http://www.altumare.cz/
Sailing news 
17. 2. 2011

Sailing News

Dostává se Vám do rukou další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Přejeme příjemné čtení.

ALTUMARE

Nezmeškejte první termín kurzu sportovního jachtingu!

17.-20.3.2011 proběhne na Cresu v Chorvatsku první letošní kurz sportovního jachtingu Andrease Hanakampa. Pokud Vás zajímají témata rychlost, trimování plachet a kormidlování, neváhejte a Trenérský člun VSR RIB pro těžké podmínkypojeďte! Bližší info o kurzu naleznete v sekci Skipper kurzy a v kalendáři ALTUMARE, kde najdete i příhlášku v pdf. a doc.

Kurz využívá zkušeností z přípravy na závody Volvo Ocean Race. Každý trenér má na starosti maximálně čtyři jachty, se kterými je neustále ve spojení a pohybuje se na rychlém trenérském člunu VSR RIB, aby mohl umisťovat značky, natáčet na video a fotit pro pozdější rozbory. Trenéři mají zkušenosti ze závodů Fastnet nebo Sevenstar Round Britain and Ireland.

Komunikaci a koordinaci v češtině bude zajišťovat Josef Horešovský, který se s Andreasem Hanakampem podílel na přepravě závodní jachty Class40 na start závodu ARC. O průběhu ARC se můžete dočíst v březnovém čísle Yachting Revue.

10 rad jak nepotopit svoji loď

Ztroskotaná plachetnice, Seychely, posádka usnula při noční plavbě.Kdo je hlavním nepřítelem Vaší bezpečné a bezproblémové plavby? Zapomeňte na bouře nebo technické závady, většinu nehod na lodi způsobuje podle statistiky nehod rekreačních jachet, kterou sestavuje US Coast Guard lidský faktor. I malá chyba či nepozornost může znepříjemnit Vaši klidnou plavbu blankytnými vlnami. Máte svůj lidský faktor pod kontrolou? Máme pro Vás několik rad jak předejít nejen potopení lodě, ale veškerým nebezpečným situacím, které Vás při plavbě mohou potkat.

Boot Düsseldorf – lokomotiva jachtařského průmyslu

Boot Düsseldorf 2011 - foto Messe DüsseldorfAž neuvěřitelné množství jachet bylo představeno na největším a nejvýznamnějším zimním lodním veletrhu Boot Düsseldorf 2011. Letošní ročník výstavy uspokojil sportovní jachtaře, nadšence pro novinky, zájemce o charterové plavby i potápěče.
Ne nadarmo byl označen za lokomotivu jachtařského průmyslu. Boot Düsseldorf 2011 se konal v termínu 22.-30. ledna a v prostorách sedmnácti výstavních hal bylo představeno na 1700 typů lodí všech velikostí, což je neuvěřitelný počet pro indoor výstavu. Návštěvníkům byly k dispozici výběrové informace ze všech oblastí jachtingu a vodních sportů, stejně jako velké množství zábavy.

Hlídací pes

Hlídací pes ALTUMAREV následujících dnech se na webu ALTUMARE objeví "hlídací pes". Jeho specializovaný jachtařský výcvik je právě dokončován. Brzy bude náš hlídací pes připraven přijímat Vaše požadavky na charter námořních i říčních lodí. Každému zadání se bude tento věrný přítel člověka věnovat s péčí profesionála a jakmile vystopuje jachtu vyhovující Vašim představám, upozorní Vás na ni e-mailem a ušetří Vám tak čas potřebný na opakované vyhledávání v rezervačních systémech.

Navíc je pro prvního zákazníka, který si pronajme jachtu s pomocí hlídacího psa připravena odměna v podobě slevy z pronájmu ve výši 7.777 Kč! Sledujte náš web a těšte se na svého nového přítele!

 

Igelitová taška je nepřítelem pro lodní motory

Obyčejný igelit je hrozbou pro chlazeí lodních motorůIgelitové pytle představují nebezpečí i pro motory trajektů.Igelitové tašky jsou problémem pro turisty, námořní lodě i podmořská zvířata. Italové je tedy postavili mimo zákon. Igelitová taška je neodmyslitelným společníkem každého nákupu. Je praktická a lehká, ale hyzdí mnoho moří a pláží, komplikuje plavbu lodím a ohrožuje život mnoha mořských tvorů. V Itálii tedy schválili zákon, který prodej igelitových tašek zakazuje.

Zimní jachting se slevami až 4000 EUR!

Cienfuegos na Kubě je skvělým východiskem pro zimní jachtingUjeďte před zimou do teplých karibských nebo seychelských vod! S našimi typy můžete vybírat plavby na libovolný počet dnů a díky výborným nabídkám ušetříte při 14denním pobytu až 4000€!
Martinik,
plachetnice Harmony 52, 5 kajut, cena 449€ /den (sleva 1821€ /14dní)
St. Martin,
katamaran Catana 52, 6 kajut, cena 680€ /den (sleva 3632€ /14dní)
Martinik,
katamaran Catana 47OC, 6 kajut, cena 565€ /den (sleva 2603 €/14dní)
Seychelles, katamaran Catana 47OC, 6 kajut, cena 766€ /den (sleva 4057€ /14dní)
Seychelles, katamarán Lavezzi 40, 6 kajut, cena 486€ /den (sleva 1702€ /14dní)
Kuba,
katamarán Catana 47 Ocean Class, 6 kajut, cena 573€ /den (sleva 2628€ /14 dní)
Další nabídky Vám rádi zpracujeme na míru včetně doporučení navazujících letů.

Bouře na moři mohla Kolumba připravit o prvenství

Krištof Kolumbus - obrázek WikipediaLetos je tomu právě 518 let, kdy se Kryštof Kolumbus vracel z „Nového světa“. 14. února 1493 jej však zastihla mořská bouře. Chybělo málo a slavným objevitelem Ameriky by se stal Martín Alfonso Pinzón.
Martín Alfonso Pinzón byl kapitán Pinty, jedné ze tří lodí slavné flotily. Společně se Santa Marií a Niñou se pod Kolumbovým velením plavili objevit „Nový svět“, o kterém Kolumbus předpokládal, že bude nanejvýš 4500 námořních mil vzdálený od španělského pobřeží. Cílem bylo najít novou, kratší obchodní cestu do Asie, a to tak, že místo na východ, popluje dostatečně dlouho na západ
.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2011 ALTUMARE