http://altumare.webservis.cz
Sailing news 
5. 11. 2010

Listopadové vydání Sailing News

Vážení příznivci jachtingu,

otevíráte listopadové vydání Sailing News zaměřené na podzimní přeplavby a čerstvé informace o jachtařských akcích, na které se ještě můžete přihlásit na podzim 2010.  Navíc se Vám jako prvním dostávají do rukou informace o akcích, které už máme připraveny pro jaro 2011.

Poslední informace do Newsů jsem doplňoval z paluby katamaránu v Saronském zálivu, kde bylo  začátkem dlouhého víkendu minulý týden letních 25 stupňů, moře 23 a i večer bylo stále  na krátký rukáv! Pak se při přechodu fronty na dva dny ochladilo a vítr dosahoval až 30uzlů, ale od soboty opět svítilo sluníčko a teploty šplhaly přes 20stupňů. Zní to neuvěřitelně? Celý říjen je v Saronském zálivu i v okolí Rhodos stále vynikající počasí na "skoro letní jachting". Touto dobou pořádáme v Aténách pravidelně ukázkové otevřené akce pro zájemce o firemní plavby a zatím se počasí vždy vydařilo. Jistěže to není léto se zárukou slunečného počasí a horkých večerů, občas i sprchne, ale co bychom chtěli na konci sychravého října a jen dvě hodiny letu z Prahy?

Snad se při čtení našich Sailing News odpoutáte od podzimního shonu a přenesete se na pár okamžiků na palubu nějaké oblíbené lodi!

Tomáš Kapička, ALTUMARE

Přeplavba Středozemním mořem z Atén přes Sicílii na Sardínii, Maltu a zpět

Na  listopad a prosinec 2010 jsme naplánovali  ve spolupráci s našim řeckým partnerem přeplavbu na katamaránu z Atén přes Korintský průplav a Jónské moře do Itálie, přes Messinskou úžinu a Liparské ostrovy na Sardínii a zpět kolem jižní Sicílie a Malty do Atén. Na zajímavých místech jsou naplánovány zastávky.

Cílem plavby je odpovědět na vzrůstající zájem o katamarány a ukázat, že jsou to jachty vhodné i pro plavby v náročných podmínkách a schopné poskytnout sportovní zážitek při vysokém komfortu posádky. Tato plavba je vynikající příležitostí poznat nejen krásná místa mimo hlavní sezónu, ale i rozdíly mezi plachetnicí a katamaránem a získat potřebnou praxi pro vlastní "bareboat" plavbu bez kapitána. Přeplavba je i příležitostí naučit se / procvičit si plánování dlouhých plaveb včetně organizace posádky, zásobování apod. a získat hodnotný zápis a  míle do své jachtařské knížky.

Vyplutí z Atén do Cagliari na Sardínii (viz foto) bude 10. listopadu 2010, na zpáteční cestu se katamaran vydá 24.11. a do Atén dorazí 11.12. Cesta je rozdělena do tří etap.

více

Start regaty Atlantic Rally for Cruisers (ARC) 2010 je za dveřmi

Logo 25.ročníku Atlantic Rally for Cruisers25.ročník světoznámého jachtařského závodu Atlantic Rally for Cruisers (ARC) odstartuje 21.11.2010 z Kanárských ostrovů. Mezi startujícími bude i speciál Class40, na jehož dopravě na startovní pole se podílí i náš kolega. Jachty účastníků závodu musí být na Kanárských ostrovech týden před startem závodu, aby mohly proběhnout nezbytné bezpečnostní kontroly. Kromě toho je připraven bohatý doprovodný program, který by bylo škoda vynechat. Vyhlášení výsledků letošního ARC proběhne až 4 týdny po startu na karibském ostrově Santa Lucia, aby se ho mohly zúčastnit všechny posádky. Protože budeme ve spojení s jachtou Class40, připravujeme pro vás stručné zpravodajství a informace z tohoto závodu. A pokud byste měli zájem se napřesrok Atlantic Rally for Cruisers zúčastnit, předložíme vám možnosti, včetně kompletního zabezpečení na klíč.

více

Kurzy sportovního jachtingu Andrease Hanakampa v Chorvatsku

"Andreas Hanakamp je jedním z největších jachtařů, které znám", říká Tomáš Kapička z ALTUMARE, "nejen pro svoji fyzickou výšku - měří snad přes 2metry, ale pro akce, které na moři podniká a zkušenosti, které při nich získal. Přitom spolupracovat osobně s Andreasem je pro mě radost - dohody jsou rychlé a přímé,Andreas Hanakamp za kormidlem VO60 s Davidem Křížkem a vždy platí."

Jsme rádi, že můžeme využít Andreasových zkušeností z Volvo Ocean Race, olympiád a špičkového závodního jachtingu vůbec a nabídnout Vám místa na dvoudílných kurzech sportovního jachtingu, které pořádá. Kurz končí jednodenní regatou.

Termín a místo prvního kurzu: 17.-20.3.2011, Cres, Chorvatsko
Termín a místo druhého kurzu: 17.-22.4.2011, Cres, Chorvatsko

Účast na obou termínech není podmínkou, pro účastníky obou části kurzu je ale připravena sleva ve výši 10% z celkové ceny.

Kurz probíhá v atraktivní oblasti Jaderského moře na jachtách Jeanneau One Design délky 10,6m pro 6-7osob o hmotnosti 3650kg, hlavní plachta má 41m2, genoa 33m2 , spinakr 76m2 .

více

Novinky pro CHARTER 2011 v Řecku a Chorvatsku

Na bilancování roku 2010 je ještě brzy, ale již dnes víme, že přírodní živly letos komplikovaly našiVýbuch sopky Motserratt z paluby katamaránu v únoru 2010m klientům  jachtařské cesty. V únoru karibská sopka Montserat (viz naše foto vlevo), pak  islandská sopka s nevyslovitelným jménem, následovaná povodněmi. Stávky, ani krize v Řecku nepřinesly žádné významné komplikace, i když mediálně jim byl věnován obrovský prostor.

A protože si uvědomujeme riziko, které s těmito neovlivnitelnými jevy souvisí, rozhodli jsme se zajistit pro naše klienty,  kteří si do konce roku 2010 zakoupí charter Řecku v hodnotě nad 2.000 EUR (bez ceny letenek), rozsáhlé pojištění storna cesty ZDARMA. Toto unikátní pojištění kryje i stávky a přírodní katastrofy. Podmínkou je zakoupení charteru u ALTUMARE do 31.12.2010 a dodání seznamu posádky do 21dní od data fakturace. Pojištění lze dokoupit na všechny chartery ALTUMARE všude na světě.

Novinky pro CHARTER V ŘECKU 2011
• Služba "PRVNÍ NA MOŘI": za příplatek 200 EUR/loď bude objednaná loď předána a připravena k vyplutí již ve 13 hodin.
• Služba "PŘESPÁNÍ NA LODI" umožní přenocovat na lodi před termínem nalodění, nebo po termínu vylodění za cenu 15 EUR na osobu/noc (minimálně však 60 EUR/noc). Loď nesmí být odvázána od mola a není nárok na nové povlečení.
• I nadále platí, že pro chartery v Řecku zajišťujeme dodávku nákupu potravin až na loď bez přirážky za doručení.

Novinky pro CHARTER V CHORVATSKU 2011
• Rezervace mariny "na černo" - díky zkušenostem z pronájmu motorových jachet zajistíme pro některé katamarány rezervaci stání v marinách. Po připlutí sice zaplatíte "všimné", ale nebudete muset zajíždět do mariny brzy odpoledne.
• Na vybrané jachty zjednodušené odbavení pro cesty do Itálie a Černé Hory (bez složitého proclívání)

 

Horké typy na CHARTER plachetnic a katamaránů 2011

PODÍVEJTE SE NA HORKÉ TYPY PRO CHARTER 2011, ale neváhejte, nejzajímavější lodě a termíny se již prodávají!
Nový model katamaránu Lagoon 400 se 4-mi koupelnami až pro 12 osob stojí ze Šibeniku od 2.635 EUR / týden
Nová sportovní plachetnice Jeanneau 53 z chorvatské Kaštely až pro 14 osob stojí už od 3.527 EUR / týden
Dobře udržovaný
katamarán Lagoon 380 v Řecku s garancí kvality je za cenu již od 2.040 EUR / týden vč.pojištění storna!
Dobře udržovaná
plachetnice Jeanneau 40 v Řecku s garancí kvality je k pronájmu za skvělou cenu od 1.232 EUR / týden
Nadstandardně vybavená plachetnice Bavaria 50 cruiser je v Řecku je s garancí kvality k pronájmu od 2.762 EUR / týden 

Rezervační systém ALTUMARE umožní zadat dlouhé období a délku plavby v něm Připomínáme, že rezervační systém ALTUMARE pro pronájem lodí Vás nenutí hned zadat přesná data pronájmu, ale stačí období, tj. nejdřívější termín, kdy chcete vyplout (termín nalodění), nejpozdější termín návratu (termín vylodění) a délku plavby ve dnech. Můžete si tak vypsat např. Lagoon380 v Řecku od 1.2.2011 až po 25.6.2011 pro délku plavby 7 dní. Získáte tak přehled o ceně požadované lodi na celé období.

Lodě lze vyhledávat i podle počtu lůžek v kajutách, stačí zadat požadovaný počet osob a zaškrtnout "všichni v kajutách" -  vycházíme tak vstříc těm, kdo nechtějí obsazovat salon.

 

 

Český "charterový kapitán" veze Class 40 na Atlantic Rally for Cruisers

"Class 40" je třída námořních plachetnic pro závody a sportovní jachting. Původním cílem bylo vytvořit dostupnou platformu pro amatérské závodníky, aby se mohli účastnit offshore závodů. Úspěch "Class40" ale přitahuje více a více profesiálů. Jedním z důvodů mohou být i přijatelné náklady na stavbu a zajištění podmínek pPlachetnice třídy Classs 40 při přípravách na vyplutíro úspěšnou účast na závodech "Class 40". Rozpočty případným zájemcům rádi předložíme.

Rozhodli jsme se vyzkoušet, jaké pocity a zážitky bude mít  zkušený "charterový kapitán" po sportovní plavbě na plachetnici Class40. Jednoho z našich kolegů jsme s jeho souhlasem a zájmem vyslali na trénink na ARC2010 s Andreasem Hanakampem na Class 40 z Hamble do Portugalského Lisabonu. Vypluli  1.11. kolem poledne a v Lisabonu jsou očekáváni 7.listopadu. V dalším čísle Sailing News se tak můžete těšit na autentické fotografie a zážitky z této sportovní plavby, ale i na test osobního trackovacího a záchranného zařízení, které má kolega u seba a díky kterému víme, že 3.11. v poledne vplouvali do Biskajského zálivu a 4.11.ráno jsou uprostřed při průměrné rychlosti nad 10 uzlů.

Andreas Hanakamp, který "kapitánoval" jednu z jachet na loňském Volvo Ocean Race nám na téma Class 40 řekl: "Na velikosti záleží a malé je krásné!" (pozn.ALTUMARE: "40" je délka ve stopách, takže tak malá zase Class 40 není, ale optikou kapitána jachty VO70 je to jinak....). "Jak vzrušující jsou malé plachetnice, jak jednoduché a jaký zážitek z plavby nabízejí! Nedávno jsem přestoupil ze 70stopé supervýkonné jachty ke Class40 a musím přiznat, že tolik radosti z jachtingu mi už dlouho žádná loď nedala..."

více

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS a na adresu, ze které mail odešlete, nebudeme News zasílat.

Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání News, stačí zaslat na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2010 ALTUMARE