Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

Zimní kanárská plavba 26.1.-2.2.2019

Vloženo: 15.6.2018 09:46:09

Připojte se na krásný zimní jachting s vyplutím z jihu Tenerife na ostrovy Gomera, La Palma a El Hierro. Vyplouváme 26.1.2019 z mariny San Miguel, která je vzdálena 15 minut od letiště Tenerife South. Aktuální cena letenek je cca  2500 Kč.

Pokud jste přemýšleli o zimních jachtařských destinacích, na prvním místě vás nepochybně napadl Karibik. Ale přitom pouze 4,5 hod letu z Prahy nebo Vídně je oblast, která nabízí v zimě výborné podmínky pro jachting, příjemné teploty mezi 20-27 stupni, velmi příznivé ceny a nové, cenově dostupné a dobře vybavené mariny. Přitom neopustíte oblast EU se všemi výhodami, které to přináší. 

Kanárské ostrovy bývájí označovány za ostrovy věčného jara. Velké ostrovy známé masovou turistikou je dle našeho názoru lepší projet autem, ale centrem našeho zájmu jsou málo navštěvované a veřejnou dopravou složitě dostupné nádherné ostrovy La Gomera, El Hierro a La Palma. Navštívili jsme je všechny, abychom zjistili místní podmínky a připravili doporučení kam plout, kde kotvit a na která místa se podívat. 

Každý z ostrovů má jiný ráz krajiny a nádhernou přírodu. Na ostrově La Gomera můžete navštívit původní cedrové pralesy, které kdysi pokrývaly všechny ostrovy ve Středomoří. El Hierro byl celý prohlášen za chráněné území a nabízí krásné moře i lesnaté hory a sopečnou krajinu. La Palma Vás okouzlí nekonečnými banánovými plantážemi a obrovskou kalderou s bujnou vegetací a neuvěřitelně pravidelnou tvorbou mraků. V kaldeře, kde pramení dokonce řeka, se pořádají několikadenní pěší túry. Na La Palmě je observatoř, která bývá označována jeko nejlepším místo pro pozorování hvězd na severní polokouli.

Už se začínáte těšit na zimní společnou plavbu na Kanárech? Kanárskou plavbu zahájíme na jihu Tenerife, odkud je to na La Gomeru necelých 22 nm a dalších 43nm na La Palmu. Kanárské ostrovy nabízejí i zajímavou historii a malebná města a městečka. Moře, jehož teplota nikdy neklesá pod 20 stupňů, je plné ryb, delfínů a velryb, které obvykle naše plachetnice doprovází. 

 

 

 

 


« Zpět na výpis aktualit