Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

KYKLÁDY - TOP MÍSTA

Vloženo: 7.7.2017 10:03:48

Kam všude se můžete v průběhu plavby podívat? Nejbližším obydleným ostrovem z naší základny v Lavriu je "mandlový" ostrov KEA. Krásné místo ke kotvení je na jižním cípu ostrova, kde se nachází pozůstatky antické Karthaie. Pustý a neúrodný KYTHNOS přitahuje jachtaře, protože má mnoho krásných kotvišť. Zdejší obyvatelé říkají Kythnu Thermia, protože tu vyvěrají horké prameny. Hlavním lákadlem jsou termální lázně LOUTRA. Zdejší pramenitá voda obsahuje železo a již od antiky se používala pro léčení rozličných chorob, počínaje dnou, revmatismem, ekzémy... Prameny vyvěrají v zadní části pláže v přístavu Loutra a je zde zejména v noci skvělé poležení v horkém jezírku s výhledem na noční oblohu.

Další zastávkou může být skalnatý SYROS s hlavním městem Kyklád Ermoupoli. Jedna z nejkrásnějších pláží a kotvišť ostrova je Grámmata se zlatavými písky, kde na podzim kvetou mořské cibule. U vjezdu do zátoky jsou do skály vyryté helenistické nápisy - prosby námořníků o ochranu před potopením.

 

SERIFOS Podle pověsti byla Danae se synkem Perseem vyvržena na břeh skalnatého Serifu, jenž obdržel přízvisko "pustý".

Ostrov kdysi oplýval nalezišti železa a mědi, ale teď jej tvoří jen holé kopce s úrodnými údolíčky a dlouhými písečnými plážemi.

Nad oslnivě bílým městem Chóra ční zříceniny benátské pevnosti kastró. Mnoho středověkých domů bylo zrenovováno na letní sídla právě za přispění stavebního materiálu z kastra. Na ostrově najdete také raritu - klášter Moní Taxiarchón (archanděla) z roku 1500, obývaný jediným mnichem. Uvnitř kláštera jsou krásné fresky z 18. století a několik byzantských rukopisů.  

 

 

  

Snad každý, kdo navštívil Řecko, někdy slyšel o Lví terase, která se nachází na ostůvku DELOS, který patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám vůbec.

Podle pověstí se jedná o místo narození Apollóna a Artemidy. Dnes antiku připomíná archeologické muzem pod širým nebem, s mramorovými torzy a zbytky mozaik. Prohlídka ostrova je možná od 9 do 15h. Doporučujeme v případě příznivého počasí zakotvit loď v některé z přilehlých zátok a na ostrov se vypravit člunem. Určitě stojí návštěva za to!

 


« Zpět na výpis aktualit