Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

DELFYní flotila

Vloženo: 15.8.2016 12:06:06

Sledování delfínů v Řecku z paluby katamaranuNázev není pravopisnou chybou, ale snahou jedním slovem postihnout hlavní atrakce flotily, kterou pořádáme první listopadový týden v Saronském a Korintském zálivu v Řecku.  Sledování delfínů s profesionálním biologem na palubě a návštěvu historických památek, mezi které Delfy jednoznačně patří.
Termín vyplutí v neděli 30.10. navazuje na dvoudenní testování katamaranů Lagoon v termínu od 28. do 29.10., aby zájemci snadno stihli obě akce. K pronájmu na flotilu nabízíme celé jachty za výhodné ceny i jednotlivé kajuty. O flotilu už projevili zájem i jachtaři ze zahraničí, proto se můžeme těšit na mezinárodní společnost.

Začátkem listopadu je velká  pravděpodobnost pěkného počasí, v našich zeměpisných šířkách dost malá a naopak v Saronském zálivu velmi vysoká. Z vlastní zkušenosti víme, že poslední 3 roky byl listopad v Řecku naprosto parádní, denní teploty šplhaly k 25 stupňům a v noci se držely kolem 15. Na moři potkáte spíš majitelské jachty a pro kotvení i na těch nejatraktivnějších místech, jakými jsou Hydra nebo Galaxidhi (odkud se vychází na Delfy), už není problém najít místo na mole přímo v centru. Den je sice krátký, ale aspoň zbývá čas na večerní procházky krásnými místy, kde by v létě bylo nesnesitelné vedro. 

Delfín z paluby katamaranu v ŘeckuVyplutí flotily plánujeme na neděli ráno, aby bylo pro přílet možné využít levné večerní lety na letiště v Aténách. Kapitáni se mohou spolehnout na asistenční službu, která je na našich flotilách standardem. Z Olympic mariny, odkud vyplouváme, je to ke Korintskému průplavu asi 50nm, které zvládneme s jednou zastávkou na Aegině (kvůli návštěvě chrámu Aphaia), nebo v Epidavru (aby byl čas na prohlídku světoznámého amfiteátru). Plavba Korintským průplavem je sama o sobě velkou atrakcí a do nejvzdálenějšího místa v Korinstkém zálivu, kam se flotila plánuje podívat, je to asi 40nm, proto žádné dlouhé přeplavby neplánujeme. V Korinstkém zálivu určitě zakotvíme v Galaxidhi, odkud je to nejblíž na prohlídku Delf. Protože historicky významných míst bude cestou více, flotilu bude doprovázet znalec a obdivovatel řecké historie Luděk Horáček, kterého možná znáte z Divadla Bolka Polívky.

Pozorování delfínů z paluby katamaranu v ŘeckuKorintský záliv je díky svým geografickým podmínkám jedinečným místem pro sledování delfínů, kterých tam trvale žijí stovky. K vidění je i Striped dolphin (Stenella coeruleoalba), který bývá pozorován jen na otevřeném moři a Korinstký záliv je jedním z mála míst na světě, kde se vyskytuje i u pobřeží. K dalším nejčastějším typům delfínů, kteří obývají Korinstký záliv patří Common dolphin (Delphinus delphis) a Rissos dolphin (Grampus griseus). A co všechno se dá vypozorovat z chování a dorozumívání delfínů, které bude snímat hydrofon - speciální zařízení dříve používané k odposlouchávání a vyhledávání ponorek, to nám vysvětlí univerzitní profesor a mořský biolog Vasilis Podiadis, který bude flotilu po celou dobu doprovázet.

Fotky, které vidíte, jsou stejně jako všechny ostatní na našem webu z našich plaveb, žádné reklamní z databází nepoužíváme.

Video z jedné podzimní plavby, na které nás doprovázely delfíni naleznete na facebooku ALTUMARE.

Pro další podrobnosti nás kontaktujte na mailu info@altumare.cz nebo telefonu +420 774 812 446


« Zpět na výpis aktualit