Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

Rosťa Pospíšil navrhuje pro ALTUMARE (a krade obrázky ve školkách?)

Vloženo: 21.11.2013 09:29:57

Obrázky Rosti Pospíšila s lodní tématikou se od jara 2013 objevují v materiálech ALTUMARE"Celé roky byla umělecká veřejnost přesvědčená, že obrázky Rosti Pospíšila malují jeho vlastní děti. Když jeho děti vyrostly, říkalo se, že obrázky krade v mateřských školách. Pravda je ale horší, všechno maluje sám", bylo napsáno na pozvánce na jednu z výstav Rosti Pospíšila, který je autorem nového grafického stylu ALTUMARE. Sám k otázce krádeží ve školkách v pořadu Osobnosti ČT 24 řekl: "V podstatě bych i chtěl, ale školky jsou před takovými "vlezlouny", jako bych mohl být já, poměrně chráněné. Takže ty šišaté obrázky opravdu maluji sám". Navíc ho to nesmírně baví a spolupráce s lidmi, kteří rádi dělají svoji práci zase baví nás. Milovník dobrého blues, kvalitní whiskey a zajímavých lodí Rostislav Pospíšil  žije a tvoří v Brně a na chalupě v Kněževísku.

Rosťovi obrázky znají i v Anglii, Německu, Polsku, Rakousku a USA, kde samostatně vystavoval a jeho tvorbu najdete i v Metropolitním muzeu v New Yorku. Od jara letošního roku se s grafikou, kterou speciálně pro ALTUMARE Rosťa Pospíšil navrhuje, protože ho to baví, mohou setkávat i návštěvníci našeho webu a naši klienti.

Milovník dobrého blues, kvalitní whisky, opravdových doutíků a lodí Rosťa PospíšilObrázky Rosti Pospíšila nebyly vždycky tak veselé a šišaté...
Ty první, které vystavoval od roku 1973 byly vážné, protože jak sám říká, to ještě chtěl zachraňovat svět. Až v roce 1982 poprvé vystavil obrázky, které sice vždycky maloval, ale nechtěl nikomu ukazovat. Ihned se setkaly s úspěchem a od té doby už může Rosťa malovat jenom to, co se mu líbí a co ho baví.

Rosťa Pospíšil obdivuje lodě, zejména ty námořní. Ale na delší plavbě na lodi nikdy nebyl a zatím odolává i našim nabídkám na různé plavby. Říká, že kdyby objevil některé věci, které by byly v rozporu se světem lodí, jak si ho on představuje, bylo by to pro něj zklamáním, které nechce riskovat.O lodích a letadlech Rosťa říká, že jsou to seriózní věci, u kterých se musí dodržovat fyzikální zákony. Nesmyslné hranaté auto možná bude jezdit špatně, ale pořád bude autem schopným pohybu. Nesmyslná loď nemůže být lodí, protože se potopí a letadlo nedodržující fyzikální zákony spadne.

Rosťa se kromě malování obrázků věnuje i režii, scénografii a ilustrování knih, viz například cyklus Co Paříž zatajila, Co ještě Paříž neřekla a Kdyby Paříž vyprávěla od Jiřího Žáka. A kromě toho taky vytváří různá zcela originální díla včetně soch, nábytku a dalších nezbytných věcí, kterým se občas říká užitné umění. Na některá díla s námořnickou tématikou se můžete začít těšit, protože už na nich Rosťa speciálně pro nás pracuje!

Spolupráce s Rosťou nás baví. I přesto (nebo možná právě proto?), že jako jediný z našich obchodních partnerů nevlastní mobilní telefon, dohody a komunikace s ním jsou jasné a platné. Protože když se domluvíte na setkání někde v pět a nemáte jak případnou změnu oznámit, prostě musí platit místo i čas původně domluvené.  Podle vašich dosavadních ohlasů na naši novou grafiku je jasné, že i v našich klientech je  trochu infantilnosti, zastuzeného romantismusu a puberťácká naivity, kterou Rosťa svými obrázky oslovuje.

Zajímá-li Vás Rosťova tvorba, rádi Vám zprostředkujeme kontakt (nikoli mobilní) přímo na umělce.

 

 

 


« Zpět na výpis aktualit