http://www.altumare.cz/
Sailing news 
12. 4. 2013

Sailing News

Dobrý den, na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací se Vám do rukou dostává další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Přejeme příjemné čtení.

ALTUMARE

Dovolená na lodi bez průkazu!

Díky stále většímu zájmu o říční lodě neboli hausbóty, jsme se rozhodli věnovat těmto lodím větší prostor i na našem webu. O co se vlastně jedná? Z hlediska jachtařů se to dá přirovnat ke dnům, kdy se rozhodnete plout na motor - s tím rozdílem, že konstrukce hausbótu je o něco velkorysejší, co se místa týče. Díky tomu, že řízení hausbótů není tak složité jako plavba na moři, tak kromě několika výjimek v Německu není potřeba mít jakýkoliv průkaz či oprávnění. Z hlediska cestovatelů loděmi nepolíbenými se jedná o krásný zážitek na řekách či kanálech, kde je obvyklé si vzít na palubu kola, zastavit se na zajímavých místech, slunit se na palubě, nebo jen tak pozorovat přírodu kolem řeky a večer si naplánovat, kam se zítra pojede dál...

 

Müritz Sail - setkání nejen jachtařů

12.ročník Sail Müritz v Německu se koná v termínu od 9. do 12. května 2013 a má být zlatým hřebem k oslavám 750. výročí založení města Waren. Od roku 2002 má ve Warenu (Müritz) festival Sail Müritz, pořádaný na největším německém jezeře stejného jména, své místo. „Malý“ ale hezký, tak se Müritz Sail zapsal do žebříčku námořních festivalů napříč Německem. Charakteristickým znakem Muritz Sail je velké množství vodních sportů, jakož i atraktivní kulturní program pro děti i dospělé, který sem každým rokem lákají stále více návštěvníků. Nechte se překvapit, co vše Vás na Sail Müritz čeká (na programu jsou i vyhlídkové lety hydroplánem) , podívejte se na pěkný ohňostroj, pobavte se a vydejte se stylově na plavbu po jezeru Müritz s hausbotem!

 Pronájem hausbótu Vám můžeme zajistit , stačí poslat e-mail na info@altumare.cz nebo nám napište sms na tel. +420 774 859 446, s hodinou, kdy se Vám máme ozvat, zavoláme Vám! Vhodnou loď si také můžete najít v našem rezervačním systému

 Těšíme se na Vás na palubě hausbótu!

Festival Biennale 2013

Chcete na dovolenou s rodinou,  ale Vše partnerka preferuje kulturním zážitky a Vy se chcete věnovat sportu?
Tak proč nespojit příjemné s užitečným – navštivte jedno z nejromantičtějších měst na světě: Benátky. V termínu od 28.sprna do 7. Září se zde koná jubilejní 70. ročník jednoho ze světově nejproslulejších filmových festivalů - Mezinárodní filmový festival v Benátkách 2013. Tento prestižní festival byl prvním festivalem svého druhu na světě. Díky tomu, že se zde každoročně utkávají světové premiéry o hlavní cenu za nejlepší film a nejlepší režii – sošku Zlatého lva (Leone d´Oro) a Stříbrného lva - je zde možné potkat se s takovými filmovými hvězdami jako je Kate Hudsonová, George Cloony, Robert Redford a mnozí další, kteří přijeli na světové premiéry.

 

Letní festival v Carcassonne

Festival v Carcassonne je jednou z hlavních kulturních událostí na jihu Francie. S téměř 120 vystoupeními je považován za jeden z největších festivalů ve Francii, který Vám může nabídnout široké hudební spektrum. V termínu od 19. Června do 4. srpna si tak můžete užít na říční plavbě po kanálu Du Midi koncerty francouzské a mezinárodní hudby, stejně jako taneční a divadelní představení, nebo vážněji naladění fanoušci hausbótu si mohou poslechnout koncerty klasické hudby.

Další pozitivní věcí je, že za více než 80 koncertů nemusíte platit. To ovšem neplatí na představení Eltona Johna, které se bude konat 23. července v divadle Jean-Deschamps.

Novinky v jachtařské sezóně 2013 - flotila a Mykonos!

ALTUMARE FLOTILA 2013 v Saronském zálivuOd 29.června do 6.července pořádáme flotilovou plavbu v Saronském zálivu z Atén. Akce je určena i zájemcům o pronájem jednotlivých kajut, ale hlavně pro kapitány, kteří se chtějí připojit se svou posádkou k plavbě více lodí po stejné trase a využít společného zabezpečení plavby, kotvení s asistencí a nabízeného programu. Pro zájemce je připraven atraktivní program, který zahrnuje ukázku a zkoušku Kite-surfingu, vodního lyžování, možnost pronájmu kol na ostrově Aegina, vycházky po ostrovech i historii, program pro děti a další. Bližší informace o flotile se dozvíte v kalendáři ALTUMARE, nebo si vyžádejte nabídku volných jachet za mimořádně atraktivní ceny!

Další novinkou je otevření báze na ostrově Mykonos, v centru Kyklád. Mykonos patří sice k velmi větrným ostrovům, ale v blízkosti jsou zajímavé a velké ostrovy, které poskytnou dostatek zábavy i úkryt při silném Meltemi. V dosahu jsou historické ostrovy Delos, úžasný Paros a Naxos a bájné Santorini. 

Gibraltar - Kanárské ostrovy na Class40

Závodní jachta třídy Class40Plout na ostré závodní plachetnici je pro každého jachtaře mimořádným zážitkem a o to víc, čím atraktivnější je trasa plavby. ALTUMARE už pravidelně umožňuje vybraným absolventům svých kurzů sportovního jachtingu podílet se na přepravě "ostré" jachty Class40 mezi závody. Na podzim 2012 se na trasu Gibraltar-Kanárské ostrovy vydal ředitel ALTUMARE Tomáš Kapička. Na palubu plachetnice "Vaquita" třídy Class40 nastoupil v Gibraltaru 7.11.2012, tedy pár dní po ztroskotání LaGrace v 70-km vzdáleném letovisku Marbella.

Moskevský lodní veletrh je největší v Rusku

Motorová jachta na výstavě Moscow Boat Show 2013Největší lodní veletrh v Rusku se konal 14.-17.3.2013. Ve třech halách veletržního a kongresového areálu Crocus Expo o celkové ploše 45 tisíc metrů čtverečních se celkem 350 vystavovatelů z 21 zemí světa a 17 regionů Ruska ucházelo o přízeň bohatých návštěvníků. Jednodenní vstupné na veletrh totiž stálo v přepočtu asi 600Kč. Moscow Boat Show nabídla reprezentativní průřez nabídkou pro ruské jachtaře od malých člunů a plachetnic, přes obytné domy na vodě až po plachetnice, motorové jachty i exkluzivní produkty pro jachtaře včetně obytných aut, vrtulníku a sportovních aut. Na výstavě nechyběly ani firmy nabízející výrobu megajachet, jachtařské školy a firmy nabízející charter. Jachtařského oblečení a vybavení bylo na výstavě k vidění míň než je obvyklé na srovnatelných evropských výstavách.

Největší "bareboat charter" katamarán - Catana 55 Carbon Infusion

Tento úžasný katamarán nabízí výjimečnou kombinaci rychlosti, pohodlí a prostoru! Na 55 stop je profil katamaránu znatelně delší a nabízí výrazně větší vnitřní prostor ve srovnání s alternativními modely.  Největší "bareboat charter" katamarán nabízí 6  dvoulůžkových kajut s vlastní koupelnou. V Karibiku si ho můžete pronajmout na Britských panenských ostrovech, ve Francouzské Polynesii na ostrově Raiatea.
Pohodlí a luxus na této chartrové lodi je srovnatelný  s pobytem na břehu, s tou výhodou, že váš plovoucí resort  se pohybuje rychlostí 12 uzlů na vítr.  Unikátní koncept, který umožňuje spouštět posuvný kýl na boku plováku (daggeboard) podle režimu plavby, zvyšuje stabilitu plavby na boční vítr. Bohatá základní výbava je samozřejmostí - klimatizace, odsolovač, generátor, lednice s odděleným mražákem, v kokpitu box na led, mikrovlnka, člun s pevným dnem o výkonu 15HP, genakr, elektrické vinšny...

Historie katamaránů

Historický předchůdce katamaranuVšechny moderní vícetrupé lodě mají svůj původ v geniálně jednoduchých polynéských katamaranech: kánoích s plachtou podepřených plovákem na tenkých trámech. Avšak první zmínky o katamaránech se objevují již za dynastie Ptolemaiovců . Byly používány jednak jako válečné lodě, ale také na převoz obelisků.

První písemné zmínky v angličtině o katamatánech sepsal bukanýr William Dumpier . (Slovem bukanýr byli původně označování francouzští lovci v Západní Indii, kteří se později stali piráty. Tito piráti terorizovali španělské državy ve prospěch jiných evropských států; nejznámější z nich byl Henry Morgan, po nemž je pojmenován jamajský rum Captain Morgan. Bukanýři založili přístavy Tortuga a Port Royal, který nakonec obsadili Angličané a udělali z něj jedno z protipirátských center.)

 

Jak to bylo s perlou Jadranu ?


Perla Jadranu - DubrovnikDonedávna se tradovalo, že Dubrovník, původním jménem Ragusa, vznikl sloučením dvou osad: Laus (později Ragus), která se nacházela na ostrovu jižně od dalmatského pobřeží, osídlené obyvatelstvem románského původu (uprchlíky z Epidauru, který byl zničen nejdříve Avary a následně i Slovany ) a Dubravy, slovanské osady na pobřeží a že se ve 12.století obě osady spojily v jednotný celek, když byla zasypána původní úžina.

Při posledních archeologických vykopávkách se ale zjistilo, že v místech, kde měla být úžina údajně zasypána, jsou přirozeně vzniklé pískovcové vrstvy, což odsunulo původní teorii do zapomnění.

© 2013 ALTUMARE