http://altumare.webservis.cz
Sailing news 
5. 10. 2010

Říjnové ALTUMARE News

Dostává se Vám do rukou další ALTUMARE News, kterým Vás informujeme o zajímavostech z jachtingu a o změnách a novinkách v naší nabídce.

Pokud by Vás zajímala témata, která jste ani v News ani na našem webu nenašli, uvítáme Vaše náměty.

Přejeme příjemné čtení o jachtingu.

Rezervační systém lodí s pokročilým vyhledáváním

Nelson Dockyards na karibském ostrově AntiguaPodzim je obdobím, kdy přemýšlíme o dalších plavbách. Pro inspiraci kam se vydat příště můžete navštívit naše fotogalerie (obrázek vlevo je z karibské Antiguy). Až si vyberete další místo pro vaši plavbu, náš rezervační systém pro pronájem lodí má stále aktuální data a dává nebývalou volnost v zadání Vašich priorit. Například nemusíte zadávat přesné datum Vaší cesty, stačí zadat období (nejdřívější datum nalodění a nejpozdější termín vylodění) a délku pobytu ve dnech/týdnech. Systém tak nabídne například možnosti týdenní plavby v lednu 2011. Vycházíme vstříc Vašim požadavkům na hledání lodí tak, aby nikdo nemusel spát v salonu (stačí vybrat počet osob a "všichni v kajutách"). A jestliže Vám na některém parametru hledání opravdu záleží, zaškrtněte "důležité", vyhledávací systém bude parametr preferovat.

Po objednání v našem rezervačním systému se Vám dostane kompletní péče včetně zajištění navazujících letenek, případného ubytování, zásobování lodi potravinami, výletů, pojištění apod. Máme zkušenosti se zabezpečením přestávek během cesty - např. prohlídka Dubaje při letech na Seychely apod.

Další možností jak si rezervovat charter je využít sekce LOW COST nabídky na našem webu, kde sice nemáte takovou flexibilitu jako v rezervačním systému, nabídku můžete pouze vzít jak je, ale výhodou je nízká cena, na kterou navíc poskytujeme cenovou garanci!

Sezóna pro jachting ještě neskončila!

Katamaran na ostrově RhodosChladné a deštivé počasí posledních dnů jakoby chtělo udělat tečku za jachtařskou sezónou, ale ta ještě nekončí!!! Nejen podle předpovědi počasí, ale i podle zpráv posádek, kterým jsme na minulý týden zajišťovali pronájmy: v Saronském zálivu zapínali na motorové jachtě klimatizaci, protože bylo letní vedro, z okolí  ostrova Rhodos máme aktuální zprávy o teplotě vzduchu 28 a moře 27stupňů Celsia, jen málo fouká, ale na standardních 3-5Bft se podle předpovědi vítr zase vrátí. Dokonalé podmínky potvrzují i posádky v Egejském moři. V Chorvatsku konečně přestalo pršet a počasí se umoudřuje, ale léto na Jadranu už je nenávratně pryč, noční teploty kolem 10stupňů nejsou nic moc.

Pokud si ještě chcete prodloužit léto, neváhejte, jachtařské podmínky v Řecku bývají výborné až do konce října resp. poloviny listopadu.

více

Platí složitější předpisy pro kapitány jachet, nebo piloty letadel?

Hydroplán odpolouvající z IthakyPilotování malých letadel a řízení jachet má prý mnoho společného. Létání  je způsob pohybu, který je na první pohled stejně svobodný jako plavba lodí. Ale jen na první pohled: existují striktní předpisy, které piloti musí dodržovat, jinak se vystavují přísným postihům. Například pilot malého motorového letadla, který ročně nalétá méně než 20hodin, musí absolvovat kondiční lety než znovu sám usedne do kokpitu. Pro kapitány rekreačních jachet takové předpisy nejsou a snad ani nebudou, ale neznamená to, že bychom se od pilotů nemohli poučit. Zapomínáme všichni a pokud jsme na lodi nevyrůstali a ovládat loď jsme se učili před nedávnou dobou, křivka zapomínání působí neúprosně proti našim jachtařským ambicím.

Dobrou možností jak si zlepšovat schopnosti řídit loď mohou být kondiční plavby, které jsme připravili na  motorových jachtách, plachetnicích i katamaranech pro podzim 2010.

více

Zajistíme Vám kompletní cestu na evropské lodní veletrhy

Lodní veletrh v Cannes, Francie8.-13.9.2010 – Le Festival International de Plaisance CANNES se koná na francouzské riviéře. V Cannes se prezentují výrobci rekreačních lodí a luxusních jachet.  Přes 170 plachetnic a motorových lodí je ve velikosti od 20 do 70 m.

15.-20.9. 2010 – Grand Pavois LA ROCHELLE - Na tomto lodním veletrhu bude vystaveno přes 700 lodí, z toho 300 na vodě. Specialitou veletrhu je možnost vyzkoušet si lodě před nákupem přímo na moři. V La Rochelle bývá k vidění největší výběr katamaránů ze všech veletrhů.

4.-12.12.2010 – Salon Nautique de PARIS letos slaví kulaté 50. výročí a je velkolepým svátkem všech, pro které je jachting zábavou a vášní.
7.-16.1.2011 - London Boat Show - zajímavá výstava v jachtařské velmoci
22.-30.1.2011 – Boot Dusseldorf - asi největší evropský lodní veletrh

více

Podzimní kurz první pomoci pro jachtaře

Nácvik první pomoci na kurzu pro jachtaře

Podle statistiky britské Maritime and Coastguard Agency dojde jen ve Velké Británii ročně asi ke 4000 zranění při rekreačním jachtingu a ve 100 případech končí zranění smrtí.  Analýza případu z roku 2007 říká, že minimálně 245 osob se dostalo do potíží, protože neměli dostatečné vědomosti a aspoň 234 osob jen proto, že neznali předpověď počasí. Profesionální organizace MCA vydává doporučení, jak předejít problémům a na prvním místě uvádí "Get Trained", tedy "absolvujte výcvik".

Pokud chcet absolvovat kvalitní výcvik v oblasti zdravovědy, máme pro Vás další pokračování kurzu první pomoci pro jachtaře 9.10. v Brně přímo v areálu Fakultní nemocnice. 

Kurz první pomoci pro jachtaře podle mezinárodních standardů vyvinula a pořádá eventová agentura SHOCK za odborné spolupráce ALTUMARE a Fakutní nemocnice v Brně, certifikáty jsou uznávány např. pro kapitánské průkazy NYS i RYA  i jako doklad o znalosti první pomoci pro kurzy přežití na moři ISAF ( z ISAF kurzu byla oblast zdravovědy vyčleněna do samostatného kurzu první pomoci).

více

Jak se orientovat v kapitánských průkazech NYS a RYA?

Systém kapitánských kurzů RYA je po desetiletí vyvíjen jachtařskými profesionály. Kapitánské průkazy RYA jsou bezesporu nejuznávanějšími průkazy pro kapitány jachet na světě. Orientace v typech průkazů však není snadná. ALTUMARE jako Premium Partner Školy jachtingu NYS pro Vás připravil stručný přehled jednotlivých typů kurzů a kapitánských průkazů.

více

Říční lodě ve futuristickém kabátě

V nové prázdninové sezóně říčních lodí se máme na co těšit - nový design, zajímavý layout a neuvěřitelné technické vybavení. Nový model říčních lodí nazvaný LeBoat 1500 s hybridním pohonem se vyrábí ve francouzském Vendéé a premiéra se chystá na pařížský veletrh Salon Nautique de Paris na začátek prosince 2010.

Velké solární panely dobíjí baterie lodi a umožňují plavbu, i když je zamračeno, plavbu můžete střídat s dieselovým pohonem. Televizory s plochou obrazovkou, velké lednice s mrazákem, bar na horní palubě, klimatizace a osvětlení čerpají solární energii z lodní  baterie. Kromě standardního kormidla na horní a dolní palubě, bude pro manévrování loď vybavena joystickem.

více

Námořní mapy - Karibik

Ať už se chystáte na pronájem plachetnice nebo katamaránu v Karibiku na zimní jachtařskou sezónu nebo na přeplavbu do Karibiku na vlastní lodi, je perfektní volba soubor map Admiralty v jednom praktickém balení. Soubory obsahují mapy o velikosti A2, což je právě ta správná velikost map na kapitánský stolek. V každém karibském souboru je zhruba 12 map.

 K dostání jsou následující soubory map: The Virgin Islands, Sombrero Island to Montserrat and Antigua, Antigua to Martinique and BarbadosSt. Lucia to Grenada

  Cena souboru: 1950 Kč (vč.DPH)  Objednávejte v našem E-Shopu.


více

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete ALTUMARE News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS a na adresu, ze které mail odešlete nebudeme News zasílat.

Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání News, stačí zaslat na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2010 ALTUMARE