Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

jachting_pro_firmy

Ochutnávka jachtingu pro firmy i jednotlivce

Posádka na akci Ochutnávka jachtingu

Ochutnávka jachtingu seznámí nováčky se základy jachtingu a zkušeným jachtařům oživí teorii a poskytne zážitek ze svezení na atraktivní sportovní plachetnici.

Akce může být uspořádána jako jednodenní i vícedenní. Ve dvou dnech mohou zájemci dokonce získat i certifikát "RYA START YACHTING", který je prvním krokem k nejuznávanějšímu kapitánskému průkazu světa podle metodiky britské Royal Yachting Association (certifikát vydává Škola jachtingu NYS - RYA training center)

Odplouváme na firemní akciOchutnávka jachtingu je vhodným programem i pro firemní akce, hodí se pro kolektivy do 24, maximálně 36 osob. Pro více lidí program rádi sestavíme individuálně. Pro firemní akci doporučujeme vymezit si na Ochutnávku jachtingu celý den, ale základní pocit z plavby na plachetnici lze získat i za půl dne. Mnoho světových firem již využívá jachting pro svoje firemní akce, protože se přesvědčily, že mezi činností posádky plachetnice a činností pracovního týmu  existuje mnoho společného.

Během Ochutnávky jachtingu se stručná teorie střídá s praktickými jízdami 2-3 členných posádek na plachetnicích, vždy se zkušeným instruktorem na palubě. V rámci teorie se účastníci seznámí se základy jachtingu a prací posádky na plachetnici, zejména s ovládáním plachet, kormidlováním a zásadami bezpečnosti.

Účastníci získají i přehled o možnostech jak získat kapitánský průkaz, zorientují se v  typech lodí a možnostech jak začít s jachtingem a zaujme-li je dovolená na jachtě, dozví se, jak si ji mohou zařídit. 

Orientační cena 42.000 Kč zahrnuje pronájem areálu na jednodení akci (k dispozici jsou šatny, klubovna s krbem, terasa s venkovním grilem a travnatá plocha vedoucí k molu, na Plachetnice pro firemní plavbukterém kotví plachetnice), pronájem plachetnic vč. instruktorů, lektora pro prezentace a vysvětlení základních informací o jachtingu, občerstvení při příjezdu, jednoduchý oběd formou bufetu a certifikát o absolvování akce. Učební materiály, certifikát RYA Start Yachting a osobní log-book RYA je za příplatek 1000Kč/osobu a na vyžádání (pouze u dvoudenních akcí). Na přání zajistíme stravování od jednoduchého pikniku až po kulinářské speciality, hudební produkci, večerní ochutnávku ve vinném sklepě na Jižní Moravě, ubytování v úrovni dle Vašeho přání a další služby.

Pokud Vás zajímají fotografie z akcí Ochutnávka jachtingu navštivte naši fotogalerii.

 

Často kladené otázky:  

Kdy je vhodný termín pro pořádání akce Ochutnejte jachting?

Od května do října, elegantní pohyb plachetnice po hladině je skvělým zážitkem i v chladném počasí, instruktor na palubě každé plachetnice dohlíží na bezpečnost i na to, aby plavba nebyla “mokrá”. Nepřítelem je bezvětří a déšť, v takovém případě je buď nabídnut náhradní termín, nebo alternativní program.

Tým jachtařů po firemní akci Jaký je nejmenší vhodný počet účastníků?

Ochutnávka jachtingu dává význam i pro jednotlivce, ale do 6 osob doporučujeme spíše individuální dohodu a neformální průběh s důrazem kladeným na diskusi s instruktorem.   

 

Je možné uspořádat Ochutnávku jachtingu jinde než na Brněnské přehradě?  

Ano, za příplatek můžeme 2 jachty Seascape převézt na Novomlýnské nádrže, ale na Brněnské přehradě jsou k dispozici ideální podmínky: identické sportovní plachetnice, dobré zázemí sportovního oddílu s travnatou plochou, sociálním zařízením, vlastním molem i klubovnou a bezprostřední blízkost nově rekonstruovaného hotelu s bazénem s výhledem na přehradu.

Můžeme akci Ochutnávka jachtingu spojit s dalším programem naší firemní akce?  
Samozřejmě, už i půldenní projížďka na plachtnicích je zajímavým zpestřením Vaší firemní akce. Navíc v blízkém hotelu je k dispozici zázemí vhodné pro školení, semináře apod.  Program Ochutnávky jachtingu po dohodě rozdělíme do více bloků, nebo upravíme tak, aby vyhovoval organizaci vaší firemní akce.

Jaký je průběh typické jednodenní Ochutnávky jachtingu?

První částí programu je promítaná prezentace, která účastníky stručně uvede do světa jachtingu a seznámí je se základními principy pohybu jachty na vítr.

Následuje bezpečnostní brífink a příprava na vyplutí. Dobré zkušenosti máme s rozdělením účastníků na dvě skupiny, kdy se jedna skupina věnuje jachtingu na plachetnicích a druhá na břehu buď odpočívá a sleduje prezentace o jachtingu, nebo probírá teorii a v praxi ji zkouší uplatnit při ovládání rádiem řízených modelů plachetnic.

Kolem poledne následuje přestávka na oběd, který lze zajistit jak v blízkém hotelu, tak přímo v areálu (např. grilováním, nebo cateringem dle vašich představ), kde lze taky zakoupit nápoje včetně točeného piva.
Po obědě pokračuje program ve stejném rytmu jako dopoledne, ale účastníci se již velmi aktivně podílejí na ovládání plachetnice. Při odpoledních prezentacích seznamujeme účastníky s různými formami jachtingu a jachtařskými destinacemi.
Na závěr dne lze zajistit krátký závod.

Těšíme se na Vaše požadavky, rádi Vám vypracujeme individuální program dle Vašich představ. Neváhejte nás kontaktovat mailem info@altumare.cz nebo telefonem 530 331 311.

Firemní posádka vyplouvá

 Teorie jachtingu

 

 

 

Plachetnice připravená k firemní plavbě

Plachetnice při firemní plavbě Ochutnávka jachtingu