http://altumare.webservis.cz
Sailing news 
12. 4. 2010

Premiérové ALTUMARE NEWS

Vloženo: 9.4.2010 17:21:51

Vážení příznivci jachtingu, právě se Vám dostává do rukou první číslo ALTUMARE news, které budeme rozesílat všem zájemcům v periodicitě 2x měsíčně. ALTUMARE news proto, abychom vás stručnou formou informovali o tom, co je nového ve světě jachtingu a v naší nabídce.
ALTUMARE news zasíláme i na Vaši adresu, protože jste na některém z  veletrhů, nebo při nákupu námořních map na našem eshopu, nebo při výběru jachty z naší nabídky projevili zájem dostávat informace z oblasti jachtingu.
Pokud si nepřejete ALTUMARE news dostávat, stačí zaslat na mail info@altumare.cz  zprávu s předmětem "NE news".

Věříme, že Vás ALTUMARE news zaujme a přinese Vám nové zajímavosti ze světa jachtingu. Uvítáme Vaše připomínky a náměty.

 


více

Největší erupce karibské sopky za posledních 10 let - ohrozí pronájem lodí v Karibiku?

Vloženo: 9.4.2010 00:17:41

Karibský ostrov Montserrat patřil do roku 1995 k pozemským rájům: jako zámořské území Velké Británie vzkvétal. Montserrat leží v dosahu denní plavby na plachetnici mezi karibskými ostrovy Guadeloupe, Antigua a St.Nevis, a byl proto častým cílem jachtařů.

Pro pronájem lodí,  letecký provoz, místní obyvatele ani turisty nepředstavovala spící sopka Soufriere Hills na Motserratu žádné nebezpečí. Na prominentním golfovém hřišti se každoročně pořádaly vyhlášené turnaje, producet Beatles Sir George Martin založil na ostrově nahrávací studio, ve kterém vznikala alba hvězd světového formátu jako například Boy George, Nazareth, Art Garfankel, Duran Duran, Elton John, Dire Straits, Eric Clapton, Phil Collins, Stevie Wonder, Simple Red, Paul McCartney a mnoha dalších. Montserrat měl mezinárodní letiště a výbornou insfrastrukturu včetně průmyslu.
V roce 1995 se po 400stech klidných letech probudila k životu sopka Soufriere Hills a učinila téměř 2/3 ostrova neobyvatelným. K poslední erupci sopky došlo 11.února 2010 a byla největší za posledních 10 let. Klienti ALTUMARE byli zrovna na ostrově, a proto si můžete autentické fotografie z Montserratu v den výbuchu sopky prohlédnout ve fotogalerii na webu ALTUMARE.

více

Sen náročného jachtaře skutečností - majitelské jachty k pronájmu

Vloženo: 9.4.2010 01:45:00

Pokud patříte k jachtařům, kteří hledají pronájem kvalitních lodí s majitelským vybavením a individuálními službami, máme pro Vás speciálně vybrané majitelské plachetnice, katamarany a motorové jachty, které v běžné nabídce yacht charteru nenajdete.

Snažíme se plnit našim zákazníkům jejich přání a proto, pokud chcete investovat peníze do nákupu vlastní jachty, poradíme Vám, jak výhodně nakoupit a kde je vhodné loď zaregistrovat, kotvit a udržovat. Jestli o nákupu vlastní jachty neuvažujete a i přesto si chcete užívat individuálních služeb běžně určených výhradně pro majitele jachet, máme pro Vás speciální nabídku na pronájem majitelských lodí v Chorvatsku a Řecku. Díky úzké spolupráci s konkrétními majiteli Vám tak můžeme nabídnout dokonalé jachty a individuální služby - prostě "majitelskou plavbu".

více

Yachting Festival & Rally

Vloženo: 9.4.2010 11:49:18

Yachting Festival & Rally je jedinečná sportovní plavba pro zkušené jachtaře i začátečníky s doprovodným programem a možností vyzkoušet plavbu na plachetnici Seascape podobné speciálům z Mini Transatu.

Akce je určena všem jachtařům, kteří mají zájem vyzkoušet atmosféru jachtařských závodů a poskytuje prostor i ke zdokonalení jachtařských schopností. V rámci doprovodného programu si mohou zájemci vyzkoušet plavbu na sportovním speciálu Seascape nebo shlédnout i vyzkoušet si ukázky z kurzů dle metodiky RYA a ISAF. Netradičním způsobem se zaměříme i na jachtařskou a sportovní etiketu.

Pokud by Vás tato akce zajímala nebo se chcete dozvědět víc, klikněte prosím zde.

 

více

Škola jachtingu získala statut RYA training centre

Vloženo: 9.4.2010 00:40:55

Jachtařská škola NYS, která od minulého roku nabízí díky smlouvě s Royal Yachting Association (RYA) jachtařské kurzy podle metodiky RYA v češtině, získala minulý týden statut oficiálního RYA training centre pro teoretické kurzy.

Znamená to, že kromě teoretické přípravy zájemců na kurzy NYS dle metodiky RYA, může připravovat zájemce o získání kapitánských průkazů RYA.

 

Gratulujeme Škole jachtingu s.r.o. k mimořádnému úspěchu a těšíme se na další krok, kterým je nepochybně plná certifikace jako RYA training center.

více

Podmínky pro charter a investice do lodí jsou v Řecku stále ideální

Vloženo: 9.4.2010 00:55:02

I přes trvající hospodářskou krizi a hluboké problémy řecké ekonomiky se podmínky pro pronájem lodí a investice do lodí pro charter v Řecku nemění a zůstávají ideální. Řecko si je vědomo přínosu komerčního pronájmu lodí pro ekonomiku a tuto oblast stále podporuje. Majitelé jachet pro charter tak mohou i nadále užívat zvláštního režimu díky kterému neplatí ani DPH ani daň z příjmu za pronájem lodí. A pokud k tomu přičtete minimální náklady na kotvení, ideální podmínky pro jachting téměř po celý rok a celkově nižší cenu služeb než např. v Chorvatsku. Proto není divu, že stále větší počet rekreačních jachtařů i majitelů lodí volí Řecko jako domovský přístav.  Řecká vlajka je vlajkou Evropské unie a legální pohyb jachty po světě včetně komerčního pronájmu je tak zásadně snažší, než v případě lodi s vlajkou Chorvatskou.

Pokud zvažujete investici do lodě, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poskytneme kompletní informace a seznámíme Vás s investičními možnostmi, které se v Řecku i jiných zemích nabízejí. V dnešní době lze pořídit zajímavé lodě za velmi příznivé ceny, přitom v kategorii kvalitních lodí se nezdá, že by docházelo k poklesu zájmu klientů o charter, spíše právě naopak.

 

 

více

Gurmánská plavba

Vloženo: 9.4.2010 11:14:18

Gurmánská plavba je jedinečné spojení jachtingu s mistrovským kuchařským uměním Michala Götha, šéfkuchaře restaurantu U Kastelána v Brně.

Účastníci plavby se seznámí s kouzelnými místy Saronského zálivu, jakými jsou výletní ostrov Aegina s chrámem Aphaia, šarmantní Poros, starodávný Epidavros nebo magická Hydra. Zájemci mohou s mistrem kuchařem nakupovat suroviny na místních trzích a sledovat, jak z nich přímo na palubě vznikají gurmánské skvosty.

"Povinnost" bude zapojit se do klidného života prosluněných kaváren a večerního testování místních specialit, které Michal Göth doporučí.

Více informací o této akci naleznete na webu Altumare nebo klikněte prosím zde.

 

 

více

Námořní mapy pro plavbu v Řecku

Vloženo: 23.3.2010 11:02:33

Ať už se chystáte na pronájem plachetnice nebo katamaránu v Řecku nebo na plavbu na vlastní lodi, je perfektní volba soubor map Admiralty v jednom praktickém balení. Soubory obsahují mapy o velikosti A2, což je právě ta správná velikost map na kapitánský stolek. 

 

 K dostání jsou následující soubory map: Ionian Islands, South West Aegean Sea, South East Aegean Sea, South Aegean Sea, West Aegean Sea, North East Aegean Sea.

 

Cena souboru: 1950 Kč (vč.DPH)

 Objednávejte v našem E-Shopu.

Více informací o jednotlivých oblastech najdete na Altumare webu v jachtařských destinacích nebo můžete napsat na info@altumare.cz.

 

 

více

Budujeme zbrusu nový rezervační systém

Vloženo: 9.4.2010 02:05:50

Snažíme se zdokonalovat naše služby a proto jsme se rozhodli vyvinout úplně nový web i rezervační systém, který bude propojený na náš CRM systém a další služby. Uvítáme Vaše připomínky, komentáře i náměty pro vylepšení. Vývoj systému právě dokončujeme a plníme do něj příslušná data a proto, pokud nenajdete požadované informace, neváhejte se na nás obrátit telefonicky.

V průběhu měsice dubna plánujeme zahájit úplně ostrý provoz. Pro pronájem lodí máme připraveny tři roviny poskytovaných služeb:

1. Low cost - nejlevnější lodě k pronájmu za standardních podmínek charteru

2. Pronájem lodí online - kvalitní jachty s individuálními službami

3. Individuální charter na míru - pronájem majitelských lodí, které nejsou v běžné nabídce charterových společností, doprovázeny odpovídajícími komplexními službami

 

více
© 2010 ALTUMARE