http://www.altumare.cz/
Sailing news 
28. 1. 2011

První Sailing News 2011

Děkujeme za Váš zájem o služby ALTUMARE a spolu s prvním Sailing News v roce 2011 Vám přejeme úspěšný rok, který pro jachtaře nezačíná špatně:
Dva ze tří významných zimních lodních veletrhů už skončily a potvrdili, že do evropského jachtingu pokračuje příliv čerstvého vzduchu, kupní síly a optimismu! London Boat Show byl dokoce hodnocen jako nejúspěšnější a nejzajímavější za posledních 5 let. Očekává se, že po loňském rozpačitém ročníku tento pozitivní trend potvrdí i právě probíhající Boot Düsseldorf.
Česko bude mít zástupce na MiniTransat 2011 v prototypech! Přinášíme rozhovor s Milanem Koláčkem.
Čtenářům Sailing News se dostává jako prvním do rukou naše speciální nabídka one-way plaveb v roce 2011.
Na léto 2011 jsme pro Vás kromě standardní nabídky opět připravili vybrané  oblíbené plachetnice a katamarany k pronájmu v destinacích, kde je běžně nebývají k dispozici. Navíc máme k těmto jachtám nasmlouvány i výhodné letenky navazujíící na dobu pronájmu. Nabízíme nejen sedmidenní pronájem od soboty do soboty, ale i jiné alternativy, ale máte-li speciální požadavky, neváhejte! Kdo dřív příjde...

ALTUMARE

Richard Konkolski v Noem Arch v Brně

Richard Konkolski na besedě v Brně v lednu 2011Richard Konkolski: Sólový jachtař, který musel odejít, aby mohl plout.
Jméno Richard Konkolski je v jachtařském prostředí skloňováno v kontextu českého námořního jachtingu, zejména závodů kolem světa osamělých jachtařů. V osmdesátých letech však toto jméno jako by zmizelo a z důvodu emigrace jeho nositele se o něm i přes jeho úspěchy mluvit téměř nesmělo. Richard Konkolski však patří mezi světově nejznámější české jachtaře a my vám nyní přinášíme malé ohlédnutí za jeho kariérou a besedou, která byla při příležitosti křtu jeho nové knihy uspořádána 12. ledna 2011 v Brně v design hotelu a restauraci Noem Arch.

V rámci seriálu "Osobnosti v Noem Arch" navštívil Brno Richard Konkolski, rodák z Bohumína, který třikrát obeplul svět na vlastnoručně vyrobené lodi Niké, a to v letech 1972, 1982 a 1986. Na palubě své lodi tak nasbíral mnohé medaile a ocenění, od prvního obyvatele suchozemského státu, který obeplul svět, titulu Jachtař roku 1983 od International Trans-Ocean Clubu, až po mnoho světových rekordů. I samotná loď Niké získala ocenění jako tehdy druhá nejmenší loď v historii, která obeplula svět.

více

Milan Koláček na startu MiniTransat2011

Milan Koláček absolvuje na plachetnici třídy 6,50 Minitransat 2011. Foto Pavel NesvadbaPo ohlédnutí za Richardem Konkolským Vám přinášíme rozhovor s dalším sólovým jachtařem. Milan Koláček si dal do roku 2011 cíl „Přepluj sám Atlantik na 6,50m dlouhé lodi. Nejrychleji jak to dokážeš.“ Taková je totiž idea závodu Transat 6,50, na jehož start se Milan letos postaví. Milan Koláček odstartuje jako první český jachtař v královské kategorii prototypů. (David Křížek roce 2007 obsadil 3.místo v sériové třídě). Na výrobě své lodi spolupracoval Milan Koláček s mnoha firmami, mimo jiné také s Leteckým ústavem VUT v Brně. Výsledkem je nová loď s aerodynamickým profilem otočného stěžně, novým designem a novým profilem z vysokomodulových karbonových vláken. Po zimní přípravě bude Milan na svém prototypu absolvovat série regat, které v září vyvrcholí startem v transatlantickém závodě Transat 6,50.

více

Oblíbené jednosměrné plavby v Řecku

Máme pro Vás nabídku atraktivních jednosměrných plaveb v Řecku, neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace! Navíc Vám náš rezervační systém brzy nabídne unikátní možnost zadat Vaše preference a čekat na vhodnou nabídku! Aktuálně máme k dispozici:
Plachetnice OceanStar 51.2 patří mezi luxusní cruisery11.-18.6.2011 ATÉNY-PAROS: Ocean Star 51.2, 4+1 kajuty, každá s vlastní koupelnou za cenu 3.500 EUR (sleva 1.500 EUR).
28.5.-4.6.2011 ATÉNY-SANTORINI:
Bavaria 49 (2003), 5 kajut, 3 wc za 2.500 EUR (sleva 1.000 EUR)  nebo
25.6. - 4.6.2011 deset dní za cenu týdne tj. 3.500 EUR (sleva 1.500 EUR) 24.9.-1.10.2011 LEFKADA-ATÉNY:
Lagoon 380 (2003), 4 kajuty + 2 skiperské, 2x koupelna za cenu 2.800 EUR (sleva 800EUR na velmi atraktivní plavbě přes Jónské moře a Korinský záliv)
Pro absolventy RYA kapitánských kurzů jachtařské školy NYS nabízíme na tyto jednosměrné plavby navíc slevu 10%.

více

Rhodos - vyplutí od bran Paláce velmistrů

Historický přístav Marina Mandraki na Rhodos Není mnoho takových jachtařských míst, kde na vás přímo při vyplutí dýchne nejen historie,ale i a rušný život místních taveren, barů a obchůdků zároveň. Přístav Mandraki se nachází v centru města Rhodos, přímo u hradeb středověké citadely a chartrové lodě, kterých je tu poskrovnu, kotví mezi třemi středověkými větrnými mlýny. Z paluby vaší jachty máte kolem dokola výhled na vjezd do přístavu, kde se tyčí na místě bývalého Rhodského kolosu dva sloupy s bronzovou laní a jelenem, hned vedle se rýsují trosky pevnosti Agios Nikoláos přestavěné na maják, již zmiňované větrné mlýny, středověké mohutné hradby s branami a majestátním Palácem velmistrů, brána s kopulí vedoucí na nové tržiště a podél nábřeží stojí řada elegantních moderních budov navržených italskými architekty na začátku 20.století. Opravdu unikátní místo, kde si přijdou na své všichni.Přístav Mandraki je vlastně jakýmsi pojítkem mezi Starým a Novým městem.

Na Rhodos můžete kotvit pár kroků od Paláce VelmistrůMezinárodní letiště Rhodos Diagoras je vzdáleno 15 km od přístavu a přímo na loď se dostanete za 15-20 minut jízdy taxíkem. V letošní jachtařské sezóně Vám Altumare nabízí na Rhodu možnost pronájmu majitelského katamaránu Nautitech 47 s nadstandarní výbavou - generátor, klimatizace, počítač se stálým připojením na internet, wc s elektrickým splachováním... Je dimenzovaný na 12 osob s plnohodnotnými lůžky, do skiperské kajuty se vchází dveřmi a má 2 velké postele nad sebou. Nabízíme dle možností charter na týden, 10 dní nebo 14 dní s možností oneway plavby Rhodos-Kos a viceversa.  Volné termíny jsou v první půlce července, září a říjnu. Dále nabízíme prověřené plachetnice Cyclades 43.4 a Oceanis 461 v ceně od 2300 EUR/týden  v sezóně. Letenky pro klienty Altumare nabízíme s možností dodání jmen týden před odletem, při nákupu do konce února garantujeme kompletní cenu  letenky 6600 Kč s odletem z Prahy.

více

Čím lákalo London Boat Show 2011?

Jodie Kidd zahájila jachtařský veletrh London Boat Show 2011 (foto onEdition)7. ledna vystoupila na pódium London International Boat Show modelka Jodie Kidd a oficiálně zahájila 56. ročník této největší londýnské jachtařské události roku. Na nejznámějším jachtařském veletrhu Anglie se představilo nemálo novinek, a to nejen mezi plachetnicemi a novými technologiemi, ale i v samotném programu veletrhu. Letošnímu ročníku předcházela rozsáhlá úprava pavilonu, ve kterém se London Boat Show konala, což ve výsledku znamenalo zvětšení výstavní plochy o 40%. Přes 500 vystavovatelů tak v nových prostorách vystavovalo své výrobky napříč jachtařským světem a návštěvníci měli možnost vidět a mluvit s opravdovými mistry tohoto oboru, kteří jim radili, jak si jachting užít se vším všudy. Také samotní pořadatelé se snažili zvýšit atraktivitu veletrhu mnoha novinkami, což se odrazilo na konečném počtu 109,778 návštěvníků. Letošní návštěvnost tak o 7% předčila loňský rok a vrátila se téměř na úroveň roku 2009, za kterým zaostala o pouhá 2%.

více

Yachtmaster of the Year vyhlášen

Yachtmaster of the Year 2010 vyhlášen na London Boat Show 2010Její královská výsost princezna Anna vyhlásila jméno RYA jachtaře roku 2010

Mezinárodní jachtařský veletrh London International Boat Show byl letos plný osobností. Jedním z významných hostů byla i její výsost princezna Anna, která na stánku Royal Yachting Association vyhlašovala RYA jachtaře roku 2010.
The Royal Yacthting Association (RYA) je národní organizace, která v Británii sdružuje přes 500 000 rekreačních i sportovních jachtařů. Vydává celosvětově uznávané kapitánské průkazy RYA pro profesionální i neprofesionální jachtaře, a to i přes to, že pro rekreační plavbu v teritoriálních vodách Velké Británie není potřeba žádné oprávnění. Získání průkazu RYA je tak v Británii otázkou prestiže, ne zákonné povinnosti.
Kdo byl vyhlášen jako Yachtmaster of the Year a jak se jím v příštím roce můžete stát i vy? Čtěte dál.

více

Kurzy sportovního jachtingu Andrease Hanakampa v Chorvatsku

"Andreas Hanakamp je jedním z největších jachtařů, které znám", říká Tomáš Kapička z ALTUMARE, "nejen pro svoji fyzickou výšku - měří snad přes 2metry, ale pro akce, které na moři podniká a zkušenosti, které při nich získal. Přitom spolupracovat osobně s Andreasem je pro mě radost - dohody jsou rychlé a přímé,Andreas Hanakamp za kormidlem VO60 s Davidem Křížkem a vždy platí."

Jsme rádi, že můžeme využít Andreasových zkušeností z Volvo Ocean Race, olympiád a špičkového závodního jachtingu vůbec a nabídnout Vám místa na dvoudílných kurzech sportovního jachtingu, které pořádá. Kurz končí jednodenní regatou.

Termín a místo prvního kurzu: 17.-20.3.2011, Cres, Chorvatsko
Termín a místo druhého kurzu: 17.-22.4.2011, Cres, Chorvatsko

Účast na obou termínech není podmínkou, pro účastníky obou části kurzu je ale připravena sleva ve výši 10% z celkové ceny.

Kurz probíhá v atraktivní oblasti Jaderského moře na jachtách Jeanneau One Design délky 10,6m pro 6-7osob o hmotnosti 3650kg, hlavní plachta má 41m2, genoa 33m2 , spinakr 76m2 .

více

Vyzkoušejte jachting v Řecku! Předplatitelé Yachting Revue výhodněji!

 Hydra, Saronský záliv, Řecko - večer na nábřeží před kotvícími plachetnicemiNa poznávací a kondiční plavbě po řeckých ostrovech v Saronském zálivu Vám naši zkušení kapitáni rádi půjčí kormidlo, seznámí Vás s podmínkami pro jachting v Řecku a možná inspirují pro letní dovolenou! Odplouváme již 9. dubna z Atén směrem Aegina - Hydra - Poros - Moni - Angistri.
Bližší informace o
Saronském zálivu najdete v jachtařských destinacích.
Podrobnosti o této plavbě v Řecku od 9. do 13.4.2011 naleznete v našem kalendáři.
Info o lodích naleznete v našem rezervačním systému na pronájem jachet:
Podrobnosti o plachetnici Bavaria 50Cruiser zde.
Podrobnosti o katamaranu Lagoon 380 zde.

více

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS a na adresu, ze které mail odešlete, nebudeme News zasílat.

Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání News, stačí zaslat na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2011 ALTUMARE