http://www.altumare.cz/
Sailing news 
6. 5. 2013

Sailing News

Dobrý den, na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací se Vám do rukou dostává další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Přejeme příjemné čtení.

ALTUMARE

Flotilová plavba v Saronském zálivu, 29.6.-6.7.2013

Flotilová plavba ALTUMAREOd 29.června do 6.července pořádá ALTUMARE flotilovou plavbu v Saronském zálivu z Atén. Pro zájemce o účast na flotile je připravena nejen nabídka plachetnic k pronájmu za atraktivní ceny (např. Hanse 342 za 1.275 EUR!), ale v nabídce jsou i jednotlivé kajuty a místa pro doplnění posádek. Všechny lodě zapojené do flotily budou kotvit na společných místech, kde bude poskytována asistence při přistávání i atraktivní doplňkový program. Flotila je vhodná i pro rodiny s dětmi, v plánu nejsou dlouhé nonstop plavby a proto zbyde dost času na koupání a program pro děti. Zájemci o delší plavbu si mohou přizpůsobit trasu podle svých představ, podmínkou pro účast na flotile je ale vždy noční kotvení všech lodí na stejném místě.

Atraktivní program pro účastníky flotily bude zdarma a zahrnuje i ukázku a zkoušku Kite-surfingu a vodního lyžování, připravené trasy pro vycházky po ostrovech i památkách.  Další zajímavé aktivity si bude možné v rámci doprovodného programu flotily na místě dokoupit (pronájem kol, mopedů a aut, individuální hodiny kite-surfingu a vodního lyžování apod.).

Během flotilové plavby plánujeme navštívit nejzajímavější místa Saronského zálivu včetně ostrova Aegina, který je vyhlášenou rekreační oblastí bohatých Atéňanů a proslavila ho i kvalita pistácií, které se na ostrově pěstují. Mezi další navštívená místa zařadíme Poros, magickou Hydru a Epidavros s antickým amfiteátrem, který je jedním z divů světa.

Bližší ínformace o flotile najdete na našem webu ale neváhejte si vyžádat informace, které Vás zajímají mailem (info@altumare.cz) nebo telefonem (774 812 446).

Historická regata v Benátkách 2013

Historická regata je hlavní událostí v každoročním závodu Voga alla Veneta, jedinečné disciplíně, která se koná po tisíce let v Benátské laguně. V dnešní době je tento závod ještě velkolepější díky slavnému průvodu, který závodu předchází. V průvodu tuctu lodí, ve stylu typickém pro 16. století, můžete vidět gondoliéry v dobových kostýmech, jak vezou vévody, vévodkyně a všechny vysoké úředníky Benátek ve věrné rekonstrukci připomínající slavnou minulost jednoho z nejmocnějších a nejvlivnějších námořních republik Středomoří.

Září na říční lodi v Alsasku!

Hlavní město Alsaska - Strasbourg má 23. září nabitý program. Pro ty, kteří rádi pronikají do tajů francouzské kuchyně je to skvělá příležitost, jak se naučit uvařit něco z vyhlášené francouzské kuchyně.

V rámci inciativy La Soupe des Marchés Vám na trzích nabídnou šálek polévky zdarma s kopií receptu, šálek si můžete nechat jako suvenýr.

A přes den budou hned na nábřeží na quai des Bateliers probíhat intenzivní kurzy vaření.

Vinobraní v Burgundsku

"Ve Francii má všechno jediný důvod - svatby, křtiny, souboje, pohřby - všechno je to jenom záminka pro dobré jídlo" prohlásil Jean Anouilh, francouzský spisovatel. A k dobrému jídlu patří také dobré víno. To vše splňuje do puntíku francouzský region Burgundska a možná nevíte, že i v Burgundsku se pronajímají říční lodě, na jejichž půjčení nepotřebujete žádný kapitánský průkaz.

Na co se tedy můžete v Burgundsku těšit? 

Ochutnávka jachtingu v Řecku za bezvětří i větru o síle 50uzlů

Katamaran Nautitech 47 kotvící na Aegině při Ochutnávce jachtingu s Yachting revue 2013Letošní Ochutnávka jachtingu s časopisem Yachting revue proběhla 12.-20.4.2013 a byla rozdělena na dvě části. V prvních čtyřech dnech byla v plánu plavba Saronským zálivem a v druhé části návštěva "větrných" Kyklád, které tentokrát svoji pověst skutečně potvrdily, foukal totiž vítr o rychlosti až 50uzlů.  Plavby se celkem zúčastnilo 7 lodí, ale tentokrát díky složitým podmínkám neplula celá flotila společně.

Katamaran Nautitech 47, jehož posádku tvořili  individuálně přihlášení čtenáři Yachting revue ale původní záměr navštívit Saronský záliv a Kyklády dodržel.

Jachtařské pojištění kauce, odpovědnosti i nehody

Ztroskotaná plachetnice na SeychellesIdeálním pojištěním je to, které nevyužijeme. Ale právě pro pocit jistoty, abychom případné finanční následky pojistné události nenesli ze svého, pojištění uzavíráme. Totéž platí i pro jachtařská pojištění, z nichž nejznámější je určitě pojištění kauce.
Kauce je záruka, kterou kapitán skládá za půjčenou loď a která mu buď bude po vrácení lodi vrácena, nebo z ní budou strženy částky na opravu způsobených škod. Přesáhne-li škoda výši kauce, měla by být hrazena z pojištění lodě (ale to musí být loď pojištěna na dostatečná rizika a výši).  U lodí, které mají platnou chartrovou licenci v dané zemi to bývá ošetřeno v podmínkách, které musí chartrová loď splňovat, i proto není špatné prověřit si, jestli je loď, kterou si chcete pronajmout provozována v legálním chartrovém režimu.
Při pronájmu lodí se můžeme setkat se třemi typy pojištění kaucí:
1. Jednorázové pojištění kauce  (nabízí např. Allianz)
2. Pojištění kauce s roční platností (nabízí Yacht-Pool a nově i česká Allianz)
3. Pojištění od dodavatele lodě (nabízejí jednotlivé "chartrovky" ve spolupráci s pojišťovnou)

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2013 ALTUMARE