Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

jachting_pro_firmy

Firemní plavby a jachtařské akce pro firmy

 A. Onassis: „...nejlepší přátele a obchody jsem získal na jachtě...“

Firemní regataV námořních velmocích patří jachting a firemní plavby k tradičním firemním aktivitám. U nás si jachting svoji cestu do firem teprve razí, i přesto má ALTUMARE s přípravou firemních plaveb bohaté zkušenosti.  Víme, že jejich organizace vyžaduje pečlivý přístup a blízká spolupráce se zadavatelem a pochopení jeho záměrů a představ je pro nás důležitá.

Zajišťovali jsme firemní plavby pro týmy šesti až stotřiceti  osob v různých částech světa a rozhodně se neomezujeme pouze na Chorvatsko.  Pořádali jsme neformální plavby i setkání top-managementu nadnárodních firem. Zabezpečovali jsme podmínky pro speciální plavby, při kterých se za pomoci psychologa podařilo odstranit bariéry mezi účastníky a nastartovat úspěšnou týmovou spolupráci.  Reference sdělíme na vyžádání.

 

Nejoblíbenější typy jachtařských akcí pro firmy:

Ochutnávka jachtingu - jednodenní týmová akce 

Sportovní plachetnice vhodná pro výuku jachtingu na jezerechNa ochutnávce jachtingu vykročíte do jachtařského světa a  seznámíte se se základy jachtingu.

Pod vedením instruktorů se dozvíte základní teorii a naučíte se  principům ovládání  sportovních 6,5m dlouhých plachetnic. Akci lze uspořádat i jako vícedenní a účastníci pak mohou získat certifikát Start Yachting, který vydává Škola jachtingu NYS. Tento certifikát je celosvětově uznáván jako první krok na cestě ke kapitánskému průkazu. Na Ochutnávce jachtingu získáte  i informace jak kapitánský průkaz získat a ke jsou nejzajímavější jachtařské destinace světa.

Ideální počet účastníků je 12-24, program lze připravit i pro větší skupiny. Výhodným místem je Brněnská přehrada. Akci lze připravit jako jednodenní s příjezdem ráno a odjezdem večer, nebo vícedenní s večerním programem a ubytováním dle požadavků. Ochutnávka jachtingu může mít rysy od neformálního sportovního outdoor programu s opékáním buřtů a posezením u ohně až po  incentivní program, kde budou účastníci hýčkáni kvalitním cateringem za zvuku živé hudby.

Incentivní plavby na moři - unikátní zážitky pro celou posádku!

 

Incentivní firemní plavbaHlavním cílem incentivní plavby je odměnit, zaujmout a poskytnout velké množství zážitků, které jsou jinak téměř nedostupné. Těžiště incentivních plaveb spočívá v dokonalé organizaci plavby a rychlém sledu neobyčejných zážitků. Cílem je maximální spokojenost účastníků plavby. Ideální počet je 8-10 lidí na jedné lodi, počet lodí není teoreticky omezen. Za nejvýhodnější délku akce považujeme 3-4 dny, za optimální destinaci v Evropě vybrané části Řecka s dokonale navazující leteckou dopravou (letiště musí být v blízkosti místa nalodění a nejbližší ostrovy vzdáleny do 2-3 hodin plavby). S dopravou autem/autobusem nemáme dobré zkušenosti, vyčerpání po dllouhé cestě je znát a limituje zapojení řidičů do programu minimálně první a poslední den plavby. Pro skupinu, která se vzájemně nezná doporučujeme katamarany, které nabízí v porovnání s plachetnicí více soukromí jak za plavby, tak při kotvení. Pro sportovně laděné incentivní plavby doporučujeme kvalitně vybavené plachetnice délky 50-57 stop. Trasu plavby je potřeba velmi pečlivě volit s ohledem na spokojenost účastníků.

 

 Team Event na moři - firemní akce, na kterou se nezapomíná!

 

 

Odpolední siesta Firemní plavba tohoto typu má hlavní téma, které musí být na akci prezentováno. Může to být vyhlášení výsledků, oznámení plánů na další období apod. Organizačně se plavba podobá nejvíce incentivní plavbě s tím, že v určité části plavby musí být vytvořeny ideální podmínky pro prezentaci hlavního tématu plavby, může to být v luxusním hotelu na pláži, ale taky na opuštěném ostrově, kde připravíme ozvučenou pláž a barbecue....Záleží na cílech a prioritách zadavatele. Za ideální počet účastníků považujeme stejně jako u incentivních plaveb 8-10 osob na jedné lodi, počet lodí není teoreticky omezen. Za ideální délku akce považujeme 3-4 dny, za optimální destinaci vybrané části Řecka.

 

Team Building na námořní plachetnici - výsledky se projeví ihned!

 

Závodní plachetnice Volvo Ocean je ideální pro TeamBuildingHlavním cílem team-buildingové plavby je naladit posádku, aby skutečně táhla za jeden provaz. Jen těžko si lze představit lepší prostředí než je jachting, kde záleží na každém členovi posádky. Ideální počet účastníků je 8-10 na jedné lodi, počet lodí není teoreticky omezen. Za ideální délku akce považujeme 3-4 dny, za optimální destinaci vybrané části Řecka.

 

 Vynikající alternativou k běžným plachetnicím jsou pro Team Building supersportovní speciály např. třídy Volvo Ocean. Výhodou je velká plocha paluby, na kterou se vejde až 16 osob. Pokud nemáte vysoké závodní ambice, považujeme za ideální zajistit ubytování v hotelu a na závodní plachetnici podnikat denní / nebo noční plavby

K nejvhodnějším jachtařským destinacím pro firemní akce dle našich zkušeností patří: 

 

Řecko je jachtařským rájemŘecko, případně Chorvatsko. Při rozhodování mezi Řeckem a Chorvatskem je dobré zvážit celkové finanční náklady a možná budete překvapeni, že firemní akce v Řecku s leteckou dopravou vyjde srovnatelně nebo i levněji než v Chorvatsku při dopravě vlastními auty. Pro výběr konkrétní oblasti plavby v Řecku je nutná vynikající znalost místních podmínek, ne všechna místa jsou pro firemní plavbu vhodná.

 

 

Na Seychellách jsou výborné podmínky pro firemní akce

 

 Seychely jsou ideální mimoevropskou destinací pro firemní jachtařské akce. Podmínky pro jachting jsou vynikající po celý rok a výhodou je i poloha, protože z Evropy, Ruska, Afriky, Středního Východu i Asie je to na Seychely skoro stejně daleko, což ocení mezinárodní týmy. Seychely jsou známé jako drahá a luxusní destinace díky exlusivním resortům. Pobyt na jachtě není dražší než jinde na světě a mezi nádhernými ostrovy se můžete pohybovat se stejnou volností jako karety, které při šnorchlování určitě uvidíte.  

Klademe důraz na bezpečnost a dokonalé zabezpečení

Naši kapitáni pro firemní plavby mají dostatek zkušeností i znalostí, mají  prestižní kapitánské průkazy dle metodiky RYA a navíc prošli specializovanými kurzy přežití na moři  ISAF. Naše předpisy pro firemní plavby vychází kromě vlastních zkušeností i z poznatků RYA a dalších renomovaných organizací.

 

ALTUMARE se specializuje na pronájem jachet, ale chápeme potřebu kompletní přípravy firemních akcí a doporučíme Vám vhodné letenky, případně zprostředkujeme další služby a informace. Na přípravě vzdělávacích programů pro firmy na moři spolupracujeme s firmou Centrum andragogiky. Některé reference naleznete zde

Těšíme se na Vaše požadavky na mailu info@altumare.cz resp. telefonu 530 331 311.