Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

Flotilová plavba KARIBIK 2020 z Martiniku na Grenadiny

Vloženo: 11.7.2019 16:27:58

V termínu od 10.-24.2.2020 startuje z Martiniku z mariny Le Marin již v pořadí 3. karibská flotilová plavba Altumare Vyplutí z francouzského zámořského departmentuMartiniku upřednostňujeme díky velmi levným letenkám, jejichž cena začíná na 12900 Kč s příručním zavazadlem 12kg a také díky velmi dobré možnosti zásobování lodi od francouzských sýrů, paštik, uzenin po výborná vína a místní rum. Přehled značek je výmluvný - Clément, La Mauny, J.M., St-Etienne, Trois Rivières, Neisson, St-James. Clément vyrábí i likér Crème de rhum vieux - výborný do kávy a na dezerty. Firma APPRO vám dle objednávky přiveze veškeré zásoby až na loď. Vyclení na Martiniku je rychlé a levné - 5EUR/loď.
Flotila zamíří na Svatou Lucii, Svatý Vincent, Bequii, Mustique a dále směr Grenadiny - Petit Tabac, Petit St. Vincent, Carriacou, Tobago Cays, Mayerau, Canouan, Union...

 

 

SVATÁ LUCIE - Soufriere je nejstarším městem Sv. Lucie, zároveň největším na jihozápadním pobřeží, ale nejtišším díky absenci velkého množství luxusních hotelů a resortů. Střetávají se zde nejrůznější architektonické styly, od poslepovaných dřevěných chatrčí až po moderní betonové stavby. Okolí města tvoří kopce porostlé dešťovými pralesy a mezi nimi vystupují vrcholy Pitons. Kouzlo tohoto místa přilákalo pozornost nejednoho filmového producenta, točily se zde scény z filmů Superman II nebo Water. Město je malé na to, aby se dalo prohlédnout v pohodě pěšky za jedno odpoledne. Určitě se projděte na městské náměstí, které místní osadníci zbudovali v 18. století. V průběhu francouzské revoluce byla jeho role trochu ponurá, stála zde gilotina určená pro mnohé francouzské šlechtice. Dnes tu lidé odpočívají obklopeni obchody a domy postavenými ve francouzském koloniálním stylu - s balkonem v patře a dekoratvními dřevořezbami.Určitě si nenechte ujít místní trh s rybami, ovocem, zeleninou a voňavým kořením.
To, co rozhodně při návštěvě Soufriere nesmíte vynechat, je Zaka Art Café, kde si nejen dáte vynikající kávu nebo domácí čokoládu, ale můžete si vybrat i jeden z nádherných totemů, jejichž výrobou se Zaka family dlouhodobě zabývá. Zaka patří neodmyslitelně k Soufriere. Majitel Simon Gajadhar pochází z Londýna a v roce 1993 se přestěhoval na Svatou Lucii, kde žije a podniká dodnes. Původním povoláním je diplomovaným stavitelem lodí. V roce 1997, když se narodila jeho dcera Calypso, vytvořil poprvé vyřezávané hlavy z velmi tvrdého dřeva Campeche, které se od té doby v galeriích a v jeho Art Café prodávají.

BEQUIA - je součástí Grenadin. Jméno ostrova je odvozené z indiánského slova "Island of the clouds". Rozloha je 18 km² a má 5000 Obyvatel. Přetrvávají zde námořní tradice jako stavba lodí, lov ryb a velryb. Kotvení doporučujeme v Admiralty Bay u Port Elizabeth.
CANOUAN - je součástí Grenadin. Je to nádherně nedotčený a neobjevený ostrov s bílými plážemi, zeleným kopcovitým terénem a jedním z největších korálových útesů v Karibiku. Rozloha je 13 km² a má zhruba 12.000 obyvatel. Na ostrově je 18-jamkové golfové hřiště, jediné v Karibiku, které navrhl a postavil proslulý golfový designér Jim Fazio. Z každé jamky jsou nádherné panoramatické výhledy na karibské moře

MUSTIQUE - je 8km dlouhý a velmi pečlivě udržovaný ostrov v soukromém vlastnictví. Lord Glenconnor koupil ostrov v roce 1958 a udělal z něj výletní destinaci pro své přátele. V dnešní době je na ostrově přes 70 vil, patřících celebritám jako je Mick Jagger, zesnulý David Bowie, Tommy Hilfiger, Rachel Welch... Správu ostrova provádí firma Mustique Company. O ostrově se říká "Whiter than white sand and bluer than blue water."

TOBAGO CAYS - množství malých ostrůvků je přístupných pouze lodí a jsou neobydlené. Svůj věhlas si získaly díky jedinečným podmínkám k šnorchlování, potápění, pozorování ptáků... Ostrovy spadají do Národního námořního parku. Altumare vás zde zve na potápění a lobster party na opuštěném ostrůvku.

UNION ISLAND - je nejjižnějším ostrovem z Grenadin, přezdívaný malé Tahiti. Jachtaři využívají Union Island jako vstupní bod na Sv. Vincent a Grenadiny. Ostrov má délku 5km a šířku 2km, rozeklané sopečné vrcholy se tyčí do výšky 1600m - nejvyšším vrcholem Grenadin je právě Mount Taboi. Komerčním centrem je Clifton - s množstvím barů, obchůdků, restaurací a taveren, bankami a zajímavým místním tržištěm, kde nakoupíte rozmanité druhy karibského ovoce a zeleniny.Na východ směrem k letišti je Bouganville Center s prvotřídní restaurací, obchůdky se suvenýry...Skvělé šnorchlování nabízí útes Lagoon Reef, který chrání jižní pobřeží ostrova a okolí ostrova Frigate Island. Zajímavé je i potápění ve 27m hlubokém vulkanickém údolí s bublajícím dnem.

MAYREAU -  je nejmenší z obydlených ostrovů Grenadin, jeho rozloha je 2,4km2. Jediná cesta vede z přístavu v zálivu Saline Bay přes jedinou vesnici na ostrově do zálivu Saltwhistle Bay. Od kamenného kostela na kopci je výhled na Tobago Cays.

 


« Zpět na výpis aktualit