Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

LIVE CUBA!

Vloženo: 2.7.2017 19:25:19

Od Kryštofa Kolumba po Ernesta Hemingwaye, přes nejslavnější piráty 17. a 18. století, Kuba vždy přitahovala a přitahuje námořníky, jachtaře a cestovatele. Od Castrovy revoluce v padesátých letech, se stalo velmi těžké, až téměř nemožné na Kubu připlout. Po více než celé půlstoletí žila Kuba svým vlastním životem, odtržena od okolního světa. Ještě nyní, když se ocitnete na místě, máte pocit, že na vás odevšud dýchá historie. Pokud byste chtěli poznat Kubu před tím, než bude už definitivně zkomercializována, je nejvyšší čas!

Kuba má dnes již reálnou jachtařskou infrastrukturu (20 marin a jachtařských center), několik z nich je opravdu dobře vybavených, množství bezpečných kotvišť, nedotčený podmořský život, včetně legendárních lobstrů, ostrovy a ostrůvky s nekonečnými bílými plážemi s vyplavenými gigantickými mušlemi... prostě Kuba stojí za jachtařskou návštěvu!

 

"Nic tak krásného jsem v životě neviděl",  zvolal Kryštof Kolumbus okouzlený krásou kubánského pobřeží a moře. Stejná slova napsal Ernest Hemingway o 450 let později.  Neméně uchváceni světlem, barvami a rytmem života této hřejivé a pohostinné země budete i vy, ať již na moři nebo na pevnině.  Nepřístupné, divoké útesy, nekonečné písečné pláže, tropické pralesy, divoké palmy a mangrovníky, skalní štíty hor, nedotknutý podmořský svět plný ryb a korálových zahrad - to je Kuba. Na ulicích a v barech neustále zní hudba, která je dědictvím minulosti  a současně tepem smíšené krve mnoha etnických skupin. Kubánci ztělesňují ducha své nespoutanné a pohostinné země, kde se sny dají snít o otevřenýma očima.

 

 

 


« Zpět na výpis aktualit