Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

PLAVBA BURGUNDSKEM

Vloženo: 8.4.2015 16:54:40

Bojíte se, že se budete na říční lodi nudit? Pro nováčky je to skvělá zábava a mohou si dokonale nacvičit manévrování s lodí na motor! Co na řece natrénuješ, na moři jako když najdeš!  Můžete si vzít s sebou kolo, golfové hole nebo rybářské pruty. Je to kraj bohatý na přírodní dary.

To vše můžete vyzkoušet a ochutnat během poklidné plavby po místních řekách a kanálech.  Více o pronájmech hausbótů v této oblasti najdete na www.altumare.cz. Neváhejte, na plavby uskutečněné v květnu a červnu můžete využít 10% slevu.

Když se řekne Burgundsko, každého napadne skvělé víno, mnohé také výborná kuchyně. Ale Burgundsko je mnohem více.

 

Tato nádherná zemědělská oblast na jihovýchodě Francie nabízí velmi rozmanité zážitky.

 

A jak ji můžete poznat co nejdůkladněji? No přece na říční lodi.

 

 

„Hausbóty“ jsou skvělou volbou pro ty, kdo si chtějí tento kraj opravdu důkladně vychutnat a prožít. Přestože nenabízí takovou adrenalinovou zábavu jako plavba na námořní jachtě, ocení ji zejména ženy a rodiny s dětmi. A zkušený jachtař si může v průběhu plavby pilovat a zdokonalovat své manévrovací schopnosti s lodí.

 

 Z Burgundska pochází nejen slavné Beaujolais, ale pěstuje se tu zejména Pinot Noir a Chardonnay. Najdete tady sice nejdražší víno na světě, ale v Cote Beaune můžete ochutnat řadu místních skvělých vín za přijatelnější ceny. Také se tu setkáte s řadou akcí spjatých s vínem v průběhu celého roku. Další s čím je Burgundsko spojováno je skvělá kuchyně. Např. Coq au Vin (kohout na víně), Boeuf Bourguignon (burgundské hovězí) nebo Escargots a la Bourgnoignonne (šneci po Burgundsku). Není náhodou, že se v této oblasti nachází 24 restaurací, které se honosí michelinskou hvězdou, a tři z nich mají dokonce tři hvězdy! Nejen způsob úpravy, ale také suroviny jsou pro místní kuchyni velmi důležité a např. masný skot Charolais nebo kuřata Bourg-en-Bresse, šneci nebo divoká zvěř a ryby nebo sýry patří k místní chloubě, která je známá i za hranicemi Francie.

 

 

 

 

S historií pěstování vinné révy v Burgundsku je spjatý klášter v Cluny, který sehrál velmi důležitou roli nejen v šíření místních odrůd do celé Evropy, včetně českých zemí. Díky benediktýnům, kteří zde sídlili byla v celé oblasti vybudována řada významných klášterů a kostelů, z nichž mnohé se dochovaly dodnes a jsou nádhernou ukázkou románské, gotické a renesanční architektury.

 

 

V neposlední řadě se Burgundsko může pochlubit množstvím vodních cest a tím dostupných míst. K řekám Saone, Yvonne a Loire přibylo několik kanálů, které je navzájem propojují a přivádí turisty do mnoha atraktivních míst i přírodních rezervací. Canal du Nivernais je považován za nejkrásnější ve Francii.

 

 

Při plavbě nemůžete vynechat historické město Dijon, proslulé výrobou hořčice, s výstavním palácem burgundských vévodů, hrázděnými domy a barevnými burgundskými střechami. Tournus, Macon nebo Auxerre. Plavbu si můžete zpestřit rybařením, projížďkou po četných cyklostezkách nebo golfem. V celé oblasti je pět hlavních základen, z kterých je možné vyplout a několik desítek přístavů, v kterých se můžete zastavit. Plavba je tu nenáročná a nevyžaduje žádnou licenci.

 

V období května je čtyřdenní plavba dostupná už od 380 EUR na loď. Záleží samozřejmě na počtu členů posádky a i na zvolených parametrech lodi. U lodí, s velmi kvalitním vybavením, kde si budete připadat jako v luxusním hotelu se cena na sedm dní pohybuje kolem 1700 EUR na loď.

 

Na plavby uskutečněné v dubnu můžete využít 20% slevu, v květnu a červnu 10% slevu. Neváhejte a pro další informace nebo objednávky nás kontaktujte na hausboty@altumare.cz nebo na tel. +420 774 812 446.


« Zpět na výpis aktualit