skryté zátoky. Ostrovy mají totiž své kouzlo různorodé krásy: skály, strmá pobřeží, zlaté pláže s křišťálovou vodou, vzduch provoněný vůní borovic, fantastickým západem slunce a náladou pobřežních taveren. Nádhernou přírodu a malebné vesničky si vybrali filmaři jako kulisu pro známý muzikál Mamma Mia s Meryl Streep v hlavní roli.

JÓNSKÉ MOŘE

Jónské moře je součástí moře Středozemního a nachází se mezi Itálií, Albánií a Řeckem jižně od Jaderského moře, se kterým je spojeno přes Otrantský průliv. Ideální podmínky pro charter lodí lákají každý rok větší počet jachtařů. V Jónském moři se k pronájmu nabízí plachetnice, katamarany i motorové jachty. Jónské ostrovy s olivovníkovými háji a cypřiši jsou nejzelenější ze všech řeckých souostroví. Tvoří je šest nejvýznamnějších ostrovů - Korfu, Paxos, Lefkáda, Ithaka, Kefalonie, Zakynthos, Kythira a bezpočet malých ostrůvků. Nejvýhodnějším místem k vyplutí, odkud se dostanete pohodlně ke všem ostrovům, je marina Lefkas nebo město Preveza s nedalekým mezinárodním letištěm. Pro naše klienty zprostředkujeme přímé letenky z Prahy a Vídně za nejlepší ceny na trhu.  

TURECKO - BODRUM

Město Bodrum leží na členitém poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře směrem k ostrovu Kos. Toto kouzelné město je známé především svojí typickou mediteránskou architekturou a písčitými plážemi, lemující břehy Egejského moře. Návštěvník může zavítat do více okolních měst na pobřeží i ve vnitrozemí, jako jsou například Turgutreis, Gumusluk, Yalikavak, Gundogan a Golturkbuku. Bodrum je ideální výchozí bod pro  nalodění a plavbu jak po tureckých, tak řeckých ostrovech. Počasí je zde stabilní, což zajišťuje dlouhou sezónu. 

RHODOS, KOS - DODEKANÉZE

Název "Dodekanese" původně znamenal „dvanáct ostrovů“, odkazující se na komplex 12-ti ostrovů, který dostal zvláštní privilegium od sultána za turecké nadvlády. Je to název poměrně mladý, vznikl v roce 1908. Dodekanéské ostrovy zahrnují přes 163 ostrovů a ostrůvků, z toho pouze 26 je obydlených. Tyto ostrovy jsou někdy považovány za hranice Evropy rozdělující ji od Turecka. Téměř všechny ostrovy jsou zaplaveny starověkými památkami, hrady z dob křížových výprav a v neposlední řadě tradičními vesničkami. Největšími zástupci souostroví jsou populární Rhodos, dále Patmos, Leros, Kalymnos, Kos, Nisyros, Symi, Astypalia a Karpathos. Dodekanéské ostrovy jsou opředeny mnoha legendami a jejich bohatá historická minulost je dodnes znatelná na každém kroku.

MADAGASKAR

Madagaskar je 4. největší ostrov na světě, dalo by se říci, že jde o mini-kontinent, vzdálený přes Mosambický průliv 400 km od Afriky, 600km od ostrovů Réunion a Mauricius. Jachtařská oblast se nachází na severozápadě, vyplouvá se z ostrova Nosy Be, zahrnuje ostrovy jižně od Nosy Be: Nosy Tanikely – Nosy Komba (ostrov lemurů) – Nosy Iranja – Nosy Radamas – Nosy Saba a ostrovy na severu: Nosy Mitsio - Tsara Banjina.
Na Madagaskaru se díky dlouhé izolaci od okolních pevninských bloků (asi 130 mil. let) vyskytuje velké množství organismů, které jsou vázány pouze na tento ostrov. Mezi ně například patří lemuři, které můžete spatřit na ostrově Nosy Komba. Nosy Komba je vulkán, vystupující z moře,souvisle pokrytý lesy. Na ostrově je boží klid, žádná auta ani motorky, nic.

MALAJSIE LANGKAWI

Všichni, kdo zavítají do této malajské oblasti, zažijí opravdovou asijskou kulturu a objeví jednu z nejstarších civilizací. Mezi nejznámější charakteristiky Malajsie patří například pestrobarevné festivaly, obrovské mrakodrapy, působivé hory, překrásné ostrůvky a pláže, a v neposlední řadě milion let staré deštné lesy s udivující florou a faunou.
Souostroví Langkawi se skládá z 99 ostrůvků nacházejících se v Andamanském moři, jižně od Thajska. Lidé sem přijíždějí zejména kvůli nádherné neposkvrněné přírodě a úchvatným plážím.Rýžová pole s pasoucími se bizony dodávají této oblasti venkovský ráz. Krajina je charakteristická vápencovými jeskyněmi a smaragdově zelenými deštnými lesy. Langkawi je bezcelní ostrov. V hlavním městě Kuah, které leží na jihovýchodním cípu ostrova, a v oblasti, kde se nachází mezinárodní letiště Langkawi, jsou nejlepší místa na nákupy.

THAJSKO - PHUKET

Překrásné pláže s bílým pískem na ostrovech Phi Phi a Phang Nga Bay východně od Phuketu lákají množství turistů po celý rok. Similan Islands, které se nachází asi 50 mil severozápadně, nabízejí bezpočet tropických zákoutí, průzračně čistou vodu a úchvatný podmořský svět, který zaručuje fantastické potápění. Ne bezdůvodně si britský režisér a producent Danny Boyle vybral thajský ostrov Ko Phi Phi Lee k natočení filmu Pláž v hlavní roli s Leonardem DiCapriem. Pustit se také můžete po stopách agenta 007 na KoTapu, tyčící se z Andamanského moře jako vztyčený prst.