Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

CARRIBEAN FLOTILLA SAILING 2016

Vloženo: 19.3.2016 15:08:23

Posádky 4 katamaránů karibské flotily jsou zpět na suché zemi. A jak probíhala plavba? Přinášíme vám pár postřehů: jako velmi strategické rozhodnutí se ukázalo vyplutí z francouzského zámořského departmentu Martiniku. Jednak díky velmi levné letence za 14000 Kč, ale i skvělému zásobování lodí od francouzských sýrů, paštik, uzenin po výborná vína a místní rum. Přehled značek je výmluvný - Clément, La Mauny, J.M., St-Etienne, Trois Rivières, Neisson, St-James. Clément vyrábí i likér Crème de rhum vieux - výborný do kávy a na dezerty. Firma APPRO nám ráno přivezla veškeré zásoby na loď, posádky doplnily drobnosti a po vyclení jsme po obědě vyrazily směr Svatá Lucie.

Svatý Vincent jsme jen minuly a na Grenadiny vstoupily v Bequii, pokračovali na Mustique - privátní ostrov, kde mají svá sídla evropské královské rody, pop stars jako Mick Jagger, zesnulý David Bowie, Raquel Welch aj. Navštívili jsme legendární Basil´s Bar. A dali za pravdu popisku ostrova - Whiter than white sand and bluer than blue water 

Další trasa vedla na Petit Tabac - Petit St. Vincent - Carriacou - Tobago Cays - Mayerau - Canouan - Petit Nevis - na Sv-Lucii a zpět do mariny Le Marin.

UPOZORNĚNÍ PRO JACHTAŘE:

V současné době doporučujeme vyhnout se návštěvě ostrova St. Vincent!!! V době, kdy jsme byli na moři a míjeli ostrov, v zátoce Wallilabou místní napadli zakotvenou německou privátní loď. Při potyčce zabili kapitána a těžce zranili další osobu na palubě. Vzhledem k tomu, že jachtařský sektor je velmi důležitý pro ekonomiku Sv. Vincenta a Grenadin, předseda vlády a zároveň ministr obrany Ralph Gonsalves odsoudil tento čin a poslal okamžité omluvy Angele Merkelové. Ovšem atmosféra strachu je přítomná. Zátoka Wallilabou je proslulá natáčením filmu Piráti z Karibiku.

SVATÁ LUCIE - hlava státu ELIZABETH II., předseda vlády  Kenny Anthony, rozloha 1.000 km², 180.000 obyvatel, měna - karibský dolar = 0,34 EUR. Hlavní město, kde žije většina obyvatel, se jmenuje Castries.
Nejpůsobivější jsou sopečné zalesněné kužely Velký Piton a Malý Piton. Oblast byla v roce 2004 zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO.

SVATÝ VINCENT A GRENADINY - hlava státu ELIZABETH II., předseda vlády Ralph E. Gonsalves, rozloha 500  km², 110.000 obyvatel, měna - karibský dolar = 0,34 EUR.  Ralph Gonsalves je u moci již od roku 2001, aktuálně čtvrté volební období. Je kritizovaný opozicí, že způsobil zpoždění při výstavbě nového letiště D´Argyle. Evropská komise zahrnula Svatý Vincent na seznam daňových rájů, což tamní vláda označila jako nespravedlivé a zneužití moci.

BEQUIA - je součástí Grenadin. Jméno ostrova je odvozené z indiánského slova "Island of the clouds". Rozloha je 18 km² a má 5000 Obyvatel. Přetrvávají zde námořní tradice jako stavba lodí, lov ryb a velryb. Kotvení doporučujeme v Admiralty Bay u Port Elizabeth.

CANOUAN - je součástí Grenadin. Je to nádherně nedotčený a neobjevený ostrov s bílými plážemi, zeleným kopcovitým terénem a jedním z největších korálových útesů v Karibiku. Rozloha je 13 km² a má zhruba 12.000 obyvatel. Na ostrově je 18-jamkové golfové hřiště, jediné v Karibiku, které navrhl a postavil proslulý golfový designér Jim Fazio. Z každé jamky jsou nádherné panoramatické výhledy na karibské moře.

MAYREAU - je součástí Grenadin. Tento malý ostrůvek má pouze 300 obyvatel, jedinou cestu ze Saltwhistle Bay do Saline Bay, elektřinu od roku 2002 a přejdete ho pěšky za hodinku. Doporučujeme vyjít nahoru do půvabné vesničky Old Wall s kostelem, odkud je krásný výhled na moře a blízké ostrovy. Pláž je posetá bary a restauracemi, ve kterých jsou hosté považování za staré známé... V zátoce Saltwhistle je velmi bezpečné kotvení v klidných vodách. 

MARTINIQUE - hlavou je francouzský prezident, Martinique je zámořský departement Francie, rozloha 1.128 km², cca 400.000 obyvatel, měna - EUR. 

Druhý ročník Carribean Sailing Flotily plánujeme od 20.3.-3.4.2017 s vyplutím z Martiniku. Lodě si můžete rezervovat už nyní, zálohová platba je pro naše klienty pouze 25%.


« Zpět na výpis aktualit