http://altumare.webservis.cz
Sailing news 
1. 6. 2010

Jachting na Sporadech v rytmu Mamma Mía

Řecké Sporady jsou jachtařsky téměř neobjevenou oblastí v severním Egejském moři - ostrovy Skiathos, Skopelos, Alonissos, Skyros a národní mořský park s množstvím neobydlených ostrovů dávají možnost kombinace plavby v civilizaci a úplně mimo ni. Nabídka plachetnic a katamaránů je v porovnání s jinými oblastmi velmi omezená, motorové jachty zde najdete jen s obtížemi. Proto jsme pro vás v letošním roce nachystali pronájem lodí s vyplutím z městského přístavu Volos na pevnině, které je dopravně dostupné jak autem, tak letecky. Důvodem převozu lodí do Volos byla nejen omezená místní nabídka, ale nevyhovující technický stav tamních lodí a jejich stáří. Ostrov Skiathos má sice mezinárodní letiště, ale bez pravidelných linek z České Republiky a kombinace letů s přestupem v Aténách je poměrně nákladná. 

více

Kurz první pomoci pro kapitány i posádky plachetnic a motorových jachet

Když se vydáváte na charter a vyplouváte se svojí posádkou na moře, jste si jisti, že nikdo  netrpí diabetem ani nemá silnou alergii na potraviny nebo bodnutí hmyzem? Pronájem lodí, plavba na moři a jachting všeobecně je jednou z mála svobodných aktivit v dnešním světě. Ta svoboda je ale vyvážena odpovědností za jachtu i posádku,  kterou kapitán osobně přebírá. Romantické kotvení v opuštěné zátoce daleko od civilizace se může jediným bodnutím vosy změnit v dramatický boj o život a v takové situaci je každá rada drahá.  Patříte-li k těm, kteří chtějí být na možná rizika dobře připraveni, jistě Vás zaujme unikátní jednodenní kurz první pomoci, který podle mezinárodních standardů připravila firma SHOCK ve spolupráci s odborníky z Fakultní nemocnice v Brně. 

více

NYS se stala plně certifikovaným RYA TRAINING CENTRE v České Republice

Jachtařská škola NYS (certifikovaná pro teoretické kurzy RYAú získala jako jediná v ČR a ve střední Evropě statut oficiálního RYA certified training centre i pro praktické kurzy RYA. Škola jachtingu je tímto školícím střediskem, které spadá pod kompetenci RYA (Royal Yachting Association) a MCA (Maritime and Coastguard Agency), s právem vydávat britské kapitánské průkazy pro jachtaře z jakékoliv země. Kurzy NYS i RYA jsou zaměřené na námořní plachetnice do délky až 24m. Systém je postavený tak, aby bylo možné postupovat po vzdělávacím žebříčku od úplného začátečníka až po zkušeného kapitána. Každý se může zapojit na úrovni, která mu nejlépe vyhovuje. Pro úplné nováčky je určen kurz RYA Competent Crew. Následuje první stupeň kapitánského průkazu - RYA Day Skipper teoretický kurz.

více

BELIZE - karibský jachting s minimem lodí

Belize je unikátní jachtařskou destinací na východním pobřeží Střední Ameriky, která stojí za objevení. Altumare Vám zde od listopadu 2010 nabízí k pronájmu plachetnice i katamarány. Rezervace přijímáme již nyní. Východní pobřeží Belize je lemováno 130 písečnými ostrovy a korálovými útesy, nachází se zde druhý nejdelší korálový útes na západní polokouli (zapsán i do světového dědictví UNESCA). Korálové zahrady vás překvapí svojí různorodostí, nachází se zde více než 70 druhů tvrdých korálů, 500 druhů ryb, včetně hravých delfínů a fascinujících žraloků. V Belize je proslulá Blue Hole, ve středu Lighthouse Reef Atolu. Původně to byla jeskyně, jejíž střecha padla o 10000 let dříve, když země ustupovala do moře. Klima je tropické pod vlivem severovýchodních pasátů o síle 15-22 uzlů a průměrné roční teploty se pohybují mezi 23°C až 29°C.

více

Charter na závodním speciálu VOLVO OCEAN 60

ALTUMARE i v letošním roce nabízí k pronájmu závodní speciál třídy VO60, který patří k nejrychlejším jednotrupým lodím na světě. Plavba na této závodní jachtě je opravdovým zážitkem, běžná plavební rychlost je 15 uzlů, maximální rychlost překračuje 20 uzlů. Nejedná se samozřejmě o „bareboat charter“, ale zájemci se na ovládání lodě plně podílí. Jachta je k dispozici jak pro pobřežní plavby ve Středomoří, tak pro sportovní a tréninkové plavby včetně přeplaveb Atlantiku. Při vícedenních plavbách je nutné vzít v úvahu, že se jedná o supersportovní speciál, nikoliv jachtu vybavenou pro prázdninové plavby, přestože na ni byla doplněna lednice, vařič a jednoduché WC pro "větší komfort". Máme zkušenosti s pořádáním výročních mítingů top managementu nadnárodních společností, ale i se základním pronájmem pro jachtařské nadšence. Neváhejte se proto na nás obrátit s jakýmikoliv požadavky. Orientační cena denního pronájmu je 3000 EUR pro 16 osob na palubě.  Tréninkové plavby na VO60 Venom se zúčastnil na pozvání Altumare i náš přední jachtař David Křížek v rámci své přípravy na Minitransat, kde dosáhl historicky skvělého 3. místa.  

více

VOLVO OCEAN RACE 2011-2012

Další ročník VOLVO OCEAN RACE 2011-2012 bude startovat na podzim opět ve španělském Alicante na speciálech Volvo Open 70 Class, technicky nejdokonalejších jachtách na otevřený oceán. Trasa povede z Alicante do Kapského města, dále Abu Dhabi, Sanya (Čína), Auckland, Itajaí (Brazílie), Miami, Lisabon, Lorient (Francie) a skončí v Galway v Irsku. Nově jmenovaný obchodní ředitel Volvo Ocean Race, Greg Miall řekl: "Je šest týmů, které již potvrdily účast na Volvo Ocean Race a budou definitivně na startovní čáře." Patři mezi ně  TEAM ITALIA 70, TEAM GROUPAMA, TEAM ABU DHABI, TEAM PUMA Ocean Racing a nejnověji do závodu vstoupil španělský TEAM CAMPER.
více

Pokud si nepřejete ALTUMARE news dostávat, stačí zaslat na mail info@altumare.cz zprávu s předmětem "NE news".

více
© 2010 ALTUMARE