http://www.altumare.cz/
Sailing news 
29. 11. 2013

Sailing News

Dobrý den, na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací se Vám do rukou dostává další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Přejeme příjemné čtení.

ALTUMARE

Spočítali jsme kolik na místě utratíme při Ochutnávce jachtingu v Řecku

Kotvení přímo před tavernou je v Řecku oblíbenéPrůběh podzimní Ochutnávky jachtingu v Řecku s redakcí časopisu Yachting revue poznamenalo letní počasí a bezvětří. Den před zahájením akce sice ještě foukal vítr o síle kolem 20kn, ale od soboty 26.10. se už nepohnul ani lísteček. Proto jsme vlastnosti Hanse 540, ani katamaranu Nautitech 47 při plavbě na plachty nikomu nepředvedli. Spíš jsme prověřili schopnosti obou lodí plout na motor, při 1800 otáčkách jsme drželi cestovní rychlost kolem kolem 7 uzlů a taky pořádně otestovali přístup do vody z obou lodí. Teploty vzduchu totiž šplhaly ke třicítce a moře mělo kolem 23 stupňů. Místo jachtařských zážitků jsme si proto užívali letní pohody a taky jsme počítali na kolik vlastně vyjdou místní náklady na jachting v Řecku.

Ideální doba pro objednání charteru na rok 2014 právě nastala

Jachting v ŘeckuPokud ještě nemáte naplánované plavby na rok 2014, tak neváhejte! Letenky už levnější nebudou, výběr lodí je velký a slevy zajímavé. Ale pozor! Už příští pátek 6.12. začíná lodní veletrh v Paříži, na kterém majitelé lodí vždy získají velké množství objednávek a nabídka se proto bude zužovat.

Pokud se rozhodnete objednat si od nás do konce roku charter v Řecku pro rok 2014, nabídneme vám kromě slev ve výši až 20% i garantované místo na populární Ochutnávce jachtingu v Řecku, která bývá rychle vyprodána. Pojedete-li do Řecka poprvé, můžete si tak v dubnu omrknout a vyzkoušet prostředí, do kterého se potom vydáte na charter a rádi Vám v marině zajístíme i prohlídky různých modelů lodí.

Hlavní základny, ze kterých budeme pro sezónu 2014 v Řecku nabízet charter jsou: Lavrio u Atén, Mykonos, Kos, Rhodos, Lefkáda a Korfu. Nalodění a vylodění, stejně tak jako jednosměrné plavby a další speciální požadavky zajistíme na přání. Hlavní základny jsme vybírali i s ohledem na dobré letecké spojení, které vám doporučíme, nebo i zajistíme samozřejmě i na další místa.

Charter v Chorvatsku je v sezóně 2014 o 3% dražší, protože DPH se zvedlo z 10% na 13%, pokud již máte jasno ve svých plánech, neváhejte ani s objednávkou charteru v Chorvatsku!

A stále jsou ještě volné poslední lodě pro zájemce o Silvestr v Karibiku, například na Guadeloupe můžeme nabídnout katamaran SunOdyssey 40 od 27.12.2013 do 3.1.2014 za cenu 3.996 EUR včetně povinných poplatků za úklid apod.

Letní dovolená na hausbótu 2014 se slevou až 20%

Trávit dovolenou na hausbótu je stále populárnějšíVybírat dovolenou s předstihem má několik výhod: zvolíte si destinaci i termín, který vám nejlépe vyhovuje, protože volných míst je zatím dostatek. Navíc vás charterové společnosti za včasný nákup odmění slevami, které dosahují až 20 %. A v některých případech si můžete vybírat z jednosměrných plaveb (pokud loď ještě nemá navazující charter). Zímní plískanice pak můžete strávit hledáním tipů a vymýšlením programu na následující dovolenou na lodi!

Pár tipů, kam se podívat s hausbótem na letní dovolenou v oblíbených destinacích jako je Francie, Itálie a Holandsko, přináší tento článek...

Připravované jachtařské akce na sezónu 2014

Plavba se spinakrem na Kurzu sportovního jachtingu Kurz sportovního jachtingu 20. - 23.3.2014, Izola, Slovinsko
Jachtařskou sezónu tradičně zahajeme programem, který sestavil Andreas Hanakamp pro všechny, kteří chtějí plout rychleji a lépe a tedy i bezpečněji. Z těžko dostupného Cresu jsme místo konání přesunuli do snadno přístupné Izoly ve Slovinsku, kde jsou velmi dobré tréninkové podmínky včetně one design lodí.

Ochutnávka jachtingu v Řecku 5.-8.4.2014, Lavrio, Řecko
Tradiční plavbu Saronským zálivem v Řecku pořádáme ve spolupráci s redakcí časopisu Yachting revue pro všechny jachtaře, kteří se chtějí na plavbě se zkušenými kapitány seznámit s jachtařskou oblastí, ve které ještě nebyli.

Kurz sportovního jachtingu 24. - 27.4.2014, Izola, Slovinsko

Plavba na katamaranu Korintským průplavemPlavby Kortintským průplavem - květen / červen 2014
Správa Korintského průplavu plánuje jeho uzavření, aby mohl být průplav rozšířen a prohlouben tak, aby jím mohly proplouvat i velké nákladní lodě. Zájemci o plavbu Korintem by neměli váhat, pokud si chtějí užít jeho původní podobu a minimální provoz v zajímavém Korintském zálivu při plavbě směrem do Jónského moře. Po rozšíření se tato část stane rušnou dopravní tepnou. První plavbu z Atén na Korfu plánujeme na 31.5.2014 a zpět 8.6.2014  Podrobnosti vám rádi sdělíme a připravíme vám nabídku na pronájem lodi pro plavbu Korintem.

Flotilová plavba 19.- 26.7.2014
Flotilovou plavbu nabízíme všem, kteří mají zájem o aktivní dovolenou (s dětmi, nebo bez) ve společnosti lidí, které baví jachting. Pro méně zkušené nabízíme asistenci při kotvení v zátokách i přístavech, flotila je proto vhodná i jako kondiční plavba.

Karneval v Benátkách, nepropásněte slevu 10 %

Karneval v Benátkách s gondolamiProslulý Benátský karneval letos navazuje na svatého Valentýna.Nejen Náměstí  Svatého Marka, ale celé Benátky přivítají návštěvníky těšící se na krásnou podívanou,  jejíž tradice sahá až do 13. století. Tehdy šlo o bujaré oslavy, kde se dle přísloví stával král pod maskou žebrákem a žebrák králem. Masky nadneseně umožnily na pár dní v roce setřít společenské rozdíly a církev nad těmito oslavami přivírala oči.
Díky anonymitě masky se i dnešní návštěvníci mohou snadno odvázat a užívat si kouzelné atmosféry Benátek plné barev a fantazie. Bavit se můžete na nepřeberném množštví akcí, které karneval  trvající od 15.2 do 4.3.2014 provází.

Rosťa Pospíšil navrhuje pro ALTUMARE (a krade obrázky ve školkách?)

Obrázky Rosti Pospíšila s lodní tématikou se od jara 2013 objevují v materiálech ALTUMARE"Celé roky byla umělecká veřejnost přesvědčená, že obrázky Rosti Pospíšila malují jeho vlastní děti. Když jeho děti vyrostly, říkalo se, že obrázky krade v mateřských školách. Pravda je ale horší, všechno maluje sám", bylo napsáno na pozvánce na jednu z výstav Rosti Pospíšila, který je autorem nového grafického stylu ALTUMARE. Sám k otázce krádeží ve školkách v pořadu Osobnosti ČT 24 řekl: "V podstatě bych i chtěl, ale školky jsou před takovými "vlezlouny", jako bych mohl být já, poměrně chráněné. Takže ty šišaté obrázky opravdu maluji sám". Navíc ho to nesmírně baví a spolupráce s lidmi, kteří rádi dělají svoji práci zase baví nás. Milovník dobrého blues, kvalitní whiskey a zajímavých lodí Rostislav Pospíšil  žije a tvoří v Brně a na chalupě v Kněževísku.

Rosťovi obrázky znají i v Anglii, Německu, Polsku, Rakousku a USA, kde samostatně vystavoval a jeho tvorbu najdete i v Metropolitním muzeu v New Yorku. Od jara letošního roku se s grafikou, kterou speciálně pro ALTUMARE Rosťa Pospíšil navrhuje, protože ho to baví, mohou setkávat i návštěvníci našeho webu a naši klienti.

Vánoční nabídka v e-shopu

UNIVERZÁLNÍ ALTUMARE PŘÁTELSKÝ KALENDÁŘVánoce už jsou skoro za dveřmi a proto přidáváme do e-shopu nové dárky pro jachtaře a příznivce lodí.

Jedním z nich je "UNIVERZÁLNÍ ALTUMARE PŘÁTELSKÝ KALENDÁŘ", který speciálně pro ALTUMARE navrhl Rosťa Pospíšil a který vydáváme "pro potěchu svou, přátel, okolo jdoucích a kolem plujících".
V tomto speciálním nástěnném kalendáři je 12 pohlednic s  převážně námořnickou tématikou, abyste měli na každý měsíc jednu pohlednici, kterou můžete poslat jako pozdrav někomu, na němž vám záleží a kdo si to zaslouží. Vždyť kdy jste naposledy dostali místo e-mailu nebo smsky ručně napsaný pohled? Někdy je příjemné vrátit se k starým tradičním způsobům komunikace...

Další novou položkou v eshopu jsou dřevěné cedulky s jachtařskými nápisy, na skladě máme nejoblíbenější:
"Manželství stvrzená kapitánem mají platnost pouze po dobu plavby"
a
"Lodní bar otevřen od 9:00 do 8:59".
Tyto cedulky jsou přizpůsobeny pro pověšení na zeď, ale budou se určitě vyjímat i na jiných místech a máme je v omezeném množství k dispozici skladem.

Pokud máte zájem o výrobu cedulek s vlastním nápisem, obraťte se na nás e-mailem na adresu hausboty@altumare.cz nebo na telefon +420 774 859 446, rádi to pro Vás zařídíme.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

 Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2013 ALTUMARE