http://www.altumare.cz/
Sailing news 
25. 10. 2013

Sailing News

Dobrý den, na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací se Vám do rukou dostává další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Přejeme příjemné čtení.

ALTUMARE

150 nových modelů jachet v Cannes

Vstupní brána jachtařského veletrhu v CannesV polovině září se v Cannes na Francouzské riviéře pravidelně koná lodní veletrh Festival de la Plaissance de Cannes. Je škoda, že Čeština ani Slovenština na této výstavě až na výjimky nejsou slyšet. Co lepšího může jachtařský veletrh nabídnout, než 580 lodí vystavených přímo na moři v historickém přístavu atraktivního letoviska?  K tomu příjemné letní počasí Francouzské riviéry a dobrá dopravní dostupnost jak autem, tak letadlem do blízkého Nice.

V kategorii lodí o délce 10-15m si mohli návštěvníci prohlédnout 39 plachetnic, 13 katamaranů a 91 motorových jachet přímo na molech potažených červenými koberci.

Další Festival de la Plaisance se koná 9.-14.9.2014 a cestu na něj Vám rádi zajistíme, víme ja na to! Naši dvoustránkovou reportáž z Cannes najdete i v Yachting revue č. 11-2013.

Nová transatlantická regata

Závodní jachta Class40 V listopadu 2014 odstartuje z Lanzarote první transatlantická regata RORC. Cílové místo této 2.800 nm dlouhé závodní plavby do Karibiku bude ještě upřesněno organizátorem regaty, kterým je Royal Ocean Racing Club (RORC). Další oblíbená regata stejného organizátora, Caribbean 600, která startuje každý únor z ostrova Antiqua, bude termínově navazovat. O Caribbean 600 máme zprávy z první ruky, v roce 2013 obsadila 3.místo v kategorii Class40 závodní jachta "Vaquita", která cestou na tuto regatu vyhrála transatlantickou ARC rally. Vaquita je aktuálně na prodej a dobře ji znají i někteří absolventi našich Kurzů sportovního jachtingu.

Kurzy sportovního jachtingu 2014

Plavba se spinakrem na kurzu sportovního jachtinguPokud chcete plout rychleji a lépe a posunout svoje jachtařské znalosti a zkušenosti na novou rovinu pod vedením profíků, máme pro Vás nové termíny Kurzu sportovního jachtingu Andrease Hanakampa.
20.-23.3.2014 ve Slovinsku
24.-27.4.2014 ve Slovinsku
Tento kurz ocení nejen závodní jachtaři, ale všichni, kdo se chtějí zdokonalit v ovládání své, nebo půjčené jachty. Kurz ideálně navazuje na individuální tréninkové plavby na plachetnicích Seascape na Brněnské přehradě, které budou znovu v nabídce od jara 2014.

Fotky z minulých kurzů si můžete prohlédnout na webu ALTUMARE.

Přivítejte Nový rok v Benátkách! (od 103 eur/os.)

Proč nepřívítat Nový rok v Benátkách na oslavě Venezia New Year? Přemýšlíte kde oslavit letošní Silvestr a Nový rok? Proč nestrávit Silvestr přímo v centru Benátek na Náměstí Svatého Marka? Jestli Vás taková myšlenka zaujala, tak si letos koncem roku zajeďte na dovolenou na říční loď, dokonce k tomu nepotřebujete ani kapitánský průkaz!

V Itálii v Benátsku se nezavírají "brány" vodních cest ani na zimní sezonu, proto jsou romantické Benátky jedním z mála míst, kde si můžete užít netradiční Silvestr na palubě říční lodi. Magická noc k oslavám příchodu nového roku 2014 bude letos ve znamení bílé. Eurofie z Benátského karnevalu se prolíná i v těchto oslavách, možná i vás přiměje nasadit si masku a bavit se při půlnočním ohňostroji v centru Benátek.

Lodě jsou vybaveny nezávislým topením a kdyby Vám při zimním pobytu na vodě chybělo koupání, můžete si zaplavat v termálním koupališti...

Hausbóty - pronájem first minute 2014

Německo na lodi

Plavební sezóna hausbótů končí, jen na loď do Itálie se můžete vypravit  celoročně. Ale začíná ideální doba na plánování dalších cest! Všechny oblíbené destinace pro hausbóty včetně Francie, Španělska, Itálie i autem snadno dostupné oblasti pro plavbu jako Německo, Holandsko a Polsko právě zveřejnily ceníky na rok 2014 a nabízí největší slevy!
Pokud se nyní rozhodnete rezervovat hausbót na dovolenou 2014 už teď, díky First minute nabídkám na Vás spolu s dalšími akcemi (například sleva za děti na palubě) čeká sleva na plavbu až 20%! Tato unikátní nabídka platí  při rezervaci do 15.11.2013. Pokud si aspoň týdenní dovolenou na lodi vyberete do 30.11.2013, stále můžete získat slevu až 15 %. Navíc dovolená na hausbótu alias říční lodi je možná bez kapitánské licence a bez předchodzích zkušeností!

Speciální nabídka jachtařských dárků

Andreas Hanakam a David Křížek za kormidlem Volvo Ocean 60Vánoce tu budou co nevidět a tak jsme pro Vás připravili první speciální nabídku jachtařských dárků, tentokrát ve spolupráci s Andreasem Hanakampem, kterého můžete potkat i na kurzech sportovního jachtingu v Chorvatsku a brzy o něm bude slyšet ze závodu Transat Jacque Vabre, na který se zanedlouho  vydá s novou jachtou Class40 od Britského návrháře Roda Humphrey.

Speciální nabídkou v našem e-shopu chceme vyjít vstříc všem, kteří chtějí udělat radost přátelům jachtařům, nebo i sami sobě. V této první nabídce, kterou v e-shopu najdete v sekci "jachtařské potřeby" jsme se zaměřili na velmi kvalití, ale cenově výhodné jachtařské potřeby od rukavic až po záchranné vesty. Tato speciální nabídka platí do 18.11.2013.

Ochutnávka jachtingu na facebooku

jachting Saŕonský záliv, Řecko, AltumareTaké si chcete občas z práce odpočinout a odpoutat se od všedních starostí? Tak se s námi pojďte podívat na aktuální "vlaštovky" z Ochutnávky jachtingu v Sarónském zálivu v Řecku. Můžete tak zavzpomínat na místa, která dobře znáte, nebo se naopak potěšit z nových míst, kam se můžete příští jachtařskou sezónu podívat..

Máte zkrátka jedinečnou příležitost "být při tom" na našem facebooku, kde vás budeme pravidelně informovat o tom, jak probíhá Ochutnávka jachtingu v Řecku, kterou pořádá Altumare ve spoulupráci s Yachting revue. Myslíte  si, že se nám i letos podaří vidět na plavbě delfíny? 

Aktuálně se právě převaží plachetnice z Lavrionu do Athén (Kalamaki), na zítřejší vyplutí z tohoto přístavu.

Účastníkům přejeme štastnou cestu a dobrý vítr do plachet!

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

 Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2013 ALTUMARE