Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Kalendář akcí

Letní FLOTILA ALTUMARE 2017

od 15.7. 2017    do 22.7. 2017
Pořadatel:ALTUMARE - cestovní agentura pro pronájem lodí, plachetnic i katamaranů
Stav:Akce již skončila
Místo:Lavrion u Atén, Řecko
Olympic marina
Dostupnost akce:pro veřejnost
Kontaktní osoba: Edita Ševčíková   telefon: +420 774 859 446   e-mail: info@altumare.cz
Popis:
TRADIČNÍ FLOTILOVÁ PLAVBA PLACHETNIC A KATAMARANŮ V ŘECKU!
Můžete si pronajmout jednotlivou kajutu, nebo celou vlastní jachtu.
Na výběr máte plachetnice a katamarany, které máme ve správě na naší základně v Olympic marině a navíc můžete využít:
- asistenci při společném kotvení (výběr vhodného místa, pomoc při vlastním manévru)
- technickou asistenci (řešení dotazů, nejasností a pomoc při opravě případných poškození)
- doprovodný program, kde je myšleno na zábavu pro malé i velké (program je zaměřen na návštěvu zajímavých míst vč. historických památek, ochutnávku místních specialit, sportovní a společenský program)
- pokud budete chtít individuální trasu během dne, doprovodný tým Vám ochotně poradí s plánováním plavby
- nákup objednaných potravin a jejich donesení až a palubu
- transfer z letiště do mariny a zpět

FLOTILA ALTUMARE není kondiční plavbou, ani jachtařský kurzem, ani sportovní plavbou, ale pohodovou poznávací a odpočinkovou plavbou, předpokládáme denní plavby asi 20 nm .

Převzetí lodí proběhne ve standardní době pro charter a za standardních podmínek, na místě budou naši kapitáni hovořící česky, kteří pomohou řešit případné dotazy.

OBLAST PLAVBY A PROGRAM:
Vyplouvat se bude z privátní Olympic mariny v Lavriu, kde má ALTUMARE svoji základnu. Olympic marina v Lavriu má výhodnou polohu pro plavbu různými směry, je snadno dostupná z letiště v Aténách a výhodou je skvělé zázemí maríny, včetně kavárny s výhledem na celou marínu a malým obchodem pro dokoupení zásob. Parkování v marině zajistíme pro zájemce o cestu autem na celou dobu Flotily ALTUMARE zdarma.

Pokud přílety posádek umožní včasné převzetí jachet, zbyde ještě prostor pro přesun na kotviště k mysu Sounion s Poseidonovým chrámem, kde je podle spisovatele G.Byrona nejkrásnější západ Slunce na světě. Při pozdním příjezdu posádek nebo nepříznivému počasí bude Flotila vyplouvat v neděli ráno.

V případě příznivé předpovědi počasí bude naplánována trasa do oblasti Kyklád, která je považována za jednu z nejhezčích oblastí Řecka s typickými modro-bílými domky a větrnými mlýny, které doplňují výhled na krásné zátoky. Pokud by dle předpovědi počasí síla větru přesahovala 25 Kn zvolíme alternativní trasu vhodnou pro pohodovou plavbu s důrazem na místa, které jsme nenavštívili v rámci dřívějších flotilových plaveb.

Denní program na flotile začíná ranním brífingem kapitánů (9 h), kde se kapitáni dozví aktuální informace o počasí, plánovaný cíl plavby a případná zajímavá místa cestou i orientační body. Pro posádky, které chtějí využít asistenci organizátorů, je stanoveno časové rozmezí 1 hodiny pro vyplutí.
V odpoledních hodinách bude zabezpečován doprovodný program, který je zaměřen na nejoblíbenější témata minulých flotil: vaření, sport, historie, příroda, jachting a ochutnávání místních produktů. Děti budou mít možnost dívat se na pohádky v českém jazyce. Účast na programu je dobrovolná. Několikrát během týdne bude zorganizován společný večer ve vyhlášených místních tavernách s doporučením místních specialit.

Doplňující dotazy rádi zodpovíme na info@altumare.cz
Přiložené soubory: