Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

PORTORIKO - vibrující energie a přebohatá historie

Vloženo: 6.10.2016 14:59:42

Portoriko, španělsky Puerto Rico je prozatím neobjevená jachtařská destinace Španělských panenských ostrovů. Když přiletíte ucítíte spalující horko, skoro tropické, vsakující se do vás. Pak do vás začnou pronikat zvuky a rytmy bomby, pleny a salsy s texty v karibské španělštině šmrncnuté americkým slangem a okořeněné prastarými kulturami Youruba či Taino. Krásné pláže, kasina na Isla Verde, elegantní španělská architektura v Old San Juanu, největší rádiový teleskop na světě nebo tajuplný labyrint podzemních jeskyní. Brzy si také uvědomíte, že Portoriko nápadně připomíná  USA. A aby ne, když tvoří jednapadesátou hvězdičku americké vlajky. Dokladem jsou velká nákupní centra a rychlá občerstvení.

Podmínky pro jachting: Během zimních  měsíců převažuje severovýchodní vítr o síle 15-20 uzlů. O vánocích někdy zafouká i více, až 25-30 uzlů. V únoru se vítr mění na východní a v červnu se mění na jihovýchodní o síle 10-15 uzlů. Předpověď počasí najedete na www.caribwx.com.
Naše partnerská firma sídlí v Puerto Del Ray Marině, která je největší v karibské oblasti. Marina je skvěle situovaná na východní straně Puerto Rica a je výborným výchozím bodem pro vyplutí na Španělské panenské ostrovy. K dispozici budou katamarány ve velikostech 40-48st. a plachetnice 42-45st.


« Zpět na výpis aktualit