http://www.altumare.cz/
Sailing news 
1. 7. 2013

Sailing News

Dobrý den, na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací se Vám do rukou dostává další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Přejeme příjemné čtení.

ALTUMARE

Přeplavba Středozemním mořem na Kanárské ostrovy

Katamaran Nautitech 479.11.2013 vysíláme katamaran Nautitech 47 z Atén na 2.300nm dlouhou plavbu na Kanárské ostrovy, kde bude k dispozici pro charter do února 2014. Zájemci o přeplavbu se mohou připojit na jednotlivé etapy (za ceny od 290EUR/osobu) i na celou plavbu.

1.etapa: 9-19/11/2013 520nm z Atén do Palerma
(přes Jónské ostrovy
a  příp.Lipary)
2.etapa: 19-29/11/2013 540nm z Palerma na Malorku
(přes Lipary
a  Sardínii)
3.etapa: 29/11-9/12/2013 450nm z Palma de Mallorka do Gibraltaru
4.etapa: 9-19/12/2013 770nm z Gibraltaru na Tenerife
(JIŽ REZERVOVÁNO - zájemce ale budeme evidovat a průběžně informovat).

Od prosince nabízíme tento katamaran pro plavby z mariny San Miquel na jihu Tenerife jak s kapitánem, tak pro zkušené i jako bareboat.

Které regaty vyhraje nová Class40 No.125?

Závodní jachta třídy Class40 Byli jsme pozváni na první plavbu nové závodní plachetnice třídy Class40 ve Slovinsku. Jachtu navrhlo známé studio Humphreys Yacht Design podle konceptu kapitána Volvo Ocean Race Andrease Hanakampa. Výroba byla svěřena Slovinské firmě Ocean Tec v Jesenici, investorem je Rakušan, který je majitelem stejnojmenné jachty Class40 "a i přes loňské vítězství v ARC v absolutním rekordu pro lodě do délky 60 stop se rozhodl postavit ještě lepší a rychlejší jachtu Class40. Jachta bude v kompletní péči našeho partnera - firmy Segelwelt.

Na původní Class40 Vaquita jsme při různých prezentacích a přeplavbách svezli už několik našich klientů a už se těšíme na novou, lepší a rychlejší Class40, jejíž ambice jsou velmi vysoké.

 

Slavnosti Redentore v Benátkách. Slevy 20-25 %

Třetí víkend v červenci (20.-21.7.2013) slaví Benátky tradiční festival. V sobotu, v předvečer slavnosti, město Benátky osvítí ohňostroj nejpestřejších barev a tvarů představující srdce nebo květiny.

Přípravy začínají brzy ráno, kdy lidé dekorují své lodě nebo malé dřevěné terásky na střeše, odkud mohou večer obdivovat ohňostroje. Benátčané dobře ví, že výhled z paluby lodi je tím nejlepším místem k pozorování úchvatné podívané, proto se v zátoce svatého Marka a kanále Giudecca již za soumraku sjíždějí nazdobené lodě místních, aby mohli vidět v laguně se zrcadlící obrovské ohňostroje, které osvětlují noční oblohu.

Mezinárodní fashion week v Amsterdamu. Slevy 20-25%

Dvakrát do roka se v Amsterdamu schází známí návrháři, aby představili evropskou mladou módu pro nadcházející období a pokusili se prosadit Amsterodam v konkurenci  Paříže, Londýna a Milána mezi evropská módní centra.

Letos v červenci Amsterdam pořádá od  6. - 16. 7. již 19. ročník týdne módy (FashionWeek). Doprovodný program obsahuje výstavy módních fotografií, specializované výstavy o oblečení v místních muzeích i různé stylové párty. Dovolená na říční lodi v Holandsku je ideální v létě a FashionWeek může být pro milovníky módy o důvod víc, proč se do Holandska na hausbótu vydat. Navíc platí, že plavba kosmopolitním Amsterdamem s více než 100 muzei a unikátní uvolněnou atmosférou je úžasným zážitkem stejně jako klidná atmosféra holandské krajiny, kterou z paluby hausbótu uvidíte i zažijete na vlastní kůži.

Oslavy dobytí Bastily v Carcassonne. Slevy 20-25%

Dobytí Bastily (14. července 1789) mělo značný symbolický význam pro francouzský lid a slaví se po celé Francii. Jedna z nejhezčích oslav probíhá ve středověkém Carcassonne, kterým protéká i Canal du Midi spojující Středozemní moře s Atlantikem a který je oblíbenou vodní trasou pro dovolenou na hausbótu.  14.7. se od půl jedenácté večer objeví nad Carcassone ohňostroje osvětlující světoznámé hradby města.

Proč se na tuto velkolepou slavnost nepodívat z paluby hausbótu? Jižní Francie je dostupná autem po kvalitních silnicích i leteckým spojením z hlavních letišť, případně v kombinaci s rychlovlaky TGV.

Francouzský festival 2013. Slevy 20-25%

Každoročně od roku 1966, kdy byl přístav v Séte v oblasti Camarque ve Francii otevřen, město ožívá v době festivalu St. Louis. Po šest až sedm dnů se kolem Královského kanálu konají "Rytířské turnaje". Tato soutěž začínající ve středu (22.8) a pokračující až do pondělí soubojem v těžké váze (26.8) je hlavní atrakcí festivalu, který sem každoročně láká mnoho turistů. 

Oblast Camarque v Jižní Francii je zajímavou destinací pro plavbu říční lodí v kteroukoli roční dobu, ale v létě se ke všem atrakcím ještě přidává unikátní možnost koupání v moři, protože vodní cesta vede značnou část paralelně s pobřežím.

 

AIS (Automatic Identification System)

Zobrazení informací z AIS systému na GPS plotru (zdroj: lodninoviny.cz)Jak nesnadné je odhadnout z paluby jachty kurz a rychlost okolních lodí při noční plavbě? Vplouvali jste někdy do nepřehledné úžiny na jejíž druhé straně se zničeho nic objevila nákladní loď nebo trajekt v kolizním kurzu?

Těchto horkých chvilek Vás zbaví přijímač AIS (Automatic Identification System). Je to zařízení, které přijímá a v jednoduché podobě zobrazuje informace, které okolní lodě o sobě v systému AIS vysílají: identifikace lodě, cílová destinace a hlavně rychlost plavby a kurz. Díky těmto informacím dobrý AIS vypočítá a okamžitě zobrazí hrozící kolizi, protože ukáže na jakou nejkratší vzdálenost a za jak dlouho se lodi přiblíží, pokud budou obě udržovat stálý kurz i rychlost.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2013 ALTUMARE