Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Lodní aktuality

Aktualní | Archiv

JÓNSKÉ OSTROVY - LEFKADA SE POHNULA O 36 CM NA JIH

Vloženo: 12.1.2016 15:46:35

Dvě silná zemětřesení o síle 6.5 Richterovy stupnice zasáhly Jónské ostrovy (zejména Lefkadu, Ithaku, Zakynthos a Korfu) ráno 17. listopadu 2015. Každé zemětřesení trvalo sice necelou hodinu, ale posunulo celou Lefkadu o 36cm na jih. Pláže na jihozápadním pobřeží byly dosti silně poškozeny padajícími skálami. Zemětřesení mělo epicentrum v mořské oblasti nedaleko ostrova v hloubce 5 km. Ostrov se poté posunul o několik desítek centimetrů směrem na jih. Několik pláží, mezi nimi i krásná Egremni beach na jihozápadu ostrova, zmizela pod sesuvy půdy.

Sezóna jachtařských veletrhů vrcholí, Boot Tulln je za dveřmi

Vloženo: 27.2.2015 19:23:46

Jachtařský veletrh Boot Tulln se stal významnou mezinárodní lodní výstavouJachtařských veletrhů je víc než byste čekali. Ne všechny jsou ale pro návštěvníky z Česka a Slovenska snadno pochopitelné a významné, proto přinášíme jejich přehled z naší vlastní zkušenosti.
Pokud prohlásíme jachtařskou sezonu v Evropě za zahájenou v dubnu, pak je posledním veletrhem před zahájením sezóny Boot Tulln. Do městečka Tulln na Dunaji "uprostřed ničeho" je to daleko odevšud, není tam pořádný výstavní areál ani infrastruktura pro veletrhy a přesto Boot Tulln porazil Vídeň i Brno (s Messe Düsseldorf za zády) a stal se nejvýznamnějším lodním veletrhem Střední Evropy. Z malé lodní výstavy místního formátu se Boot Tulln stal mezinárodní výstavou, kterou ve svých kalendářích zmiňují i světové firmy. S přímou účastí to nepřehání, ale výstavu registrují a často tam vysílají své zástupce.
Následující jachtařská výstava Le salon du Multicoque ve Francii už probíhá v jachtařské sezóně, za jejíž začátek jsme prohlásili duben.

Pozvánka na jachtařský veletrh Boot Tulln 2015

Vloženo: 27.2.2015 18:25:05

Jachtařský veletrh Boot TullnNa veletrhu Boot Tulln si můžete prohlédnout některé námořní jachty a nakoupit vybavení i oblečení pro jachtaře. Zajímavé informace z jachtařského světa se můžete dozvědět přímo od profesionálů, setkání s nimi je právě na veletrhu docela snadné.Kapitán Volvo Ocean Race a profesionální jachtař Andreas Hanakamp bude v Tullnu na stánku své firmy Segelwelt. Andreas kromě závodní činnosti řídí i různé jachtařské projekty, například návrh, stavbu a kompletní péči o závodní jachty až po VO70 nebo dozoruje stavbu zakázkových racer-cruiserů. Andrease můžete potkat i na Kurzech sportovního jachtingu a ISAF, které nabízíme v češtině.
Další zajímavou osobností, se kterou se můžete v Tullnu seznámit, je Dr. Schöchl, zakladatel a ředitel pojišťovny Yacht Pool, která se specializuje na pojištění jachtařů o kterém píšeme v samostatném článku.
Pokud chcete Andrease Hanakampa  nebo Dr. Schöchla v Tullnu osobně poznat, napište nám na info@altumare.cz

Superjachty CNB na veletrhu v Düsseldorfu

Vloženo: 12.1.2015 00:06:26

CNB Bordeaux 60 je nejmenší megajachtou, kterou loděnice CNB kdy vyrobilaVíte v čem je rozdíl v konstrukci sériových jachet a megajachet? Je rozdíl jenom ve velikosti, nebo i v uspořádání interiéru, agregátů a dalších zásadních parametrech? Přijeďte se na veletrh Boot v Düsseldorfu přesvědčit na vlatní oči! Představíme Vám Bordeaux 60 - domluvte si termín!

Společnost CNB (Construction Navale Bordeaux) vznikla v roce 1987 v Bordeaux na základech loděnice Chantiers et Ateliers du Sud-Ouest, která už v roce 1911 postavila pětistěžník France II, největší plachetnici všech dob. CNB se specializuje na výrobu zakázkových a polosériových megajachet a ALTUMARE ji od roku 2014 zastupuje v ČR a SR. Na Boot Düsseldorf představí CNB nejmenší megajachtu, kterou kdy vyrobila - velmi úspěšnou polosériovou plachetnici Bordeaux 60, zamluvte si prohlídku předem na info@altumare.cz nebo na tel. +420 774 812 446.

Největší lodní veletrh v Evropě je za dveřmi

Vloženo: 11.1.2015 16:16:44

Logo nejvýznamnějšího Evropského  jachtařského veletrhu Boot Düsseldorf46. ročník nejvýznamnějšího jachtařského veletrhu v Evropě Boot Düsseldorf začíná 17.1.2015 a zúčastní se ho 1.600 vystavovatelů z celého světa. Brány veletrhu budou otevřeny každý den od 10 hodin a naposledy se uzavřou 25.1. v 18 hodin.

Pokud se chystáte veletrh navštívit a chcete poradit s cestovními plány, neváhejte se na nás obrátit, předáme Vám potřebné informace nebo cestu zařídíme.

Na veletrhu Boot nemohou chybět přední světové firmy. Největší světový výrobce katamaranů, Francouzská firma Lagoon, kterou ALTUMARE v ČR a SR zastupuje, představí v životní velikosti hned dva modely: Lagoon 39 a Lagoon 450. Rádi Vám oba katamarány představíme, ale objednejte si radši prohlídku předem na info@altumare.cz nebo na tel. +420 774 812 446 !

Nové poplatky za jachty v Řecku

Vloženo: 21.12.2013 16:47:25

Čelní pohled na plachetnici Ocean Star 51.2Podle již platného ministerského výnosu vzniká od letošního roku jachtám delším než 7m povinnost platit za pobyt v Řeckých vodách poplatky. Jejich výše je
200 EUR ročně za jachty délky 7-8m
300 EUR ročně za jachty délky 8-10m
400 EUR ročně za jachty délky 10-12m
Pro jachty delší než 12 metrů bude poplatek vypočítán následovně:
A) 100 EUR ročně za každý metr délky jachty
B) 10 EUR měsíčně za každý metr délky jachty
Klientů, kteří si pronajímají od ALTUMARE lodě v Řecku, se tyto poplatky nijak netýkají, protože všechny jachty, které nabízíme, jsou v legálním charteru a budou mít uhrazeny veškeré poplatky v souladu s platnými místními předpisy.

Na výše uvedené poplatky se budou pro jachty provozující legální charter v Řecku vztahovat výrazné slevy.

Královský den v Holandsku

Vloženo: 18.12.2013 15:48:25

Oslava narozenin krále v AmsterdamuLetos poprvé nastane v Holandsku velká změna, místo tradiční oslavy Dne královny budou Holaňďané slavit Den krále.

Po celém Holandsku tak můžete vidět spoustu návštěvníků i obyvatel měst oblečených do oranžových barev, což je barva královské rodiny. K symbolům královské rodiny patří rovněž korunka a lev, takže tyto symboly uvidíte na každém rohu...

Největších oslav plných hudby, uvolněné atmosféry a různých pochodů se můžete zúčastnit v Amsterdamu, kde je bohatý doprovodný program. Jak by taky ne, když Nizozemci mají v tento den, v sobotu 26.4.2014, státní svátek. Pro Holaňďany a i pro mnoho návštěvníků, je Královský den událostí roku.

Letní dovolená na hausbótu 2014 se slevou až 20%

Vloženo: 28.11.2013 15:08:06

Trávit dovolenou na hausbótu je stále populárnějšíVybírat dovolenou s předstihem má několik výhod: zvolíte si destinaci i termín, který vám nejlépe vyhovuje, protože volných míst je zatím dostatek. Navíc vás charterové společnosti za včasný nákup odmění slevami, které dosahují až 20 %. A v některých případech si můžete vybírat z jednosměrných plaveb (pokud loď ještě nemá navazující charter). Zímní plískanice pak můžete strávit hledáním tipů a vymýšlením programu na následující dovolenou na lodi!

Pár tipů, kam se podívat s hausbótem na letní dovolenou v oblíbených destinacích jako je Francie, Itálie a Holandsko, přináší tento článek...

Kurzy sportovního jachtingu 2014

Vloženo: 25.10.2013 10:02:15

Plavba se spinakrem na kurzu sportovního jachtinguPokud chcete plout rychleji a lépe a posunout svoje jachtařské znalosti a zkušenosti na novou rovinu pod vedením profíků, máme pro Vás nové termíny Kurzu sportovního jachtingu Andrease Hanakampa.
20.-23.3.2014 ve Slovinsku
24.-27.4.2014 ve Slovinsku
Tento kurz ocení nejen závodní jachtaři, ale všichni, kdo se chtějí zdokonalit v ovládání své, nebo půjčené jachty. Kurz ideálně navazuje na individuální tréninkové plavby na plachetnicích Seascape na Brněnské přehradě, které budou znovu v nabídce od jara 2014.

Fotky z minulých kurzů si můžete prohlédnout na webu ALTUMARE.

150 nových modelů jachet v Cannes

Vloženo: 1.10.2013 14:42:23

Vstupní brána jachtařského veletrhu v CannesV polovině září se v Cannes na Francouzské riviéře pravidelně koná lodní veletrh Festival de la Plaissance de Cannes. Je škoda, že Čeština ani Slovenština na této výstavě až na výjimky nejsou slyšet. Co lepšího může jachtařský veletrh nabídnout, než 580 lodí vystavených přímo na moři v historickém přístavu atraktivního letoviska?  K tomu příjemné letní počasí Francouzské riviéry a dobrá dopravní dostupnost jak autem, tak letadlem do blízkého Nice.

V kategorii lodí o délce 10-15m si mohli návštěvníci prohlédnout 39 plachetnic, 13 katamaranů a 91 motorových jachet přímo na molech potažených červenými koberci.

Další Festival de la Plaisance se koná 9.-14.9.2014 a cestu na něj Vám rádi zajistíme, víme ja na to! Naši dvoustránkovou reportáž z Cannes najdete i v Yachting revue č. 11-2013.

Přivítejte Nový rok v Benátkách! (od 103 eur/os.)

Vloženo: 30.9.2013 12:16:09

Proč nepřívítat Nový rok v Benátkách na oslavě Venezia New Year? Přemýšlíte kde oslavit letošní Silvestr a Nový rok? Proč nestrávit Silvestr přímo v centru Benátek na Náměstí Svatého Marka? Jestli Vás taková myšlenka zaujala, tak si letos koncem roku zajeďte na dovolenou na říční loď, dokonce k tomu nepotřebujete ani kapitánský průkaz!

V Itálii v Benátsku se nezavírají "brány" vodních cest ani na zimní sezonu, proto jsou romantické Benátky jedním z mála míst, kde si můžete užít netradiční Silvestr na palubě říční lodi. Magická noc k oslavám příchodu nového roku 2014 bude letos ve znamení bílé. Eurofie z Benátského karnevalu se prolíná i v těchto oslavách, možná i vás přiměje nasadit si masku a bavit se při půlnočním ohňostroji v centru Benátek.

Lodě jsou vybaveny nezávislým topením a kdyby Vám při zimním pobytu na vodě chybělo koupání, můžete si zaplavat v termálním koupališti...

Které regaty vyhraje nová Class40 No.125?

Vloženo: 28.6.2013 13:08:56

Závodní jachta třídy Class40 Byli jsme pozváni na první plavbu nové závodní plachetnice třídy Class40 ve Slovinsku. Jachtu navrhlo známé studio Humphreys Yacht Design podle konceptu kapitána Volvo Ocean Race Andrease Hanakampa. Výroba byla svěřena Slovinské firmě Ocean Tec v Jesenici, investorem je Rakušan, který je majitelem stejnojmenné jachty Class40 "a i přes loňské vítězství v ARC v absolutním rekordu pro lodě do délky 60 stop se rozhodl postavit ještě lepší a rychlejší jachtu Class40. Jachta bude v kompletní péči našeho partnera - firmy Segelwelt.

Na původní Class40 Vaquita jsme při různých prezentacích a přeplavbách svezli už několik našich klientů a už se těšíme na novou, lepší a rychlejší Class40, jejíž ambice jsou velmi vysoké.

 

Francouzský festival 2013. Slevy 20-25%

Vloženo: 21.5.2013 09:38:15

Každoročně od roku 1966, kdy byl přístav v Séte v oblasti Camarque ve Francii otevřen, město ožívá v době festivalu St. Louis. Po šest až sedm dnů se kolem Královského kanálu konají "Rytířské turnaje". Tato soutěž začínající ve středu (22.8) a pokračující až do pondělí soubojem v těžké váze (26.8) je hlavní atrakcí festivalu, který sem každoročně láká mnoho turistů. 

Oblast Camarque v Jižní Francii je zajímavou destinací pro plavbu říční lodí v kteroukoli roční dobu, ale v létě se ke všem atrakcím ještě přidává unikátní možnost koupání v moři, protože vodní cesta vede značnou část paralelně s pobřežím.

 

Umění relaxovat - manažerská dovolená na jachtě

Vloženo: 6.5.2013 17:20:29

Dovolená na jachtě - maximální relax Proč je dovolená na lodi tak oblíbená u známých osobností? Protože čím méně času máte na dovolenou, tím rychleji potřebujete vypnout, relaxovat a "nabít baterky". Tomuto požadavku ideálně vyhovuje dovolená na lodi bez ohledu na to, jestli se jedná o maličký hausbót pro dva, námořní plachetnici, katamaran nebo obrovskou motorovou jachtu s posádkou.

Jak dovolená na lodi vlastně probíhá? Odpovidá Tomáš Kapička, ředitel cestovní agentury ALTUMARE, která se specializuje na pronájem rekreačních lodí.

Pokud jste na dovolené na lodi ještě nebyli, stačí, když nám sdělíte termín, ve kterém chcete cestovat a představu jak má dovolená vypadat - kolik "hvězdiček" má mít Vaše ubytování a jak moc adrenalinu si chcete užít, případně co chcete vidět a jak moc se chcete do ovládání lodi Delfíni při západu slunce z paluby jachtyzapojit. My Vám doporučíme několik možností, ze kterých si určitě vyberete. Na dovolenou na loď se připravujete podobně jako na dovolenou v apartmánu, vybavení lodí je srovnatelné s vybavením apartmánů. Stejně jak existují levné apartmány a apartmány v luxusních plně servisovaných rezidencích, existují i různé urovně lodí všech kategorií, na některé můžete přiletět i vrtulníkem, protože mají vlastní heliport. Záleží jen na Vašich představách...a penězích, které jste ochotni utratit. Dovolená na lodi může stát i méně než 1000 EUR na týden pro celou posádku, ale za loď s heliportem zaplatíte přes 100 tisíc EUR na týden.

Zakotvit před tavernou - ideál pro letní dovolenou na jachtě, Hydra, ReckoA jakou souvislost má pobyt na lodi s manažery? Odpovídá Marie Jírů, majitelka společnosti Centrum andragogiky:

Ve spolupráci s ALTUMARE pořádáme pravidelně tématické plavby pro naše klienty a můžu potvrdit, že prostředí námořní jachty má neopakovatelnou atmosféru a pro určité typy manažerských programů je to vlastně nenahraditelné prostředí, ne nadarmo se používá "jsme na jedné lodi" a "táhneme za jeden provaz". Vytáhnout plachtu na námořní plachetnici je práce pro několik lidí, kteří skutečně musí táhnout za jeden provaz. A jakmile nastoupíte na palubu, jste v jiném světě, který funguje podle vlastních pravidel. Okamžitá reakce na změnu podmínek na moři je důležitou vlastností kapitána a je důležitá pro úspěšnou plavbu. A v podnikání tomu není jinak. Protože víme jak důležité je načerpat během dovolené energii a z vlastní zkušenosti víme, jak dobře se k tomuto účelu hodí pobyt na lodi, rozhodli jsme se poslat Vám několik typů na plavbu na lodi.

Budete-li mít zájem o podrobnější informace, neváhejte se obrátit přímo na firmu ALTUMARE (info@altumare.cz) nebo na Centrum andragogiky (info@centrumandragogiky.cz). Přejeme příjemné čtení a těšíme se na spolupráci.

Marie Jírů a Tomáš Kapička


Vinobraní v Burgundsku

Vloženo: 1.5.2013 05:41:16

"Ve Francii má všechno jediný důvod - svatby, křtiny, souboje, pohřby - všechno je to jenom záminka pro dobré jídlo" prohlásil Jean Anouilh, francouzský spisovatel. A k dobrému jídlu patří také dobré víno. To vše splňuje do puntíku francouzský region Burgundska a možná nevíte, že i v Burgundsku se pronajímají říční lodě, na jejichž půjčení nepotřebujete žádný kapitánský průkaz.

Na co se tedy můžete v Burgundsku těšit? 

Moskevský lodní veletrh je největší v Rusku

Vloženo: 24.3.2013 18:18:00

Motorová jachta na výstavě Moscow Boat Show 2013Největší lodní veletrh v Rusku se konal 14.-17.3.2013. Ve třech halách veletržního a kongresového areálu Crocus Expo o celkové ploše 45 tisíc metrů čtverečních se celkem 350 vystavovatelů z 21 zemí světa a 17 regionů Ruska ucházelo o přízeň bohatých návštěvníků. Jednodenní vstupné na veletrh totiž stálo v přepočtu asi 600Kč. Moscow Boat Show nabídla reprezentativní průřez nabídkou pro ruské jachtaře od malých člunů a plachetnic, přes obytné domy na vodě až po plachetnice, motorové jachty i exkluzivní produkty pro jachtaře včetně obytných aut, vrtulníku a sportovních aut. Na výstavě nechyběly ani firmy nabízející výrobu megajachet, jachtařské školy a firmy nabízející charter. Jachtařského oblečení a vybavení bylo na výstavě k vidění míň než je obvyklé na srovnatelných evropských výstavách.

Ochutnávka jachtingu v Řecku 2013

Vloženo: 2.3.2013 00:50:05

Malebné přístavy Saronského zálivu, Perdika na ostrově Aegina

Po předchozích úspěšných ročnících zveme i letos zájemce o vyzkoušení jachtingu v Řecku na plavbu s Yachting revue. Letos ve dvou termínech a dvou trasách: 12. - 16.4. v Saronském zálivu a 16. - 20.4.2013 na Kykládách. Stejně jako v minulých ročnících i letos je plavba určena jachtařům, kteří si chtějí vyzkoušet novou oblast plavby i zájemcům, kteří na lodi dosud nebyli a chtějí se přesvědčit jaké to je trávit dovolenou na palubě plachetnice, nebo katamaranu.

 Zkušení kapitáni s výbornou znalostí jachtařských podmínek v Řecku budou během plavby připraveni zodpovědět dotazy a poradit s výběrem nejvhodnější oblasti pro Váš další charter.

 

Gibraltar - Kanárské ostrovy na Class40

Vloženo: 26.11.2012 15:35:31

Závodní jachta třídy Class40Plout na ostré závodní plachetnici je pro každého jachtaře mimořádným zážitkem a o to víc, čím atraktivnější je trasa plavby. ALTUMARE už pravidelně umožňuje vybraným absolventům svých kurzů sportovního jachtingu podílet se na přepravě "ostré" jachty Class40 mezi závody. Na podzim 2012 se na trasu Gibraltar-Kanárské ostrovy vydal ředitel ALTUMARE Tomáš Kapička. Na palubu plachetnice "Vaquita" třídy Class40 nastoupil v Gibraltaru 7.11.2012, tedy pár dní po ztroskotání LaGrace v 70-km vzdáleném letovisku Marbella.

Global Ocean Race – příležitost pro každého jachtaře?

Vloženo: 17.7.2012 21:14:16

Trasa jachtařského závodu Global Ocean Race vede kolem celé zeměkoule Centrum francouzského přístavního města Les Sables d’Olonne hostilo v polovině června slavnostní zakončení 30 tisíc mil dlouhého jachtařského závodu Global Ocean Race 2011-2012.  Další ročník tohoto závodu odstartuje 10. listopadu 2013 a přípravy na něj jsou v plném proudu. Vzhledem k některým novinkám je Global Ocean Race 2013/2014 mnohem dostupnější, než se může na první pohled zdát! A protože času na přípravu ještě zbývá docela dost, přinášíme Vám podrobnosti!

Global Ocean Race patří k nejdostupnějším profesionálně organizovaným závodům kolem zeměkoule. Pořádá se od roku 2008 pro posádky jednoho a dvou jachtařů na plachetnicích třídy Class40.
Více se o závodních plachetnicích Class40 můžete dozvědět na webu ALTUMARE.

Plachetnice Seascape 18 na Brněnské přehradě

Vloženo: 12.7.2012 12:54:05

Seascape18 při svém křtu na Brněnské přehraděV pátek 22.6.2012 pokřtil český olympionik Viktor Teplý spolu s vicemistrem ČR a mistrem Rakouska v jachtingu Danem Audym dvě plachetnice Seascape18 na Brněnské přehradě. Obě lodi budou používány v programu pro jachting hendikepovaných nadačního fondu Emil.

ALTUMARE se podílí na tomto projektu od samého začátku, pomáhá i s péči o obě lodě a připravuje jejich využití pro další aktivity, včetně kondičních a zdokonalovacích lekcí ve spolupráci se špičkovými jachtaři a Školou jachtingu, autorizovaným školícím centrem RYA.

Fotogalerii z první plavby Seascape18 na Brněnské přehradě si můžete prohlédnout na webu altumare a  prozradíme Vám v čem jsou Seascapy tak zajímavé.

Termíny podzimního Kurzu sportovního jachtingu

Vloženo: 25.5.2012 12:26:02

Plachetnice JOD35 na Kurzu sportovního jachtinguJachařská sezóna je sice v plném proudu, ale to je nejvyšší čas na plánování podzimních jachtařských akcí. Oblíbené Kurzy sportovního jachtingu z dílny kapitána Volvo Ocean Race Andrease Hanakampa budou vzhledem k vytíženosti instruktorů pokračovat pravděpodobně jediným podzimním termínem, ale dobrou zprávou je, že se můžete těšit na další novinky, které českým jachtařům určitě zpříjemní účast na této akci.

Jednou z nich je možnost zúčastnit se tréninkových plaveb pod vedením vicemistra ČR v jachtingu Dana Audyho na plachetnicích Seascape18 na Brněnské přehradě. Termíny budou vypsány v návaznosti na termín kurzu v Chorvatsku.

Vyzýváme všechny zájemce o účast na podzimním kurzu sportovního jachtingu v Chorvatsku, aby nám na info@altumare.cz poslali svoje časové priority na září/říjen, pokusíme se kurz zajistit v termínu, který bude vyhovovat největšímu počtu zájemců. Podrobnosti o kurzu následují.

Informace pro účastníky plavby s Yachting revue

Vloženo: 19.3.2012 16:48:02

Chcete zkusit jachting v Řecku?Tato stránka je určena pro účastníky plavby, kterou ALTUMARE pořádá ve spolupráci s časopisem Yachting revue 24-28/4 v Aténách. Na tomto místě budou průběžně zveřejňovány aktuální informace a organizační pokyny. Je přístupná přímým odkazem, nebo z kalendáře ALTUMARE.

Místo vyplutí: marina Kalamaki v Aténách, měststká část Alimos
Možnosti dopravy z letiště do mariny: - přímý expresní autobus X96 (jezdí 24hod denně po 20-30 minutách), cena 5EUR/osobu, zastávka je asi 100m od vstupu do mariny a jmenuje se "EDEM", cesta trvá asi 60 minut - taxi stojí asi 35 EUR za auto (v noci až 50EUR) a cesta trvá asi 40 minut Nejbližší obchod je hned u zastávky autobusu EDEM a má otevírací dobu 9-21 hod.

Místo setkání 24.4.2012 v marině Kalamaki v Aténách: mobilní kancelář naproti molu číslo 3 označená vlajkou ALTUMARE (kancelář je po pravé straně cesty ke známému Skipper's baru - viz plánek mariny níže). Kancelář bude otevřená od 16 hodin a i v noci na ní budou vyvěšeny poslední informace a organizační pokyny.

V případě komplikací a dotazů volejte na asistenční číslo ALTUMARE +420 774 812 446

Původně stanovený termín vyplutí z mariny 25/4 v 9hodin zůstává v platnosti, někteří účastníci totiž přiletí až nočními lety.

Boot Tulln 2012 - na co se můžete těšit

Vloženo: 26.2.2012 00:58:05

Boot Tulln logoZveme Vás na Boot Tulln 2012! V hale číslo 4 na stánku č.433 firmy SEGELWELT se můžete každý den ihned po zahájení veletrhu setkat s osobnostmi evropského jachtingu a probrat s nimi zajímavá jachtařská témata (překlad do češtiny je zajištěn):

Andreas Hanakamp, kapitán Volvo Ocean Race a zkušený závodní jachtař má připraven rozbor aktuální situace v závodě Volvo Ocean Race a nabídku na využití  profesionálních tréninkových postupů pro rekreační i sportovní jachtaře.

Dr. Friedrich Schöchl, zakladatel a ředitel pojišťovny Yacht-Pool, která se specializuje na jachting, vysvětlí rizika hrozící při plavbě na charterových i soukromých lodích a doporučí možnosti jak tato rizika pojistit. Yacht-Pool pro Vás ve spolupráci s Messe Tulln a ALTUMARE připravil vstupenky na Boot Tulln zdarma, proto čtěte dál.

Vstupenky zdarma na jachtařský veletrh Boot Tulln!

Vloženo: 21.2.2012 16:31:49

Jachtařský veletrh Boot Tulln je plný zajímavých exponátů! Jachtařský veletrh  Boot Tulln v Rakousku se koná 1. - 4.3.2012

Letos je v Tullnu vyprodáno - pokud se tam vypravíte, uvidíte přes 300 vystavovatelů v 8 halách a mnoho zajímavých exponátů včetně skutečných lodí Oceanis 50, Beneteau Sense 50, Bavaria Cruiser 45,  40 a 32, Sun Odyssey 409 a 42 DS, Sunbeam 30.1. a 24.2, Hanse 415 a  445, Dehler 35, Dufour 405 a další!

Na veletrhu jachtingu v Tullnu  se i dobře nakupuje - neměli byste chybět! Pokud chcete vstupenky na veletrh Boot Tulln zdarma, čtěte dál! Stačí vyplnit náš dotazník a stáhnout si voucher!!!

Zkuste jachting v Řecku!

Vloženo: 9.1.2012 17:08:44

Hydra - magické místo nejen pro jachtařePo úspěšné loňské "Ochutnávce jachtingu v Řecku" jsme ve spolupráci s redakcí časopisu Yachting revue připravili poznávací a instruktážní plavbu po Saronském zálivu na 25. -28.duben 2012. Iletos nabízíme předplatitelům Yachting revue zvýhodněné ceny!!!
Hlavním cílem plavby je představit kapitánům i jejich posádkám podmínky pro jachting v Saronském zálivu i Řecku obecně a usnadnit tak výběr vhodné jachtařské oblasti pro příští charter.
Jachtařské podmínky jsou totiž v Řecku mnohem rozmanitější než v Chorvatsku a bez jejich dobrých znalostí se může dovolená změnit v adrenalinovou plavbu ve vysokých vlnách a silném větru.

Ohlédnutí za London Boat Show

Vloženo: 9.1.2012 17:07:37

Londýnský veletrh lodí zahájila Tamara EcclestoneLondon Boat Show se koná pravidelně začátkem ledna a bývá zahajován některou z celebrit. Letošní ročník londýnského veletrhu jachet zahajovala modelka Tamara Ecclestone, dcera šéfa Formule 1 Bernieho Ecclestona. Mezi plachetnicemi a motoráky se pravidelně objevují i členové královské rodiny. Ocenění RYA Yachtmaster of the Year pro nejlepšího absolventa kapitánských kurzů RYA předává už tradičně princezna Anna přmo na veletrhu.

Letošní výstavu lodí s více než 500 vystavovateli navštívilo 134.753 lidí. K vidění bylo 45 nových modelů lodí, z toho 14 světových premiér.

Jaký byl veletrh BOOT Düsseldorf 2012?

Vloženo: 9.1.2012 17:06:59

Plachetnice Hanse na výstavě Boot DuesseldorfZa nejvýznamnější mezinárodní veletrh lodí pro veřejnost je považován Boot Düsseldorf.

Letošního ročníku se zúčastnilo přes 1600 vystavovatelů a branami výstaviště se 17 zaplněnými halami prošlo 246.700 návštěvníků, z toho asi 50 tisíc přijelo ze 60 zemí světa. Podle organizátorů se 50% návštěvníků přišlo podívat na plachetnice, jeden ze tří se zajímal o motorové jachty. Pro vybavení a doplňky si přišla skupina 36% osob a zájemců o potápění přišlo 27%. Asi 30% lidí si přišlo vybrat svoji další dovolenou na jachtě.

Boot Düsseldorf je skutečně lodním veletrhem číslo jedna a s jeho návštěvou v roce 2012 vyjádřilo spokojenost neuvěřitelných 96% příchozích.

Katamaran test v Saronském zálivu se Školou jachtingu

Vloženo: 8.10.2011 13:24:12

Katamaran při plavbě na plachtyALTUMARE pokračuje v tradici zvýhodněných plaveb pro zájemce o poznání jedné z nejatraktivnějších jachtařských oblastí světa - Saronského zálivu v Řecku. Plavba 27.-30.10.2011 je organizována ve spolupráci se Školou jachtingu NYS, autorizovaným tréningovým střediskem RYA, které je jediné ve střední a Východní Evropě.

Absolventi Školy jachtingu mají na této plavbě slevu 50%!

 Připraven je katamaran Lagoon 380 a Nautitech 44, případně jiné katamarany. Zájemci si mohou pod vedením zkušeného kapitána řízení katamaranu vyzkoušet a na mole prohlédnout i další jachty připravené k pronájmu včetně motorové jachty Sunseeker 66 Manhattan. Plavba bude vedena tak, aby se zájemci o charter v Řecku dozvěděli důležité informace pro jejich rozhodování se při výběru jachty i destinace a na konci sezóny si znovu oživili informace, které získali na kapitánských kurzech RYA.

Špičková jachtařka podpoří Kurzy sportovního jachtingu

Vloženo: 5.9.2011 14:42:33

Špičková jachtařka z BMW Match Race Academy v týmu trenérů kurzů sportovního jachtinguNovým trenérem na Kurzech sportovního jachtingu Andrease Hanakampa bude špičková Chorvatská jachtařka Petra Kliba.Poprvé se představila na kurzech sportovního jachtingu v září v Chorvatsku.

Kdo je Petra Kliba?
7-mi násobná mistrině Chorvatska: Europe, Big boat, 5o5, Match race
V roce 96/97 obeplula svět
Je více než 3 roky olympioničkou (22.místo na světě)
Od roku 2009 aktivně vyučuje v BMW Match Race Academy a právě tato zkušenost ji řadí do elitní třídy jachtařských koučů.

Petra Kliba posiluje tým trenérů na Kurzech sportovního jactingu

Intenzivní kurz sportovního jachtingu v Chorvatsku

Vloženo: 16.8.2011 08:30:23

Intenzivní kurz sportovního jachtingu startuje už za 3 týdny na Chorvatském Cresu!

Chcete plout rychleji než Vaši soupeři a přátelé? Zdokonalte se v trimování plachet a ovládání jachty a  budete  v pohodě zvládat i plavbu v těžkých podmínkách! Neváhejte a přihlaste se na intenzivní kurz sportovního jachtinguPlavba se spinakrem na kurzu sportovního jachtingu pod vedením profesionálního jachtaře z Volvo Ocean Race Andrease Hanakampa!. Jeho česky mluvící spolupracovník  Josef Horešovský o kurzu říká: "Kurz využívá ideálních podmínek pro sportovní jachting na Cresu, vynikající OneDesign plachetnice a prostředí příjemné malé mariny. Na březnovém kurzu foukala silná bora, ale v zákrytu hor to byl perfektní jachting na zrefované plachty a nebyl problém najít v závětří klidné místo na odpočinek na vodě.  A když to vypadalo, že nefouká vůbec, vždy jsme našli díky místní termice místo pro nácvik manévrů se spinakrem.

Tento kurz mohu doporučit jak posádkám se sportovními ambicemi, tak svátečním kapitánům charteru, kteří uvidí, že s dobře vyváženou jachtou a správně zvolenými a nastavenými plachtami lze bezpečně plout i v podmínkách, za kterých by o vytažení plachet dříve vůbec neuvažovali. Po kurzu se budou určitě cítit bezpečněji i na běžném charteru v Chorvatsku a kdekoli na světě."

 

William a Kate na Seychelách na Nord Island

Vloženo: 15.5.2011 22:27:41

 Nord Island resort z paluby charterového katamaranuWilliam a Kate mohli na královské líbánky odjet kamkoliv na světě. Podle posledních informací si vybrali malý ostrůvek Nord Island v soustroví Seychely. Seychelles Waters Pilot o Nord Island uvádí, že na něm žije rybář, který ochotně posádky jachet provádí po ostrově. My ale víme, že to již několik let neplatí, na Nord Island sídlí luxusní resort. Když u Nord Island zakotvíte - viz naše foto z paluby katamaránu, ihned Vás  ochranka slušně, ale důrazně požádá o odplutí. Hosté resortu totiž požadují absolutní soukromí. Dobrou zprávou ale je, že budete-li chtít na dovolenou po stopách Kate a Williama za ceny běžné jachtařské dovolené, zajistíme Vám pro charter na Seychelách nejen pronájem katamaranu nebo jachty, ale domluvíme i návštěvy privátních ostrovů a resortů. Například Nord Island za návštěvu skutečně stojí. Seychely jsou celkově skvělou destinací nejen pro líbánky, ale i pro pronájem jachet.

Zájem o závodní plachetnice Class40 stále roste

Vloženo: 8.5.2011 15:33:47

Závodní plachetnice Class40Plachetnice kategorie Class40 jsou jednotrupé námořní jachty o maximální délce 40stop určené pro sportovní a závodní jachting na moři.

Původním záměrem při vytváření této kategorie bylo zpřístupnit dálkové závody na moři amatérským jachtařům. Obrovský úspěch této kategorie jachet však přitahuje stále více a více profesionálních jachtařů. Jedním z hlavních důvodů rostoucí popularity závodních plachetnic Class40 jsou jednoduchá, avšak přísná pravidla, která udržují náklady na stavbu plachetnice Class40 na rozumné úrovni.

Jubilejní 40.ročník BVI regaty - zpravodajství z Panenských ostrovů

Vloženo: 2.5.2011 22:43:39

Katamaran Richarda Bransona na startu BVI regaty 2011Britské panenské ostrovy (British Virgin Islands) lákají každý rok tisíce jachtařů svými unikátními přírodními podmínkami pro jachting. Co víc si může jachtař pro cruising i regaty přát než krátké vzdálenosti mezi ostrovy, stabilní vítr a klidnou hladinou? Není tedy náhodou, že se na BVI každoročně koná jedna z nejvěhlasnějších karibských regat: BVI spring regatta. 28.března 2011 odstartovalo více než sto jachet na jubilejní 40.ročník tohoto jachtařského závodu, který je určen všem jachtařům od závodníků až po milovníky "party cruisingu". Na startu letošní regaty byla řada celebrit, mezi nimi i Sir Richard Branson se svým 105-stopým katamaranem.

Kurzům sportovního jachtingu počasí přálo

Vloženo: 7.4.2011 18:15:48

Závodní jachta při plavbě na kurzu sportovního jachtinguOběma kurzům sportovního jachtingu Andrease Hanakampa v Chorvatsku počasí přálo. Předpověď na březnový termín sice vypadala hodně divoce, ale realita byla téměř ideální - během čtyř dnů se vystřídaly všechny možné podmínky, od slabého větru až po nárazový vítr o síle přes 30kn. Účastníci si tak procvičili rychlost, kormidlování jachty a trim s různými plachtami a to od malé kosatky až po spinakr. Přesvědčit se můžete ve fotogalerii na webu ALTUMARE.

 

Druhý termín kurzu sportovního jachtingu v dubnu

Vloženo: 16.2.2011 11:46:00

Pokud jste nestihli březnový termín, je šance se přihlásit na druhý letošní kurz sportovního jachtingu Andrease Hanakampa. Pokud Vás zajímají témata rychlost, trimování plachet a kormidlování, neváhejte a Trenérský člun VSR RIB pro těžké podmínkypojeďte! Bližší info o kurzu naleznete v sekci Skipper kurzy a v kalendáři ALTUMARE.

Kurz využívá zkušeností z přípravy na závody Volvo Ocean Race. Každý trenér má na starosti maximálně čtyři jachty, se kterými je neustále ve spojení a pohybuje se na rychlém trenérském člunu VSR RIB, aby mohl umisťovat značky, natáčet na video a fotit pro pozdější rozbory. Trenéři mají zkušenosti ze závodů Fastnet nebo Sevenstar Round Britain and Ireland.Boot Düsseldorf – lokomotiva jachtařského průmyslu

Vloženo: 13.2.2011 11:56:41

Boot Düsseldorf 2011 - foto Messe DüsseldorfAž neuvěřitelné množství jachet bylo představeno na největším a nejvýznamnějším zimním lodním veletrhu Boot Düsseldorf 2011. Letošní ročník výstavy uspokojil sportovní jachtaře, nadšence pro novinky, zájemce o charterové plavby i potápěče.
Ne nadarmo byl označen za lokomotivu jachtařského průmyslu. Boot Düsseldorf 2011 se konal v termínu 22.-30. ledna a v prostorách sedmnácti výstavních hal bylo představeno na 1700 typů lodí všech velikostí, což je neuvěřitelný počet pro indoor výstavu. Návštěvníkům byly k dispozici výběrové informace ze všech oblastí jachtingu a vodních sportů, stejně jako velké množství zábavy.

Oblíbené jednosměrné plavby v Řecku

Vloženo: 28.1.2011 11:52:21

Máme pro Vás nabídku atraktivních jednosměrných plaveb v Řecku, neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace! Navíc Vám náš rezervační systém brzy nabídne unikátní možnost zadat Vaše preference a čekat na vhodnou nabídku! Aktuálně máme k dispozici:
Plachetnice OceanStar 51.2 patří mezi luxusní cruisery11.-18.6.2011 ATÉNY-PAROS: Ocean Star 51.2, 4+1 kajuty, každá s vlastní koupelnou za cenu 3.500 EUR (sleva 1.500 EUR).
28.5.-4.6.2011 ATÉNY-SANTORINI:
Bavaria 49 (2003), 5 kajut, 3 wc za 2.500 EUR (sleva 1.000 EUR)  nebo
25.6. - 4.6.2011 deset dní za cenu týdne tj. 3.500 EUR (sleva 1.500 EUR) 24.9.-1.10.2011 LEFKADA-ATÉNY:
Lagoon 380 (2003), 4 kajuty + 2 skiperské, 2x koupelna za cenu 2.800 EUR (sleva 800EUR na velmi atraktivní plavbě přes Jónské moře a Korinský záliv)
Pro absolventy RYA kapitánských kurzů jachtařské školy NYS nabízíme na tyto jednosměrné plavby navíc slevu 10%.

Milan Koláček na startu MiniTransat2011

Vloženo: 28.1.2011 09:35:35

Milan Koláček absolvuje na plachetnici třídy 6,50 Minitransat 2011. Foto Pavel NesvadbaPo ohlédnutí za Richardem Konkolským Vám přinášíme rozhovor s dalším sólovým jachtařem. Milan Koláček si dal do roku 2011 cíl „Přepluj sám Atlantik na 6,50m dlouhé lodi. Nejrychleji jak to dokážeš.“ Taková je totiž idea závodu Transat 6,50, na jehož start se Milan letos postaví. Milan Koláček odstartuje jako první český jachtař v královské kategorii prototypů. (David Křížek roce 2007 obsadil 3.místo v sériové třídě). Na výrobě své lodi spolupracoval Milan Koláček s mnoha firmami, mimo jiné také s Leteckým ústavem VUT v Brně. Výsledkem je nová loď s aerodynamickým profilem otočného stěžně, novým designem a novým profilem z vysokomodulových karbonových vláken. Po zimní přípravě bude Milan na svém prototypu absolvovat série regat, které v září vyvrcholí startem v transatlantickém závodě Transat 6,50.

Rhodos - vyplutí od bran Paláce velmistrů

Vloženo: 23.1.2011 23:07:02

Historický přístav Marina Mandraki na Rhodos Není mnoho takových jachtařských míst, kde na vás přímo při vyplutí dýchne nejen historie,ale i a rušný život místních taveren, barů a obchůdků zároveň. Přístav Mandraki se nachází v centru města Rhodos, přímo u hradeb středověké citadely a chartrové lodě, kterých je tu poskrovnu, kotví mezi třemi středověkými větrnými mlýny. Z paluby vaší jachty máte kolem dokola výhled na vjezd do přístavu, kde se tyčí na místě bývalého Rhodského kolosu dva sloupy s bronzovou laní a jelenem, hned vedle se rýsují trosky pevnosti Agios Nikoláos přestavěné na maják, již zmiňované větrné mlýny, středověké mohutné hradby s branami a majestátním Palácem velmistrů, brána s kopulí vedoucí na nové tržiště a podél nábřeží stojí řada elegantních moderních budov navržených italskými architekty na začátku 20.století. Opravdu unikátní místo, kde si přijdou na své všichni.Přístav Mandraki je vlastně jakýmsi pojítkem mezi Starým a Novým městem.

Na Rhodos můžete kotvit pár kroků od Paláce VelmistrůMezinárodní letiště Rhodos Diagoras je vzdáleno 15 km od přístavu a přímo na loď se dostanete za 15-20 minut jízdy taxíkem. V letošní jachtařské sezóně Vám Altumare nabízí na Rhodu možnost pronájmu majitelského katamaránu Nautitech 47 s nadstandarní výbavou - generátor, klimatizace, počítač se stálým připojením na internet, wc s elektrickým splachováním... Je dimenzovaný na 12 osob s plnohodnotnými lůžky, do skiperské kajuty se vchází dveřmi a má 2 velké postele nad sebou. Nabízíme dle možností charter na týden, 10 dní nebo 14 dní s možností oneway plavby Rhodos-Kos a viceversa.  Volné termíny jsou v první půlce července, září a říjnu. Dále nabízíme prověřené plachetnice Cyclades 43.4 a Oceanis 461 v ceně od 2300 EUR/týden  v sezóně. Letenky pro klienty Altumare nabízíme s možností dodání jmen týden před odletem, při nákupu do konce února garantujeme kompletní cenu  letenky 6600 Kč s odletem z Prahy.

Čím lákalo London Boat Show 2011?

Vloženo: 23.1.2011 18:54:02

Jodie Kidd zahájila jachtařský veletrh London Boat Show 2011 (foto onEdition)7. ledna vystoupila na pódium London International Boat Show modelka Jodie Kidd a oficiálně zahájila 56. ročník této největší londýnské jachtařské události roku. Na nejznámějším jachtařském veletrhu Anglie se představilo nemálo novinek, a to nejen mezi plachetnicemi a novými technologiemi, ale i v samotném programu veletrhu. Letošnímu ročníku předcházela rozsáhlá úprava pavilonu, ve kterém se London Boat Show konala, což ve výsledku znamenalo zvětšení výstavní plochy o 40%. Přes 500 vystavovatelů tak v nových prostorách vystavovalo své výrobky napříč jachtařským světem a návštěvníci měli možnost vidět a mluvit s opravdovými mistry tohoto oboru, kteří jim radili, jak si jachting užít se vším všudy. Také samotní pořadatelé se snažili zvýšit atraktivitu veletrhu mnoha novinkami, což se odrazilo na konečném počtu 109,778 návštěvníků. Letošní návštěvnost tak o 7% předčila loňský rok a vrátila se téměř na úroveň roku 2009, za kterým zaostala o pouhá 2%.

Richard Konkolski v Noem Arch v Brně

Vloženo: 14.1.2011 21:17:36

Richard Konkolski na besedě v Brně v lednu 2011Richard Konkolski: Sólový jachtař, který musel odejít, aby mohl plout.
Jméno Richard Konkolski je v jachtařském prostředí skloňováno v kontextu českého námořního jachtingu, zejména závodů kolem světa osamělých jachtařů. V osmdesátých letech však toto jméno jako by zmizelo a z důvodu emigrace jeho nositele se o něm i přes jeho úspěchy mluvit téměř nesmělo. Richard Konkolski však patří mezi světově nejznámější české jachtaře a my vám nyní přinášíme malé ohlédnutí za jeho kariérou a besedou, která byla při příležitosti křtu jeho nové knihy uspořádána 12. ledna 2011 v Brně v design hotelu a restauraci Noem Arch.

V rámci seriálu "Osobnosti v Noem Arch" navštívil Brno Richard Konkolski, rodák z Bohumína, který třikrát obeplul svět na vlastnoručně vyrobené lodi Niké, a to v letech 1972, 1982 a 1986. Na palubě své lodi tak nasbíral mnohé medaile a ocenění, od prvního obyvatele suchozemského státu, který obeplul svět, titulu Jachtař roku 1983 od International Trans-Ocean Clubu, až po mnoho světových rekordů. I samotná loď Niké získala ocenění jako tehdy druhá nejmenší loď v historii, která obeplula svět.

Yachtmaster of the Year vyhlášen

Vloženo: 12.1.2011 09:22:00

Yachtmaster of the Year 2010 vyhlášen na London Boat Show 2010Její královská výsost princezna Anna vyhlásila jméno RYA jachtaře roku 2010

Mezinárodní jachtařský veletrh London International Boat Show byl letos plný osobností. Jedním z významných hostů byla i její výsost princezna Anna, která na stánku Royal Yachting Association vyhlašovala RYA jachtaře roku 2010.
The Royal Yacthting Association (RYA) je národní organizace, která v Británii sdružuje přes 500 000 rekreačních i sportovních jachtařů. Vydává celosvětově uznávané kapitánské průkazy RYA pro profesionální i neprofesionální jachtaře, a to i přes to, že pro rekreační plavbu v teritoriálních vodách Velké Británie není potřeba žádné oprávnění. Získání průkazu RYA je tak v Británii otázkou prestiže, ne zákonné povinnosti.
Kdo byl vyhlášen jako Yachtmaster of the Year a jak se jím v příštím roce můžete stát i vy? Čtěte dál.

Vyzkoušejte jachting v Řecku! Předplatitelé Yachting Revue výhodněji!

Vloženo: 5.1.2011 16:38:21

 Hydra, Saronský záliv, Řecko - večer na nábřeží před kotvícími plachetnicemiNa poznávací a kondiční plavbě po řeckých ostrovech v Saronském zálivu Vám naši zkušení kapitáni rádi půjčí kormidlo, seznámí Vás s podmínkami pro jachting v Řecku a možná inspirují pro letní dovolenou! Odplouváme již 9. dubna z Atén směrem Aegina - Hydra - Poros - Moni - Angistri.
Bližší informace o
Saronském zálivu najdete v jachtařských destinacích.
Podrobnosti o této plavbě v Řecku od 9. do 13.4.2011 naleznete v našem kalendáři.
Info o lodích naleznete v našem rezervačním systému na pronájem jachet:
Podrobnosti o plachetnici Bavaria 50Cruiser zde.
Podrobnosti o katamaranu Lagoon 380 zde.

Oblíbený jachtařský ostrov opouští EU

Vloženo: 19.12.2010 18:14:27

Karibský ostrov Saint Barthelemy je oblíbenou zastávkou jachtařůPři plavbě z karibského ostrova Sint Maarten směrem na Guadeloupe leží oblíbená zastávka jachtařů - ostrůvek Saint Barthélemy, který má status nejvzdálenějšího regionu EU. Ale jen do 31.12.2011, protože ostrov svatého Bartoloměje je první zemí, jejíž parlament rozhodl o odchodu z EU.

Parlament Saint-Barth svoje rozhodnutí opustit EU zdůvodnil tím, že :"Evropská unie směřuje k jednotné regulaci všech členských států a přidružených území, ať již jde o nařízení či daně. Svatý Bartoloměj tak bude moci těžko být nadále autonomní v oblasti daní, tak jak to odpovídá jeho vlastní historii. Abychom zachránili svůj status bezcelní zóny zděděný z doby, kdy jsme patřili pod Švédy, musíme získat zpět jurisdikci v oblasti cel. I všelijaké jiné regulace lze na tak malém ostrově, jako je ten náš, stěží uplatňovat. Vezměme si jako příklad evropské nařízení, které vyžaduje snížit obsah benzenu v motorovém benzínu na 1%. Abychom dokázali toto nařízení splnit, stálo by nás to 22 centimů (5Kč) na litr, a o tolik by vzrostly ceny u pump..."

Střípky ze Salon Nautic de Paris

Vloženo: 17.12.2010 18:41:08

Jachtařský veletrh se v Paříži koná pravidelně v prosinciSalon International Nautique de Paris letos oslavil kulaté 50. výročí a potvrdil, že je velkolepým svátkem všech, pro které je jachting zábavou a vášní. Po roce kolísání mezi růstem a propadem v jachtařském průmyslu, pařížský veletrh jasně ukázal oživení ekonomiky a návrat k lepším dnům.  Počet návštěvníků byl v některých dnech rekordní, až přes  30.000, ale celkovou návštěvnost ovlivnila několikadenní sněhová kalamita, která paralyzovala leteckou i silniční dopravu nejen v Paříži, ale v celé Evropě. Přesto je celkový počet 227.000 návštěvníků záviděníhodný.
V průběhu veletrhu bylo prodáno nebývalé množství motorových jachet, na trhu se objevily novinky Prestige  500s,  Prestige 510 s flybridge od firmy Jeanneau, Ferretti 500, Bénéteau Monte Carlo a inovativní atypické  UFO 119.  Menší motorové lodě byly trhákem všech výrobců včetně amerických – premiérové malé SeaRay, Bayliner nebo Fourwinns se prodávaly s motorem za 17 000 EUR. Velká rozmanitost byla také v oblasti nových modelů plachetnic a katamaránů – od CNB 60, Bénéteau Sense, premiéry Jeanneau Sun Odyssey 439, Cigale 16 Alubat, Lagon 400 a 450, Catany 59... "Konjunkturu" zažívají jak loděnice se standardní nabídkou plachetnic, tak výrobci luxusních jachet. Díky zvýšené výrobě luxusních katamaránů značky Catana je skupina Poncin group, jejíž je Catana součástí a do které patří i plachetnice Harmony (které jsou navrhovány jako francouzská low-end značka konkurující Bavariiím) v zelených číslech. Přitom cena nadstandardních katamaránů Catana se pohybuje od 500.000 EUR až přes milión euro, ročně se jich  vyrobí v průměru dvacet.  Zdá se, že trh s luxusními katamarány je méně citlivý na krizi. Altumare svým klientůzm ajišťuje pronájem těchto nadstandardních katamaránů v běžných chartrových cenách v Evropě, Karibiku i dalších destinacích.

Plachetnice WeSailForTheWhales 8.12. v 8:35 UTC v cíli ARC 2010

Vloženo: 8.12.2010 16:48:28

Sportovní část letošního ročníku Atlantic Rally for Cruisers skončila pro posádku závodní jachty Class 40 "WeSailForTheWhales" Spokojená posádka závodní jachty Class40 v cíli ARC2010pod vedením Andrease Hanakampa 8.12.2010 v 8:35, kdy jako první plachetnice třídy IRC Racing doplula do cíle rally v Rodney Bay na karibském ostrově Svatá Lucie (St. Lucia). Z Kanárských ostrovů startovali na plavbu přes Atlantik stejně jako ostatní jachty závodní kategorie IRC Racing 21.11.2010 ve 12:40 UTC. Teď je čeká relaxační a jistě příjemná část závodu, kdy si budou užívat doprovodný a společenský program ARC, čekat na dojezd ostatních jachet a nejspíš i vychutnávat jachting v Karibiku jen tak pro radost. Během následujících hodin by mělo být jasno i o celkovém pořadí v rally po započítání ARC hendikepů jednotlivých jachet, které slouží ke korekci výsledků na vzájemně srovnatelnou rovinu s ohledem na technické parametry jednotlivých závodních jachet.

První jachty z nejpočetněji obsazené kategorie cruising jsou očekávány v Rodney Bay už 11.12.2010

Atlantic Rally for Cruisers online z paluby závodní plachetnice - část 4.

Vloženo: 8.12.2010 01:15:21

Pro vedoucí jachtu startovního pole kategorie IRC Racing se letošní ročník ARC blíží do finále.7.12.2010 v 18 hodin zbývalo posádce Andrease Hanakampa do cíle ještě 125námořních mil. Jak proběhla poslední část plavby se můžete dočíst díky krátkým zprávám které satelitím telefonem dostáváme z paluby:

3.12.2010 Jaching v tropech
Pohled na Atlantik z paluby závodní jachty Class40Dávám přednost chladnějšímu počasí, nemusí to být nutně ledová zima, ale výhodou je, že když mi je zima, mohu si na sebe vzít další vrstvu oblečení, nebo se zahřát trimováním plachet a jinou prací na palubě. Když je mi vedro, naopak to nefunguje - nemám jak se ochladit. Za chladného počasí se taky jachta uvnitř trošičku zahřeje a vevnitř je sucho, v horku to nejde, vlhko je úplně všude. Když jsou všechny lukny zavřené, pak je uvnitř 100% vlhkost a teplota kolem 30 stupňů, něco jako v tropickém deštném pralese. Vůbec nic neschne. Včera jsme propluli dešťovou frontou a podstatně se ochladilo. Opravdu jsem si to užíval a zůstal u kormidla až do brzkého rána.

Kolem  18 hodiny přišla zpráva, že si udržujeme vedení v naší kategorii i když se nám před několika hodinami poškodila kosatka a proto plujeme jen na staysail. Brzy přijde řada na Code5,  to je Genakr s rolovacím mechanismem a pak na velký spinakr A2. Závod bude vzrušující až do samého konce.

Atlantic Rally for Cruisers online z paluby závodní plachetnice - část 3.

Vloženo: 3.12.2010 14:05:56

Denní zpravodajství z paluby vedoucí jachty závodu Atlantic Rally for Cruisers Vám přinášíme ve spolupráci s Andreasem Hanakapem prostřednictvím satelitního telefonu (omluvte horší kvalitu fotografií).
Zpravodajství z prvních dnů transatlantického závodu ARC  najdete v lodních aktualitách, stejně jako druhou část denních zpráv.

 Online foto z paluby vedoucí jachty v transatlantickém závodě ARC29.11.2010 Klid po bouři
Dnes ráno nám stále ještě foukalo 30 uzlů ze západu. Potom přišla velká bouřka s přeháňkami a poryvy větru a po ní jsme zůstali stát s plácajícími plachtami v naprostém bezvětří!! Napravit škody z posledních dvou dní nám zabere chvíli času. Kabel od satelitu se utrhnul, výztužná spira prošla hlavní plachtou a dva z nás mají pohmožděniny poté, co nás velká vlna vyhodila v noci ze závěsných lůžek.
Nacházíme se ve velmi důležité části závodu a děláme vše abychom udrželi vedení. Do cíle to máme ještě asi 1000nm a podle informací od organizátorů stále vedeme.
Ciao zítra, Andreas

Atlantic Rally for Cruisers online z paluby závodní plachetnice - část 2.

Vloženo: 29.11.2010 10:46:45

Andreas Hanakamp za kormidlem VO60Přímo z paluby závodní plachetnice Class40 "wesailforthewhale", která se účastní závodu ARC2010 ve třídě závodních jachet, Vám přinášíme prostřednictvím satelitního telefonu čerstvé zprávy od Andrease Hanakampa o vývoji závodu i zvláštního počasí, které letošní ročník oblíbené soutěžní plavby přes Atlantik provází. Postřehy z plavby této závodní jachty na start ARC z britského Hamble zaznamenal z paluby náš kolega Josef Horešovský.

26.11.2010 Ať žije ARC!
Složitá meteorologická situace dělá z ARC opravdu zajímavý závod. Dosud jsem si myslel, že ARC nebude nic zajímavého: driftovat přes Atlantik do Karibiku... Sypu si popel na hlavu! ARC je normální závodní jachtíng!. Každé hlášení pořadí jachet napjatě očekáváme a sledujeme kdo v závodní třídě na nás ztrácí a kdo získává. Nepostradatelným pomocníkem nám je navigační software na palubě, do kterého zadáváme pozice konkurentů a pak je analyzujeme. Pro celou flotilu 10 jachet vypočítáváme optimální trasy a snažíme se odhadnout v následujím dni pojedou naši soupeři.

Že tuňáci ve Středomoří už nežijí? 35kg úlovek na přeplavbě ALTUMARE!

Vloženo: 26.11.2010 22:57:29

V minulém vydání ALTUMARE Sailing News jsme Vás informovali o možnosti zúčastnit se přeplavby z Atén do Cagliari a přes Maltu zpět do Atén. Katamarán Nutitech 47, na kterém se přeplavba koná, zrovna kotví v Marsale na Skoro 40kg tuňák již na palubě katamaranuSicílii a chystá se pokračovat v plavbě na Maltu. Cestou z Atén přes Sicílii na Sardínii nás překvapilo minimální množství mořského života, který jsme potkali. Kromě delfínů, malých tuňáčků a na trase Sicílie - Cagliary většího počtu mořských želv - karet, to nebylo nic moc. A rybářské úspěchy byly slabé. To už je minulostí! O zásobování rybím masem je do konce plavby postaráno! Posádce se podařil  skvělý úlovek - asi 35kg tuňák! Viz aktuální obrázek z paluby katamaránu. 

Zdá se, že spolupráce, kterou ALTUMARE začátkem letošního roku zahájila s předním výrobcem rybářského vybavení - firmou Daiwa Cormoran nese své ovoce! Že by návnady od Daiwa Cormoran tuňákům chutnaly a stahovaly se na ně ze širokého okolí? Tak jednoduché to určitě není, ale stejně jako ve všech oblastech, i v rybaření je kvalitní vybavení základem úspěchu.  A výbavu pro mořský rybolov od Daiwa-Cormoran můžeme jen chválit - letos přinesla pěkné úlovky na plavbách ALTUMARE od Karibiku, přes Středomoří až po Seychely.

Máte-li zájem o lovení velkých ryb z plachetnice nebo katamaránu, vyžádejte si od ALTUMARE speciální nabídku na vybavení Daiwa - Cormoran. Některé vybavení má ALTUMARE k dispozici i pro zapůjčení. A čerstvě ulovený tuňák je velkým kulinářským zážitkem i pro takového odborníka jakým je Michal Göth, šéfkuchař Restaurantu U Kastelána (viz rozhovor s Michalem Göthem na téma dobré jídlo na lodi). 

Výzva, která se nedala odmítnout - plavba z Anglie na plachetnici Class40

Vloženo: 26.11.2010 21:59:53

Díky neodolatelné nabídce jsem se dostal do posádky závodní plachetnice "WeSailForTheWhale" třídy Při hlídce u kormidla na plachetnici Class40, na autopilota zapomeňte!Class 40 při převozu závodní jachty z anglického Hamble u Southamptonu na start letošní ARC (Atlantic Rallye for Cruisers) na Kanárské ostrovy, říká Josef Horešovský (na snímku). Plachetnice plula pod vedením zkušeného rakouského skippera Andrease Hanakampa, kapitána Volvo Ocean Race 2008/2009, účastníka několika olympiád a mnoha dálkových jachtařských závodů. Pluli jsme v režimu tréninkové závodní plavby jako přípravy na ARC. To znamená naplno a navíc se zkušebními výměnami plachet a testováním takeláže. Pozvánku do posádky závodní jachty Class 40 nedostávám běžně.... Nominoval mě a s Andreasem Hanakampem vše dohodl Tomáš Kapička ze společnosti Altumare. Bylo to něco, co se nedalo odmítnout. Přistoupil jsem k celé cestě s velkým respektem. Vždyť vody Anglického kanálu a Biskaje jsou považovány za jedny z nejobtížnějších v Evropě. A plout tam zrovna na závodní jachtě Class 40? A ne jako pasažér, ale jako člen posádky, který se účastní všech služeb a prací na palubě? Vždycky jsem chtěl udělat "velký" krok a přeplout Atlantik. Teď už vím, že jsou i jiné dimenze jachtingu než jakkoli přeplout Atlantik.

Do Anglie jsme vyrazili multivanem s množstvím materiálu. Cestou jsme se stavili ve francouzském Saint Malu, kde Start sólového závodu Route Du Rhum je obrovský zážitekse chystal start závodu Route de Rhum a zjistil jsem, že i v tomto závodě má Andreas prsty. Pracuje jako externí poradce pro počasí a taktiku na jedné ze svých bývalých závodních lodí.  Route du Rhum je sólový závod s krásným názvem "Rumová cesta", start je v Saint Malo a cíl na Guadeloupe v Karibiku. Na start bylo pozváno 75 jachet  v různých kategoriích včetně Class40, které jsou už dnes většinou v cíli.  Nejrychlejším byl Franck Cammas na jachtě Groupama 3 v kategorii Ultime. Atlantik překonal sólo za 9dní a 3hodiny průměrnou rychlostí 16,14kn. Nejrychlejším ve tříde Class40 byl letos Thomas Ruyant na Destination Dunkerque s časem 17dní, 23hodin a průměrnou rychlostí 8,23kn. Jsem rád, že jsem mohl zažít tu krásnou startovní atmosféru, ale museli jsme spěchat do Hamble, protože na naší Class 40 bylo před vyplutím potřeba dokončit hodně práce.

Po příjezdu do Hamble jsem měl dokonce pocit, že práce je tolik, že vyplout nemůžeme ani za týden... Ale jakmile se posádka pustila do činnosti, během pár hodin bylo vše hotovo. Prostě profíci!

Exotická plavba v Karibiku i na Seychelách za babku - slevy až 30%

Vloženo: 25.11.2010 18:12:00

Plavba na Seychellách je pro milovníky jachtingu i krásné přírody a liduprázdných plážíJachtařská sezóna ve Středozemí je definitivně za námi, a tak jsme pro vás připravili přehled  exotických destinací se speciálními slevami od prosince 2010 do března 2011. K pronájmu vám rádi zajistíme letenky, mapy, zásobování lodi a další služby jako brífing k destinaci.

SEYCHELY: Celoroční destinace s časovým posunem pouhé 3 hodiny. Na Seychelách vanou jen velmi zřídka opravdu silné větry, je v systému monzunů a alizé. Klimatické variace neovlivňují teplotu vzduchu, která je konstantní mezi 28-30st.
Harmony 52, 5 kajut, rok výroby 2007 v termínu od 18.12.2010 do 30.1.2011 za speciální cenu na týden: 4011 EUR - 30% sleva = 2808 EUR, Catana 47 Ocean Class, rok výroby 2007 v termínu od 18.-25.12.2010 za cenu na týden: 7042 EUR - 30% = 4929 EUR.

MADAGASKAR: Autentická, jachtařsky neobjevená destinace, se nachází na severozápadě Madagaskaru, vyplouvá se z ostrova Nosy Be. Oblast plavby zahrnuje ostrovy jižně od Nosy Be: Nosy Tanikely – Nosy Komba (ostrov lemurů) – Nosy Iranja – Nosy Radamas – Nosy Saba a ostrovy na severu: Nosy Mitsio - Tsara Banjina.
Harmony 47, 4 kajuty, rok výroby 2007 v termínu od 4.12.2010 do 30.3.2011 za cenu na týden 2520 EUR - 30% = 1764 EUR nebo katamarán Dean 440, rok výroby 2005 od 4.12.2010 do 30.3.2011 za cenu 2940 EUR - 30 % = 2058 EUR.

KARIBIK: Britské panenské ostrovy - sleva 20% na katamarán Catana 47 a 50 Ocean Class od 3.1. od 10.2.2011
KARIBIK: St. Martin - sleva 20% na plachetnice a katamarány Catana 41 a 43 OCean Class od 22.1. do 20.2.2011
KARIBIK: Guadeloupe - sleva 20% na všechny plachetnice od 22.1. od 16.2.2011
KARIBIK: Martinik - sleva 20% na katamarán Catana 52 Ocean Class od 22.1. do 21.3.2011

Atlantic Rally for Cruisers online z paluby závodní plachetnice - část 1.

Vloženo: 24.11.2010 23:10:06

Díky dlouholeté spolupráci se závodním jachtařem Andreasem Hanakampem Vám můžeme zprostředkovat jeho aktuální postřehy z paluby závodní plachetnice Class40 "wesailforthewhale", která se účastní transatlantického závodu Andreas Hanakamp za kormidlem závodní jachty Volvo Ocean VO60Atlantic Rally for Cruisers v kategorii závodních jachet IRC.

Jedná se o soukromou plachetnici a celý projekt je financován z privátních zdrojů, proto plachetnice nepluje pod názvem sponzora, ale naopak podporuje projekt na ochranu velryb a delfínů. Odtud pochází název We Sail For Whales (plujeme pro záchranu velryb), podrobnosti o projektu přineseme.

Den startu 21.11.2010: Už plujeme!
Spinakr vystřelil nahoru a hned máme rychlost 11 uzlů! Na plotně smažíme kari klobásu, na palubě je vše vyladěné k dokonalosti, plachty vytrimované. Tomu se říká rutina a říkal jsem si, že to šlape jako bychom byli na palubě už týdny! Dnešní den začaly deště a to je neobvyklé - tady téměř nikdy neprší. Přesně na start zafoukal SV vítr, tak jsme hned vyrazili se spinakrem a jako nejmenší jachta se drželi mezi velkými. Zafungovalo to výborně, bylo to docela hektické a na předním líku jsme malinko poškodili spinakr. Hned jak bylo trochu klidu - asi po hodině, jsme spinakr vyměnili za menší typ A6 a velký spinakr A2 jsme stáhli, opravili a znovu vytáhli místo A6. To nás všechny zaměstnávalo asi hodinu a  mezitím nás předstihla velká modrá jachta. Čekám na informace o pozicích od organizátorů, abychom věděli, jak si stojíme. Podle předpovědi, kterou mám, to vypadá na tlakové níže postupující od Kanady po celém Atlantiku, tím se ruší Azorská tlaková výše a bez ní se pasáty nekonají. Odhaduji, že jižní cesta proto bude pomalá. Bohužel i na západní trase náš čekají tišiny, ale podle mých výpočtů to v každém případě bude rychlejší plavba, než jižní trasou. Nejpíš zamíříme na západ. Nejdříve se ale musíme dostat ze závětří Gran Canaria a Tenerife, to bude chtít aspoň 60-ti mílový odstup a zítra uvidíme.

Odstartovala nejlépe obsazená Atlantic Rally for Cruisers v historii

Vloženo: 24.11.2010 02:13:51

Ve velkém stylu odstartovala v neděli 21.11.2010 jubilejní 25. Atlantic Rally for Cruisers (ARC), když 233 lodí z 26 zemí proplulo startovní čarou v Las Palmas na Kanárských ostrovech a vydalo se na 2.700 námořních mil dlouhou plavbu Atlantikem do Rodney Bay na ostrově Saint Lucia. V průběhu let se regata stala velkým mezinárodním svátkem jachtařů a stále roste počet účastníků ze zemí Východní Evropy. Letos jsou na startu majitelé z 26 zemí, nejpočetnější skupinou jsou Britové (39%) následovaní Nory (11%). Dalšími státy s více účastníky jsou Itálie, Španělsko, Francie, Holandsko, Belgie, Švýcarsko, USA a Rusko.

Závodní plachetnice třídy Class40 ARC je především závodem pro zábavu, fun regatou, ale má i závodní divizi, nad kterou drží záštitu Royal Ocean Racing Club (RORC). Jachty v závodní divizi nesmí ke svému pohybu používat motor, použití autopilotů je povoleno. Aktuální rekord ARC je 11 dní, 5 hodin, 32 minut a 30 sekund a drží jej italská maxi jachta Capricorno (Rinaldo Del Bono) z ARC 2006.

19 jachet IRC závodní kategorie projelo startovní čarou mezi Španělskou válečnou lodí Vancedora a značkou na břehu jako první. Závodní jachty maximálně využily povětrnostních podmínek a prolétly startem se spinakry. Závodní plachetnice Class 40, na jejíž přepravě na start se podílel náš kolega Josef Horešovský (viz článek Výzva, která se nedala odmítnout) odstartovala podle organizátorů na skvělém čtvrtém místě.

Horké typy na CHARTER plachetnic a katamaránů 2011

Vloženo: 5.11.2010 12:49:26

PODÍVEJTE SE NA HORKÉ TYPY PRO CHARTER 2011, ale neváhejte, nejzajímavější lodě a termíny se již prodávají!
Nový model katamaránu Lagoon 400 se 4-mi koupelnami až pro 12 osob stojí ze Šibeniku od 2.635 EUR / týden
Nová sportovní plachetnice Jeanneau 53 z chorvatské Kaštely až pro 14 osob stojí už od 3.527 EUR / týden
Dobře udržovaný
katamarán Lagoon 380 v Řecku s garancí kvality je za cenu již od 2.040 EUR / týden vč.pojištění storna!
Dobře udržovaná
plachetnice Jeanneau 40 v Řecku s garancí kvality je k pronájmu za skvělou cenu od 1.232 EUR / týden
Nadstandardně vybavená plachetnice Bavaria 50 cruiser je v Řecku je s garancí kvality k pronájmu od 2.762 EUR / týden 

Rezervační systém ALTUMARE umožní zadat dlouhé období a délku plavby v něm Připomínáme, že rezervační systém ALTUMARE pro pronájem lodí Vás nenutí hned zadat přesná data pronájmu, ale stačí období, tj. nejdřívější termín, kdy chcete vyplout (termín nalodění), nejpozdější termín návratu (termín vylodění) a délku plavby ve dnech. Můžete si tak vypsat např. Lagoon380 v Řecku od 1.2.2011 až po 25.6.2011 pro délku plavby 7 dní. Získáte tak přehled o ceně požadované lodi na celé období.

Lodě lze vyhledávat i podle počtu lůžek v kajutách, stačí zadat požadovaný počet osob a zaškrtnout "všichni v kajutách" -  vycházíme tak vstříc těm, kdo nechtějí obsazovat salon.

 

 

Start regaty Atlantic Rally for Cruisers (ARC) 2010 je za dveřmi

Vloženo: 4.11.2010 11:54:48

Logo 25.ročníku Atlantic Rally for Cruisers25.ročník světoznámého jachtařského závodu Atlantic Rally for Cruisers (ARC) odstartuje 21.11.2010 z Kanárských ostrovů. Mezi startujícími bude i speciál Class40, na jehož dopravě na startovní pole se podílí i náš kolega. Jachty účastníků závodu musí být na Kanárských ostrovech týden před startem závodu, aby mohly proběhnout nezbytné bezpečnostní kontroly. Kromě toho je připraven bohatý doprovodný program, který by bylo škoda vynechat. Vyhlášení výsledků letošního ARC proběhne až 4 týdny po startu na karibském ostrově Santa Lucia, aby se ho mohly zúčastnit všechny posádky. Protože budeme ve spojení s jachtou Class40, připravujeme pro vás stručné zpravodajství a informace z tohoto závodu. A pokud byste měli zájem se napřesrok Atlantic Rally for Cruisers zúčastnit, předložíme vám možnosti, včetně kompletního zabezpečení na klíč.

Kurzy sportovního jachtingu Andrease Hanakampa v Chorvatsku

Vloženo: 14.10.2010 20:56:29

"Andreas Hanakamp je jedním z největších jachtařů, které znám", říká Tomáš Kapička z ALTUMARE, "nejen pro svoji fyzickou výšku - měří snad přes 2metry, ale pro akce, které na moři podniká a zkušenosti, které při nich získal. Přitom spolupracovat osobně s Andreasem je pro mě radost - dohody jsou rychlé a přímé,Andreas Hanakamp za kormidlem VO60 s Davidem Křížkem a vždy platí."

Jsme rádi, že můžeme využít Andreasových zkušeností z Volvo Ocean Race, olympiád a špičkového závodního jachtingu vůbec a nabídnout Vám místa na dvoudílných kurzech sportovního jachtingu, které pořádá. Kurz končí jednodenní regatou.

Termín a místo prvního kurzu: 15.-18.3.2012, Cres, Chorvatsko
Druhý termín je 1.-4.4.2012 a navazuje otevřená regata 5.-7.4.2012

Kurzy probíhají v atraktivní oblasti ostrova Cres na Jadranu na jachtách Jeanneau One Design délky 10,6m pro 6-7osob o hmotnosti 3650kg, hlavní plachta má 41m2, genoa 33m2 , spinakr 76m2 .

Český "charterový kapitán" veze Class 40 na Atlantic Rally for Cruisers

Vloženo: 14.10.2010 20:26:42

"Class 40" je třída námořních plachetnic pro závody a sportovní jachting. Původním cílem bylo vytvořit dostupnou platformu pro amatérské závodníky, aby se mohli účastnit offshore závodů. Úspěch "Class40" ale přitahuje více a více profesiálů. Jedním z důvodů mohou být i přijatelné náklady na stavbu a zajištění podmínek pPlachetnice třídy Classs 40 při přípravách na vyplutíro úspěšnou účast na závodech "Class 40". Rozpočty případným zájemcům rádi předložíme.

Rozhodli jsme se vyzkoušet, jaké pocity a zážitky bude mít  zkušený "charterový kapitán" po sportovní plavbě na plachetnici Class40. Jednoho z našich kolegů - Pepu Horešovského - jsme s jeho souhlasem a zájmem vyslali na trénink na ARC2010 s Andreasem Hanakampem na Class 40 z Hamble do Portugalského Lisabonu. Vypluli  1.11. kolem poledne a v Lisabonu jsou očekáváni 7.listopadu. V dalším čísle Sailing News se tak můžete těšit na autentické fotografie a zážitky z této sportovní plavby, ale i na test osobního trackovacího a záchranného zařízení, které má kolega u seba a díky kterému víme, že 3.11. v poledne vplouvali do Biskajského zálivu a 4.11.ráno jsou uprostřed při průměrné rychlosti nad 10 uzlů.

Andreas Hanakamp, který "kapitánoval" jednu z jachet na loňském Volvo Ocean Race nám na téma Class 40 řekl: "Na velikosti záleží a malé je krásné!" (pozn.ALTUMARE: "40" je délka ve stopách, takže tak malá zase Class 40 není, ale optikou kapitána jachty VO70 je to jinak....). "Jak vzrušující jsou malé plachetnice, jak jednoduché a jaký zážitek z plavby nabízejí! Nedávno jsem přestoupil ze 70stopé supervýkonné jachty ke Class40 a musím přiznat, že tolik radosti z jachtingu mi už dlouho žádná loď nedala..."

Přeplavba Středozemním mořem z Atén přes Sicílii na Sardínii, Maltu a zpět

Vloženo: 14.10.2010 20:13:08

Na  listopad a prosinec 2010 jsme naplánovali  ve spolupráci s našim řeckým partnerem přeplavbu na katamaránu z Atén přes Korintský průplav a Jónské moře do Itálie, přes Messinskou úžinu a Liparské ostrovy na Sardínii a zpět kolem jižní Sicílie a Malty do Atén. Na zajímavých místech jsou naplánovány zastávky.

Cílem plavby je odpovědět na vzrůstající zájem o katamarány a ukázat, že jsou to jachty vhodné i pro plavby v náročných podmínkách a schopné poskytnout sportovní zážitek při vysokém komfortu posádky. Tato plavba je vynikající příležitostí poznat nejen krásná místa mimo hlavní sezónu, ale i rozdíly mezi plachetnicí a katamaránem a získat potřebnou praxi pro vlastní "bareboat" plavbu bez kapitána. Přeplavba je i příležitostí naučit se / procvičit si plánování dlouhých plaveb včetně organizace posádky, zásobování apod. a získat hodnotný zápis a  míle do své jachtařské knížky.

Vyplutí z Atén do Cagliari na Sardínii (viz foto) bude 10. listopadu 2010, na zpáteční cestu se katamaran vydá 24.11. a do Atén dorazí 11.12. Cesta je rozdělena do tří etap.

Jak se orientovat v kapitánských průkazech NYS a RYA?

Vloženo: 4.10.2010 03:53:00

Systém kapitánských kurzů RYA je po desetiletí vyvíjen jachtařskými profesionály. Kapitánské průkazy RYA jsou bezesporu nejuznávanějšími průkazy pro kapitány jachet na světě. Orientace v typech průkazů však není snadná. ALTUMARE jako Premium Partner Školy jachtingu NYS pro Vás připravil stručný přehled jednotlivých typů kurzů a kapitánských průkazů.

Sezóna pro jachting ještě neskončila!

Vloženo: 29.9.2010 00:51:49

Katamaran na ostrově RhodosChladné a deštivé počasí posledních dnů jakoby chtělo udělat tečku za jachtařskou sezónou, ale ta ještě nekončí!!! Nejen podle předpovědi počasí, ale i podle zpráv posádek, kterým jsme na minulý týden zajišťovali pronájmy: v Saronském zálivu zapínali na motorové jachtě klimatizaci, protože bylo letní vedro, z okolí  ostrova Rhodos máme aktuální zprávy o teplotě vzduchu 28 a moře 27stupňů Celsia, jen málo fouká, ale na standardních 3-5Bft se podle předpovědi vítr zase vrátí. Dokonalé podmínky potvrzují i posádky v Egejském moři. V Chorvatsku konečně přestalo pršet a počasí se umoudřuje, ale léto na Jadranu už je nenávratně pryč, noční teploty kolem 10stupňů nejsou nic moc.

Pokud si ještě chcete prodloužit léto, neváhejte, jachtařské podmínky v Řecku bývají výborné až do konce října resp. poloviny listopadu.

Podzimní kurz první pomoci pro jachtaře

Vloženo: 9.9.2010 21:17:03

Nácvik první pomoci na kurzu pro jachtaře

Podle statistiky britské Maritime and Coastguard Agency dojde jen ve Velké Británii ročně asi ke 4000 zranění při rekreačním jachtingu a ve 100 případech končí zranění smrtí.  Analýza případu z roku 2007 říká, že minimálně 245 osob se dostalo do potíží, protože neměli dostatečné vědomosti a aspoň 234 osob jen proto, že neznali předpověď počasí. Profesionální organizace MCA vydává doporučení, jak předejít problémům a na prvním místě uvádí "Get Trained", tedy "absolvujte výcvik".

Pokud chcet absolvovat kvalitní výcvik v oblasti zdravovědy, máme pro Vás další pokračování kurzu první pomoci pro jachtaře 9.10. v Brně přímo v areálu Fakultní nemocnice. 

Kurz první pomoci pro jachtaře podle mezinárodních standardů vyvinula a pořádá eventová agentura SHOCK za odborné spolupráce ALTUMARE a Fakutní nemocnice v Brně, certifikáty jsou uznávány např. pro kapitánské průkazy NYS i RYA  i jako doklad o znalosti první pomoci pro kurzy přežití na moři ISAF ( z ISAF kurzu byla oblast zdravovědy vyčleněna do samostatného kurzu první pomoci).

Zajistíme Vám kompletní cestu na evropské lodní veletrhy

Vloženo: 9.9.2010 21:15:38

Lodní veletrh v Cannes, Francie8.-13.9.2010 – Le Festival International de Plaisance CANNES se koná na francouzské riviéře. V Cannes se prezentují výrobci rekreačních lodí a luxusních jachet.  Přes 170 plachetnic a motorových lodí je ve velikosti od 20 do 70 m.

15.-20.9. 2010 – Grand Pavois LA ROCHELLE - Na tomto lodním veletrhu bude vystaveno přes 700 lodí, z toho 300 na vodě. Specialitou veletrhu je možnost vyzkoušet si lodě před nákupem přímo na moři. V La Rochelle bývá k vidění největší výběr katamaránů ze všech veletrhů.

4.-12.12.2010 – Salon Nautique de PARIS letos slaví kulaté 50. výročí a je velkolepým svátkem všech, pro které je jachting zábavou a vášní.
7.-16.1.2011 - London Boat Show - zajímavá výstava v jachtařské velmoci
22.-30.1.2011 – Boot Dusseldorf - asi největší evropský lodní veletrh

Říční lodě ve futuristickém kabátě

Vloženo: 6.9.2010 21:53:48

V nové prázdninové sezóně říčních lodí se máme na co těšit - nový design, zajímavý layout a neuvěřitelné technické vybavení. Nový model říčních lodí nazvaný LeBoat 1500 s hybridním pohonem se vyrábí ve francouzském Vendéé a premiéra se chystá na pařížský veletrh Salon Nautique de Paris na začátek prosince 2010.

Velké solární panely dobíjí baterie lodi a umožňují plavbu, i když je zamračeno, plavbu můžete střídat s dieselovým pohonem. Televizory s plochou obrazovkou, velké lednice s mrazákem, bar na horní palubě, klimatizace a osvětlení čerpají solární energii z lodní  baterie. Kromě standardního kormidla na horní a dolní palubě, bude pro manévrování loď vybavena joystickem.

Kurz vaření na jachtě s šéfkuchařem restaurantu U Kastelána

Vloženo: 28.6.2010 21:25:02

Udělejte si z plavby na moři nejen jachtařský, ale i gastronomický zážitek! Michal Göth, šéfkuchař restaurantu U Kastelána, vás v jednodenním kurzu vaření  na lodi naučí, jak  jednoduše, rafinovaně a rychle připravit dobroty pro vaši posádku. Kurz se koná v Brně v restaurantu U Kastelána v neděli 18.7.2010.  Pro více informací o kurzu vaření na lodi nahlédněte do kalendáře Altumare.

Na lodi, ať již na plachetnici, katamaránu nebo motorové lodi, se dají v lodní kuchyni i na zmenšeném prostoru jednoduše připravit z místních surovin skvělá jídla. Když zakotvíte večer v zátoce bez taveren a restaurací, určitě oceníte kuchařské umění získané u šéfkuchaře Michala.  Pod lodní pokličku můžete nahlédnout v naší fotogalerii z květnové gurmánské plavby v Saronském zálivu.

NYS se stala plně certifikovaným RYA TRAINING CENTRE v České Republice

Vloženo: 28.4.2010 09:45:25

Jachtařská škola NYS (certifikovaná pro teoretické kurzy RYAú získala jako jediná v ČR a ve střední Evropě statut oficiálního RYA certified training centre i pro praktické kurzy RYA. Škola jachtingu je tímto školícím střediskem, které spadá pod kompetenci RYA (Royal Yachting Association) a MCA (Maritime and Coastguard Agency), s právem vydávat britské kapitánské průkazy pro jachtaře z jakékoliv země. Kurzy NYS i RYA jsou zaměřené na námořní plachetnice do délky až 24m. Systém je postavený tak, aby bylo možné postupovat po vzdělávacím žebříčku od úplného začátečníka až po zkušeného kapitána. Každý se může zapojit na úrovni, která mu nejlépe vyhovuje. Pro úplné nováčky je určen kurz RYA Competent Crew. Následuje první stupeň kapitánského průkazu - RYA Day Skipper teoretický kurz.

Říční lodě zahájily sezónu 2010

Vloženo: 28.4.2010 00:20:58

Sezóna plaveb na říčních lodích úspěšně odstartovala i přes obvyklé problémy jako jsou jarní záplavy na řekách nebo neočekávaně chladné jaro se sněhovou nadílkou v Camarque. I v letošním roce pro vás team Altumare kromě pronájmu námořních plachetnic, katamaránů a motorových lodí připravil nabídku prázdninových plaveb po evropských řekách a kanálech. A co je důležité – pro tyto plavby není potřeba žádný kapitánský průkaz. 

Novinkou lodního průmyslu na vnitrozemských cestách jsou projekty nových typů říčních lodí s použitím hybridních technologií a využitím solární energie, lodě pro plavbu ve všech klimatických podmínkách s minimálním dopadem na životní prostředí. Jako budoucí standard se chystá vybavení lodí satelitem, MP3 připojením.

 

 

 

Prodloužení plavby pro klienty Altumare v zahraničí

Vloženo: 21.4.2010 09:18:19

V souvislosti s přerušením leteckého provozu díky erupci islandské sopky Eyjafjallajökull bylo klientům Altumare nabídnuto prodloužení pobytu na lodích a asistence při překnihování letenek do nejbližších dostupných letů. První klienti se vrací již dnes z Atén, další skupina ve čtvrtek 22.4.2010. Kurz NYS-RYA v Aténách termínu 17.-24.4.2010 bude přeložen na náhradní termín. Kurz NYS-RYA od 24.4.-1.5.2010 proběhne dle původního plánu. Děkujeme za pochopení.

VOLVO OCEAN RACE 2011-2012

Vloženo: 15.4.2010 22:25:31

Další ročník VOLVO OCEAN RACE 2011-2012 bude startovat na podzim opět ve španělském Alicante na speciálech Volvo Open 70 Class, technicky nejdokonalejších jachtách na otevřený oceán. Trasa povede z Alicante do Kapského města, dále Abu Dhabi, Sanya (Čína), Auckland, Itajaí (Brazílie), Miami, Lisabon, Lorient (Francie) a skončí v Galway v Irsku. Nově jmenovaný obchodní ředitel Volvo Ocean Race, Greg Miall řekl: "Je šest týmů, které již potvrdily účast na Volvo Ocean Race a budou definitivně na startovní čáře." Patři mezi ně  TEAM ITALIA 70, TEAM GROUPAMA, TEAM ABU DHABI, TEAM PUMA Ocean Racing a nejnověji do závodu vstoupil španělský TEAM CAMPER.

Gurmánská plavba v Řecku

Vloženo: 9.4.2010 11:14:18

Gurmánská plavba je jedinečné spojení jachtingu s mistrovským kuchařským uměním Michala Götha, šéfkuchaře restaurantu U Kastelána v Brně.

Účastníci plavby na katamaránu se seznámí s kouzelnými místy Saronského zálivu, jakými jsou výletní ostrov Aegina, šarmantní Poros, starodávný Epidavros nebo magická Hydra. Zájemci mohou s mistrem kuchařem nakupovat suroviny na místních trzích a sledovat, jak z nich přímo na palubě vznikají gurmánské skvosty. "Povinností" bude zapojit se do klidného života prosluněných kaváren a večerního testování místních specialit, které Michal Göth doporučí.

Více informací o této Gurmánské plavbě v Řecku najdete v kalendáři na našem webu. Jak probíhala testovací Gurmánská plavba v Saronském zálivu na podzim 2009 se můžete podívat ve fotogalerii na www.altumare.cz

 

 

Sen náročného jachtaře skutečností - majitelské jachty k pronájmu

Vloženo: 9.4.2010 01:45:00

Pokud patříte k jachtařům, kteří hledají pronájem kvalitních lodí s majitelským vybavením a individuálními službami, máme pro Vás speciálně vybrané majitelské plachetnice, katamarany a motorové jachty, které v běžné nabídce yacht charteru nenajdete.

Snažíme se plnit našim zákazníkům jejich přání a proto, pokud chcete investovat peníze do nákupu vlastní jachty, poradíme Vám, jak výhodně nakoupit a kde je vhodné loď zaregistrovat, kotvit a udržovat. Jestli o nákupu vlastní jachty neuvažujete a i přesto si chcete užívat individuálních služeb běžně určených výhradně pro majitele jachet, máme pro Vás speciální nabídku na pronájem majitelských lodí v Chorvatsku a Řecku. Díky úzké spolupráci s konkrétními majiteli Vám tak můžeme nabídnout dokonalé jachty a individuální služby - prostě "majitelskou plavbu".

Škola jachtingu získala statut RYA training centre

Vloženo: 9.4.2010 00:40:55

Jachtařská škola NYS, která od minulého roku nabízí díky smlouvě s Royal Yachting Association (RYA) jachtařské kurzy podle metodiky RYA v češtině, získala minulý týden statut oficiálního RYA training centre pro teoretické kurzy.

Znamená to, že kromě teoretické přípravy zájemců na kurzy NYS dle metodiky RYA, může připravovat zájemce o získání kapitánských průkazů RYA.

 

Gratulujeme Škole jachtingu s.r.o. k mimořádnému úspěchu a těšíme se na další krok, kterým je nepochybně plná certifikace jako RYA training center.

Největší erupce karibské sopky za posledních 10 let - ohrozí pronájem lodí v Karibiku?

Vloženo: 9.4.2010 00:17:41

Karibský ostrov Montserrat patřil do roku 1995 k pozemským rájům: jako zámořské území Velké Británie vzkvétal. Montserrat leží v dosahu denní plavby na plachetnici mezi karibskými ostrovy Guadeloupe, Antigua a St.Nevis, a byl proto častým cílem jachtařů.

Pro pronájem lodí,  letecký provoz, místní obyvatele ani turisty nepředstavovala spící sopka Soufriere Hills na Motserratu žádné nebezpečí. Na prominentním golfovém hřišti se každoročně pořádaly vyhlášené turnaje, producet Beatles Sir George Martin založil na ostrově nahrávací studio, ve kterém vznikala alba hvězd světového formátu jako například Boy George, Nazareth, Art Garfankel, Duran Duran, Elton John, Dire Straits, Eric Clapton, Phil Collins, Stevie Wonder, Simple Red, Paul McCartney a mnoha dalších. Montserrat měl mezinárodní letiště a výbornou insfrastrukturu včetně průmyslu.
V roce 1995 se po 400stech klidných letech probudila k životu sopka Soufriere Hills a učinila téměř 2/3 ostrova neobyvatelným. K poslední erupci sopky došlo 11.února 2010 a byla největší za posledních 10 let. Klienti ALTUMARE byli zrovna na ostrově, a proto si můžete autentické fotografie z Montserratu v den výbuchu sopky prohlédnout ve fotogalerii na webu ALTUMARE.

Ochutnejte jachting v Řecku od 16.4. - 19.4. 2010

Vloženo: 6.4.2010 12:01:50

Plavba na plachetnicích i katamaránu je určena začínajícím i pokročilým jachtařům, kteří chtějí okusit jachting v chráněných vodách Saronského zálivu. Kouzelný výletní ostrov Aegina s chrámem Aphaia, malebný Poros, starodávný Epidavros nebo magická Hydra, jsou v dosahu plavby na prodloužený víkend. Společná plavba je organizovaná formou flotily. Poskytne i dost času na individuální program a zkoumání, jak pomalu plyne čas v ospalých vesničkách a prosluněných kavárnách i tavernách.

 

Cena za osobu ve dvojlůžkové kajutě: 2000 Kč Při pronájmu jachty v Řecku v roce 2010 od ALTUMARE bude tato částka odečtena od celkové ceny pronájmu.

Cena zahrnuje: místo v kajutě na plachetnici 35-50stop resp. na katamaránu 38-47stop dle přání kapitána a dostupných možností.

 

Cena nezahrnuje: dopravu, transfery z letiště/zajistíme na přání dle aktuální nabídky, provozní náklady jachty, vlastní spotřebu a stravu, služby kapitána.

 

Objednávejte na tel.čísle 774 812 446, 530 331 311 nebo emailové adrese: info@altumare.cz

Více informací naleznete také v sekci Kalendář.

 


Námořní mapy pro plavbu v Řecku

Vloženo: 23.3.2010 11:02:33

Ať už se chystáte na pronájem plachetnice nebo katamaránu v Řecku nebo na plavbu na vlastní lodi, je perfektní volba soubor map Admiralty v jednom praktickém balení. Soubory obsahují mapy o velikosti A2, což je právě ta správná velikost map na kapitánský stolek. 

 

 K dostání jsou následující soubory map: Ionian Islands, South West Aegean Sea, South East Aegean Sea, South Aegean Sea, West Aegean Sea, North East Aegean Sea.

 

Cena souboru: 1950 Kč (vč.DPH)

 Objednávejte v našem E-Shopu.

Více informací o jednotlivých oblastech najdete na Altumare webu v jachtařských destinacích nebo můžete napsat na info@altumare.cz.

 

 

Výstava fotografií - Mare Altum - Příběh širého moře

Vloženo: 9.10.2009 14:47:01

Výstava MareAltum - Příběh širého moře ukazuje život jachtaře z druhé strany, tedy tak, jak jej vidí sami jachtaři hledáčkem svého fotoaparátu. Jachting není jen o postávání u kormidla, je o poznávání jinak nedostupných míst, o volnosti, kterou vám loď nabízí, o neopakovatelných zážitcích, které během plavby zažijete a hlavně je o širém moři.

 

To vše se snaží zachytit fotografie MareAltum, avšak nejen to. Za fotografií stojí příběh, který jejího autora vedl ke zmáčknutí spouště. Každá fotografie je jedinečná a stejně tak je jedinečný příběh, který ji doprovází. Příběhy však není možné vyfotit, proto jsme je zachytili slovy, které si můžete přečíst u každé vystavené fotografie.

Bližší informace o výstave naleznete na stránkách www.ingarden.cz

Adresa: Dvouletky 529/42, Praha10

Část fotografií si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

RSS RSS kanál aktualit