Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

Platí složitější předpisy pro kapitány jachet, nebo piloty letadel?

Vloženo: 4.10.2010 03:51:16

Hydroplán odpolouvající z IthakyPilotování malých letadel a řízení jachet má prý mnoho společného. Létání  je způsob pohybu, který je na první pohled stejně svobodný jako plavba lodí. Ale jen na první pohled: existují striktní předpisy, které piloti musí dodržovat, jinak se vystavují přísným postihům. Například pilot malého motorového letadla, který ročně nalétá méně než 20hodin, musí absolvovat kondiční lety než znovu sám usedne do kokpitu. Pro kapitány rekreačních jachet takové předpisy nejsou a snad ani nebudou, ale neznamená to, že bychom se od pilotů nemohli poučit. Zapomínáme všichni a pokud jsme na lodi nevyrůstali a ovládat loď jsme se učili před nedávnou dobou, křivka zapomínání působí neúprosně proti našim jachtařským ambicím.

Dobrou možností jak si zlepšovat schopnosti řídit loď mohou být kondiční plavby, které jsme připravili na  motorových jachtách, plachetnicích i katamaranech pro podzim 2010.

Mimochodem, kdo má na našem obrázku přednost? ....hydroplán se na vodě stává rychlou motorovou lodí a tím je to jasné a ve vzduchu pak už je to jedno....

Podzim je ideální dobou pro kondiční plavby. Počasí je stále příjemné a i krátký výlet z podzimního nečasu SunOdyssey 40 při plavbě na plné plachtypotěší. Na moři bývá méně lodí a tedy více prostoru pro cvičení a zkoušení.

V Aténách, kam snadno doletíte i za bonusové letenky,  máme pro kondiční plavby k dispozici ideální velikost plachetnic: školní jachtu dle standardů RYA Jeanneau 37, plachetnici Jeanneau 40, větší plachetnice doporučujeme pro cvičné plavby jen pokud dokonale zvládáte malé jachty a chcete získat jistotu na větších plachetnicích. V takovém případě můžeme nabídnout majitelskou tříkajutovou Hanse 470e a ještě větší jachty včetně Bavaria 50 Cruiser až po OceanStar 56.1 resp. 60.

Zajímá vás ovládání katamaranu? Zajistíme Vám cvičnou plavbu na různých katamaranech -  od Lagoon380 s velmi dobrou standardní výbavou (např. kotevní řetěz 75m) až po Nautitech 47 , na kterém se můžete pocvičit v ovládání nejen lodi, ale i generátoru, odsolovače, navigace vč. AIS příjímače apod. Klimatizaci na této jachtě oceníte při teplém počasí i v zimě, kdy funguje jako topení s individuálním ovládáním v každé kajutě.

Samostatnou kapitolou jsou kondiční plavby na motorových jachtách. Máme k dispozici Sunseeker 47 Camarque Open a po úspěšné kondiční plavbě lze domluvit další charter této jachty i bez kapitána. Dalším motorákem k dispozici je Princes V57 a SuVnitřní pracoviště kapitána, Sunseeker 66 Manhattannseeker 66 Manhattan , jehož zapůjčení bez kapitána by bylo velmi komplikované, ale nic není nemožné!

Na všech uvedených lodích s Vámi bude zkušený kapitán a v případě Vašeho zájmu i jachtařský instruktor, který Vám předá svoje zkušenosti.

 A to nejlepší na závěr: Na všechny podzimní kondiční plavby z Atén na uvedených lodích nabízíme charter se slevou 40% proti ceníkovým cenám a pokud si stejnou loď pronajmete v další sezóně, dostanete slevu ve výši 50% z ceny pronájmu na kondiční plavbu!

 Další informace rádi poskytneme na tel. +420 530 331 311, mailu info@altumare.cz nebo na Skype officealtumare.

Nepoužíváme reklamní fotografie, ale pouze vlastní a proto víme, že první foto je z léta 2009 z řeckého ostrova Ithaka v Jónském moři, který má pravidelnou leteckou linku obsluhovanou hydroplány

Na druhé fotce je školní plachetnice RYA, kterou nejen pro kurzy Školy jachtingu zařizujeme v Saronském zálivu v Řecku.

Poslední obrázek je z kapitánského pracoviště motorové jachty Sunseeker 66 Manhattan, tuto konkrétní jachtu nabízíme k pronájmu z Atén, ale stejné modely jsou dostupné i v Chorvatsku, Itálii, Francii a na dalších místech.


« Zpět na výpis aktualit