http://www.altumare.cz/
Sailing news 
11. 10. 2014

Pozvánka na Flotilu ALTUMARE 2015

FLOTILA ALTUMAREFlotila ALTUMARE se uskuteční v Řecku od 18. do 25.7.2015 Termín byl zvolen na základě požadavků a připomínek účastníků poslední Flotily.

Flotila vypluje ze základny ALTUMARE v Olympic marině v Lavrion a v případě příznivé předpovědi počasí do Kyklád, kde v létě 2014 panovalo nezvykle klidné počasí ideální pro pohodový jachting. Ale bude-li se opakovat náročné počasí se silným větrem z předchozích let, je připravena alternativní trasa směřující do rozlehlé oblasti chráněné druhým největším řeckým ostrovem Evoia, který je málo známý a přitom nabízí krásné přístavy i klidná kotviště v neobydlených zátokách a na ostrůvcích.

Stejně jako v minulých letech, bude součástí další Flotily ALTUMARE opět zajímavý doprovodný program a asistenční služba při vyplouvání, kotvení i při řešení technických záležitostí.

Flotila 2015 - na co se můžete těšit

Charter katamaranu v ŘeckuProgram Flotily ALTUMARE je sestavován tak, aby bylo každý den dost času na individuální zájmy a poznání řeckého životního stylu. Zdá se, že se skládá z kouření cigaret, pítí ouza a retsiny už od rána a přejídání se pozdě večer, ale ve výsledku přináší Řekům jeden z nejvyšších průměrů dožitých let v Evropě. Takže něco zdravého na jejich stylu života být musí a kdy jindy to vyzkoušet, než při plavbě po Řeckých ostrovech?

Denní plavby jsou plánovány asi na 20nm a na přání účastníků poslední Flotily bude zařazen i volný den, kdy nebude plánován žádný, nebo jen minimální přesun. Doprovodný program bude zaměřen na nejoblíbenější témata minulých flotil: vaření, sport, historie, příroda, jachting a místní produkty zpříjemňující pobyt u moře.

Jachty k pronájmu na Flotilu 2015

Lagoon 450Pro Flotilu 2015 jsou připraveny plachetnice a katamarany, které máme ve správě v Olympic marině v Lavrio. Budou-li tyto jachty obsazeny, domluvíme další kapacity přímo od majitelů, nenabízíme žádné anonymní jachty z rezervačních systémů.

Nejmenší plachetnicí v nabídce je 2-kajutová Bavaria 32, největší Hanse 540e. Nejmenším katamaranem je oblíbený Lagoon380 a Athena38, největším k pronájmu bez kapitána pak Lagoon 450 a Nautitech 47. S posádkou si můžete pronajmout Lagoon 52 a Lagoon 500.

Ceny jachet na FLOTILU ALTUMARE 2015

Nautitech 47 na ostrově KastelorizoPro Flotilu 2015 nabízíme plachetnice a katamarany, které máme ve správě v Olympic marině v Lavrion.

Nejmenší dvoukajutová Bavaria 32 stojí jen 1309 € na týden a katamarany můžete mít od 2.970 € na týden.

Neváhejte a zamluvte si jachtu na flotilu! Do 31.10.2014 můžete využít i speciálních rezervačních podmínek s první platbou jen 10.000 Kč!

Jaká byla Flotila ALTUMARE 2014?

Vodní lyžování na Fltotile ALTUMAREFlotila ALTUMARE 2014 proběhla 19-26.7.2014 v Sarónském zálivu. Vyplouvala ze základny ALTUMARE v Olympic marině v Řecku, Lavrion. Na třech katamaranech a dvou plachetnicích se flotily zúčastnilo 46 účastníků.

Doprava z letiště byla zařízena objednaným autobusem a po rychlém nalodění flotila vyrazila hned první večer kotvit pod mys Sounion. Další trasa vedla na ostrov Aegina, dále do Methany a za památkami v Epidavros, na oblíbené ostrovy Hydra a Poros a zpět přes Perdiku na Aegině do mariny Kalamaki v Aténách, odkud byl zařízen transfer na letiště.

Součástí doprovodného programu byla výuka vodního lyžování s profesionálními trenéry a speciálními čluny o výkonu 500HP a krátká škola přípravy sushi, kterou zajistil partner flotily, společnost Sushi Time s využitím místních čerstvých surovin i ryby koupené na tržnici v Poros.

Podmínky pro jachting byly po celou dobu plavby vynikající. Bylo jasno s teplotami kolem 25 stupňů Celsia a foukal vítr proměnlivého směru do 20 kn, vlny nepřesáhly výšku jednoho metru.

Fotogalerii z Flotily ALTUMARE 2014 si můžete prohlédnout na webu ALTUMARE.

Porovnání počasí v Chorvatsku a Řecku

Západ slunce na ostrově HydraStabilita počasí a velmi nízké poplatky za kotvení patří k důvodům rostoucí obliby Řecka spolu s velkou rozlohou a značnou rozmanitostí jachtařských revírů v Řecku.

I když se na typický průběh počasí v poslední době příliš spoléhat nedá snad nikde na světe, vyhledali jsme dlouhodobé statistky a srovnali počasí ve Splitu a Aténách v období Flotily ALTUMARE, tedy v červenci.

Rozmezí dlouhodobé průměrné minimální a maximální teploty vychází pro Split 20°C až 30°C.
V Aténách je toto rozmezí stabilnější a činí 22°C - 28°C.

 

Partneři Flotily ALTUMARE

Děkujeme společnostem Sushi Time a LANEX a.s. za podporu Flotily ALTUMARE v roce 2014.

Lanex - partner Flotily ALTUMARE 2015LANEX je český výrobce jachtařských lan a kapitánům flotily věnoval dárkový balíček lan. Kromě lan vyrábí i technologicky vyspělé produkty z technického textilu.

Sushi Time - partner FLOTILY ALTUMARE 2014Sushi Time připravuje a rozváží kvalitní jídlo v Praze a Bratislavě a orientuje se hlavně na asijsku kuchyni. Na Flotile 2014 připravili přímo na palubě jednoho z katamaránů odpolední školu sushi z místních čerstvých surovin.

Pro ALTUMARE FLOTILU 2015 hledáme partnery, kteří by mohli nabídnout zajímavé produkty nebo služby pro zpříjemnění plavby a pobytu účastníkům flotily.

Pokud máte zájem o spolupráci, neváhejte nás kontaktovat.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

 Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2014 ALTUMARE