Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

Dovolená na lodi bez průkazu !

Vloženo: 1.5.2013 03:38:23

V současné době je trendem stále větší zájem o říční lodě neboli hausbóty. O co se vlastně jedná? Z hlediska jachtařů se dovolená na hausbótu dá přirovnat ke dnům, kdy se rozhodnete plout na motor - s tím rozdílem, že konstrukce hausbótu je o něco velkorysejší, co se místa týče. Díky tomu, že řízení hausbótů není tak složité jako plavba na moři, tak kromě několika výjimek v Německu není potřeba mít jakýkoliv průkaz či oprávnění. Z hlediska cestovatelů loděmi nepolíbenými se jedná o krásný zážitek na řekách či kanálech, kde je obvyklé si vzít na palubu kola, zastavit se na zajímavých místech, slunit se na palubě, nebo jen tak pozorovat přírodu kolem řeky a večer si naplánovat, kam se zítra pojede dál...

 

 Je to také velké dobrodružství pro děti, které se jako malí kapitáni hravě zapojí do dění na palubě. Proplouvání hausbótem historickými městy jako Amsterdam v Holandsku či francouzské Carcassonne bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro Vaše ratolesti, ale i pro Vás samotné ...

 Okořeněním celé cesty mohou být dle trasy i tzv. zdymadla, což jsou nádrže, kde se vyrovnává vodní hladina mezi jednotlivými úseky řeky. Při každém pronájmu hausbótu vždycky projdete krátkým zaškolením, kde vám obsluha vysvětlí vše, co je potřebné vědět k úspěšnému zvládnutí řízení právě Vašeho hausbótu, od toho, jak se správně otočit klíček, přes fungování sporáku, až po manévr se zmíněnými zdymadly.

Na našem webu můžete najít informace o zajímavých plavebních cestách v sekci říční plavby, kde si můžete všimnout, že nejširší nabídku nalezte ve Francii, která je spolu s Holandskem místem, kde kultura hausbótů vznikla. Pronájem hausbótů jsme schopni zajistit ve všech evropských destinacích: Francie, Holandsko, Itálie, Německo, Belgie, Anglie, Skotsko, Irsko, Polsko, Česká republika, Španělsko, Portugalsko a nově i v Evropské části Ruska (Moskva), stačí poslat e-mail na hausboty@altumare.cz .

Články v sekci říční plavby budeme dále rozšiřovat. O tom, jaký hausbót si vybrat najdete v sekci Výběr hausbótů a ceny pronájmu, kde jsme pro jednoduchost zvolili 3 kategorie lodí – lodě levné, standardní a nadstandardní, určené pro ty, kteří si rádi dopřejí na hausbótu více pohodlí... Základní informace, pro ty, kteří jednou na loď poprvé, naleznete v sekci Poprvé na lodi. Rezervaci je možné poslat přes hlídacího psa, přes rezervační systém nebo nám napište, prosím, sms na tel. +420 774 859 446, s hodinou, kdy se Vám máme ozvat, zavoláme Vám!

 Těšíme se na Vás na palubě hausbótu!


« Zpět na výpis aktualit