Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Aktuality

Aktualní | Archiv

Yachtmaster of the Year vyhlášen

Vloženo: 12.1.2011 09:22:00

Yachtmaster of the Year 2010 vyhlášen na London Boat Show 2010Její královská výsost princezna Anna vyhlásila jméno RYA jachtaře roku 2010

Mezinárodní jachtařský veletrh London International Boat Show byl letos plný osobností. Jedním z významných hostů byla i její výsost princezna Anna, která na stánku Royal Yachting Association vyhlašovala RYA jachtaře roku 2010.
The Royal Yacthting Association (RYA) je národní organizace, která v Británii sdružuje přes 500 000 rekreačních i sportovních jachtařů. Vydává celosvětově uznávané kapitánské průkazy RYA pro profesionální i neprofesionální jachtaře, a to i přes to, že pro rekreační plavbu v teritoriálních vodách Velké Británie není potřeba žádné oprávnění. Získání průkazu RYA je tak v Británii otázkou prestiže, ne zákonné povinnosti.
Kdo byl vyhlášen jako Yachtmaster of the Year a jak se jím v příštím roce můžete stát i vy? Čtěte dál.

Ocenění RYA jachtař roku je každoročně udělováno nejlepšímu ze studentů, který absolvoval RYA kapitánské zkoušky v daném roce. Vítěz musí prokázat výjimečné schopnosti a znalosti jako skipper a musí je prokázat v průběhu zkoušek. Vyhlášení tohoto ocenění a předání trofeje spadá do kompetencí Její královské výsosti princezny Anny, která je oficiální hlavou této britské jachtařské asociace.

Nejlepším RYA Yachtmasterem roku 2010 se stala ženaVyhlášení letošního ročníku RYA jachtaře roku proběhlo v rámci Tullett Prebon London International Boat Show, kde Její výsost předala trofej Emily Pennové. Tato mladá jachtařka z Penarthu, Velké Británie, zvítězila ve tvrdé konkurenci 3200 jachtařů, kteří se minulý rok kvalifikovali. Emily se aktivně podílí na mezinárodní kampani propagující použití alternativních paliv, účastní se výzkumu zaměřeného na vliv znečištění mořského ekosystému a mezi její jachtařské úspěchy patří plavba kolem světa na lodi poháněné bio-palivy.

Kapitánské průkazy RYA jsou uznávány a respektovány po celém světě a jsou zárukou vysoké úrovně teoretických i praktických znalostí. Certifikáty RYA je možné získat v téměř 2200 RYA certifikovaných výcvikových centrech ve více než dvaceti zemích světa. Tato centra každoročně vyškolí přes 185 000 lidí, ve všech se učí podle stejné metodiky a pod dohledem RYA komisařů. RYA jachtařem roku se tak může stát každý absolvent RYA kapitánského kurzu, ať z Británie, České republiky nebo Asie.

Nasadili jsme Vám brouka do hlavy? Chcete si podat ruku s Její královskou výsostí princeznou Annou? Přihlaste se na některý z RYA kurzů jachtingu, které nabízíme jako Premium partner jachtařské školy NYS.


« Zpět na výpis aktualit