http://www.altumare.cz/
Sailing news 
26. 2. 2012

Boot Tulln 2012 - na co se můžete těšit

Boot Tulln logoZveme Vás na Boot Tulln 2012! V hale číslo 4 na stánku č.433 firmy SEGELWELT se můžete každý den ihned po zahájení veletrhu setkat s osobnostmi evropského jachtingu a probrat s nimi zajímavá jachtařská témata (překlad do češtiny je zajištěn):

Andreas Hanakamp, kapitán Volvo Ocean Race a zkušený závodní jachtař má připraven rozbor aktuální situace v závodě Volvo Ocean Race a nabídku na využití  profesionálních tréninkových postupů pro rekreační i sportovní jachtaře.

Dr. Friedrich Schöchl, zakladatel a ředitel specializované jachtařské pojišťovny Yacht-Pool vysvětlí rizika hrozící při plavbě na charterových i soukromých lodích a doporučí možnosti jak tato rizika pojistit. Yacht-Pool pro Vás ve spolupráci s Messe Tulln a ALTUMARE připravil vstupenky na Boot Tulln zdarma, proto čtěte dál.

Vstupenky zdarma na jachtařský veletrh Boot Tulln!

Jachtařský veletrh Boot Tulln je plný zajímavých exponátů! Jachtařský veletrh  Boot Tulln v Rakousku se koná 1. - 4.3.2012

Letos je v Tullnu vyprodáno - pokud se tam vypravíte, uvidíte přes 300 vystavovatelů v 8 halách a mnoho zajímavých exponátů včetně skutečných lodí Oceanis 50, Beneteau Sense 50, Bavaria Cruiser 45,  40 a 32, Sun Odyssey 409 a 42 DS, Sunbeam 30.1. a 24.2, Hanse 415 a  445, Dehler 35, Dufour 405 a další!

Na veletrhu jachtingu v Tullnu  se i dobře nakupuje - neměli byste chybět! Pokud chcete vstupenky na veletrh Boot Tulln zdarma, čtěte dál! Stačí vyplnit náš dotazník a stáhnout si voucher!!!

Ohlédnutí za London Boat Show

Londýnský veletrh lodí zahájila Tamara EcclestoneLondon Boat Show se koná pravidelně začátkem ledna a bývá zahajován některou z celebrit. Letošní ročník londýnského veletrhu jachet zahajovala modelka Tamara Ecclestone, dcera šéfa Formule 1 Bernieho Ecclestona. Mezi plachetnicemi a motoráky se pravidelně objevují i členové královské rodiny. Ocenění RYA Yachtmaster of the Year pro nejlepšího absolventa kapitánských kurzů RYA předává už tradičně princezna Anna přmo na veletrhu.

Letošní výstavu lodí s více než 500 vystavovateli navštívilo 134.753 lidí. K vidění bylo 45 nových modelů lodí, z toho 14 světových premiér.

Jaký byl veletrh BOOT Düsseldorf 2012?

Plachetnice Hanse na výstavě Boot DuesseldorfZa nejvýznamnější mezinárodní veletrh lodí pro veřejnost je považován Boot Düsseldorf.

Letošního ročníku se zúčastnilo přes 1600 vystavovatelů a branami výstaviště se 17 zaplněnými halami prošlo 246.700 návštěvníků, z toho asi 50 tisíc přijelo ze 60 zemí světa. Podle organizátorů se 50% návštěvníků přišlo podívat na plachetnice, jeden ze tří se zajímal o motorové jachty. Pro vybavení a doplňky si přišla skupina 36% osob a zájemců o potápění přišlo 27%. Asi 30% lidí si přišlo vybrat svoji další dovolenou na jachtě.

Boot Düsseldorf je skutečně lodním veletrhem číslo jedna a s jeho návštěvou v roce 2012 vyjádřilo spokojenost neuvěřitelných 96% příchozích.

RYA - nejmocnější jachtařská organizace na světě?

RYA - nejmocnější jachtařská organizace světaRYA je prestižní britská národní asociace, která se zabývá různými druhy plavby na lodích.Od sportovního yachtingu přes rekreační plavbu na motorových jachtách,plachetnicích a říčních lodích po windsurfing a závodění na motorových člunech.

Historie Royal Yachting Association (RYA)
Byla založena roku 1875 pod jménem Yacht Racing Association (YRA) za účelem sjednocení pravidel pro závodění,aby mezi sebou mohly soutežit lodě různých katagorií. V roce 1953 byla YRA na žádost královské rodiny přejmenovaná na RYA - The Royal Yachting Association a někdo z královské rodiny je vždy formální hlavou asociace. V roce 1967 byl zřízen výbor,který řídí její vzdělávací činnost.V roce 1968 požádalo o uznání RYA 72 škol z celého světa a britská armáda se ocitla na palubě školících činností hned rok poté. RYA se poprvé zapojila do Olympijské činnosti v roce 1908,kdy probíhaly Olympijské hry v Londýně.

Zájem o závodní plachetnice Class40 stále roste

Závodní plachetnice Class40Plachetnice kategorie Class40 jsou jednotrupé námořní jachty o maximální délce 40stop určené pro sportovní a závodní jachting na moři.

Původním záměrem při vytváření této kategorie bylo zpřístupnit dálkové závody na moři amatérským jachtařům. Obrovský úspěch této kategorie jachet však přitahuje stále více a více profesionálních jachtařů. Jedním z hlavních důvodů rostoucí popularity závodních plachetnic Class40 jsou jednoduchá, avšak přísná pravidla, která udržují náklady na stavbu plachetnice Class40 na rozumné úrovni.

Kurzy sportovního jachtingu Andrease Hanakampa v Chorvatsku

"Andreas Hanakamp je jedním z největších jachtařů, které znám", říká Tomáš Kapička z ALTUMARE, "nejen pro svoji fyzickou výšku - měří snad přes 2metry, ale pro akce, které na moři podniká a zkušenosti, které při nich získal. Přitom spolupracovat osobně s Andreasem je pro mě radost - dohody jsou rychlé a přímé,Andreas Hanakamp za kormidlem VO60 s Davidem Křížkem a vždy platí."

Jsme rádi, že můžeme využít Andreasových zkušeností z Volvo Ocean Race, olympiád a špičkového závodního jachtingu vůbec a nabídnout Vám místa na dvoudílných kurzech sportovního jachtingu, které pořádá. Kurz končí jednodenní regatou.

Termín a místo prvního kurzu: 15.-18.3.2012, Cres, Chorvatsko
Druhý termín je 1.-4.4.2012 a navazuje otevřená regata 5.-7.4.2012

Kurzy probíhají v atraktivní oblasti ostrova Cres na Jadranu na jachtách Jeanneau One Design délky 10,6m pro 6-7osob o hmotnosti 3650kg, hlavní plachta má 41m2, genoa 33m2 , spinakr 76m2 .

© 2012 ALTUMARE