http://www.altumare.cz/
Sailing news 
28. 2. 2015

Sailing News

Dobrý den, na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací se Vám do rukou dostává další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce. Tentokrát se zaměříme na jachtařské veletrhy, pojištění a nové modely katamaránů Lagoon.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Příjemné čtení přeje ALTUMARE

Sezóna jachtařských veletrhů vrcholí, Boot Tulln je za dveřmi

Jachtařský veletrh Boot Tulln se stal významnou mezinárodní lodní výstavouJachtařských veletrhů je víc než byste čekali. Ne všechny jsou ale pro návštěvníky z Česka a Slovenska snadno pochopitelné a významné, proto přinášíme jejich přehled z naší vlastní zkušenosti.
Pokud prohlásíme jachtařskou sezonu v Evropě za zahájenou v dubnu, pak je posledním veletrhem před zahájením sezóny Boot Tulln. Do městečka Tulln na Dunaji "uprostřed ničeho" je to daleko odevšud, není tam pořádný výstavní areál ani infrastruktura pro veletrhy a přesto Boot Tulln porazil Vídeň i Brno (s Messe Düsseldorf za zády) a stal se nejvýznamnějším lodním veletrhem Střední Evropy. Z malé lodní výstavy místního formátu se Boot Tulln stal mezinárodní výstavou, kterou ve svých kalendářích zmiňují i světové firmy. S přímou účastí to nepřehání, ale výstavu registrují a často tam vysílají své zástupce.
Následující jachtařská výstava Le salon du Multicoque ve Francii už probíhá v jachtařské sezóně, za jejíž začátek jsme prohlásili duben.

Pozvánka na jachtařský veletrh Boot Tulln 2015

Jachtařský veletrh Boot TullnVstupenku na veletrh Boot Tulln získáte zdarma po vyplnění našeho online formuláře.  Mailem Vám zašleme voucher, který stačí vytisknout a predložit u pokladen veletržního areálu v Tullnu a tam dostanete vstupenku zdarma.
Na veletrhu Boot Tulln si můžete prohlédnout některé námořní jachty a nakoupit vybavení i oblečení pro jachtaře. Zajímavé informace z jachtařského světa se můžete dozvědět přímo od profesionálů, setkání s nimi je právě na veletrhu docela snadné.Kapitán Volvo Ocean Race a profesionální jachtař Andreas Hanakamp bude v Tullnu na stánku své firmy Segelwelt. Andreas kromě závodní činnosti řídí i různé jachtařské projekty, například návrh, stavbu a kompletní péči o závodní jachty až po VO70 nebo dozoruje stavbu zakázkových racer-cruiserů. Andrease můžete potkat i na Kurzech sportovního jachtingu a ISAF, které nabízíme v češtině.
Další zajímavou osobností, se kterou se můžete v Tullnu seznámit, je Dr. Schöchl, zakladatel a ředitel pojišťovny Yacht Pool, která se specializuje na pojištění jachtařů o kterém píšeme v samostatném článku.
Pokud chcete Andrease Hanakampa  nebo Dr. Schöchla v Tullnu osobně poznat, napište nám na info@altumare.cz

Jachtařské pojištění z pohledu zakladatele pojišťovny YachtPool

Pojišťovna Yacht Pool se specializuje na jachtařské pojištění

„Posledního pokoušou psi... A tím posledním je skipper. Alespoň co se týče otázky odpovědnosti, protože pokud není zaviněně způsobená škoda kryta žádným pojištěním, odpovídá za ni skipper. Toto riziko si ale málokdo uvědomuje“, říká Dr. Friedrich Schöchl, zakladatel a ředitel pojišťovny Yacht-Pool, jehož doporučení jak problémům předcházet jsou velmi cenná, protože pojišťovna se většinou o povedených charterech nedozví, ale všechny nepovedené řeší.
V seriálu článků, který připravujeme s Dr. Schöchlem o rizicích na moři a možnostech jak jim předcházet rozebereme nepříjemná témata jako zadržení kauce, odpovědnost za škodu, havarijní pojištění i pojem hrubá nedbalost. Úvod k této problematice vystihuje rozhovor, který Dr. Schöchl poskytl časopisu Nautica a který Vám přinášíme.

Nový jachtařský časopis MyBoat vychází už od listopadu!

Jachtařský časopis MyBoat vychází již od listopadu 2014 a je dostupný online zdarmaUž od listopadu 2014 vychází MyBoat, nový jachtařský časopis vydávaný spolu s dalšími časopisy edice MyMagazines. Šéfredaktorem je zkušený jachtař a novinář Petr Láska.

Časopis na žádném novinovém stánku neseženete, v tištěné verzi totiž vůbec neexistuje a vydávání papírové verze se ani neplánuje. Ale je zdarma k dispozici online a pokud jste majiteli iPadu, máme pro Vás dobrou zprávu! MyBoat si můžete zdarma stáhnout do aplikace MyMagazines, která je zdarma k mání v AppStore. Časopis tak budete mít s sebou všude, kam si vezmete iPad a můžete si ho v klidu offline přečíst v letadle, čekárně, nebo na chalupě. Na iPadu si vychutnáte jak kvalitní fotografie, tak snadné ovládání a online odkazy na doplňující informace, fotky a videa.

Nové modely katamaránů Lagoon představeny na Boot Düsseldorf

Koncepty nových modelů katamaránů Lagoon450 SportTop a Lagoon52 SportTop byly představeny na Boot DüsseldorfNejvětší výrobce katamaranů na světě Francouzská firma Lagoon představila na veletrhu Boot Düsseldorf koncept svých dvou nových modelů: Lagoon450 SportTop a Lagoon52 SportTop.
Od stávajících modelů se liší hlavně tím, že nemají flybridge, tedy třetí palubu, která je sice velmi oblíbená pro charter, ale pro majitele, kteří plánují pobyt na lodi s máločetnou posádkou už tak výhodná být nemusí. Světová premiéra modelů Lagoon450 SportTop a Lagoon52 SportTop proběhne s největší pravděpodobností na jedné z výstav   Salon Nautique Paris 2015, nebo Boot Düsseldorf 2016. Zajímavostí obou modelů bude zasouvací část střechy kokpitu, která bude chránit pozici kormidelníka z boku.

Modely katamaránů Lagoon si můžete prohlédnout na webu www.katamarany-lagoon.cz

Kurz sportovního jachtingu Adrease Hanakampa

Kurz Sprotovního jachtinguKurz je určen pro všechny jachtaře, kteří chtějí plout rychleji a lépe a posunout své jachtařské znalosti a dovednosti na novou rovinu pod vedením profíků. Kurz připravil a vede olympijský závodník Andreas Hanakamp, kapitán Volvo Ocean Race a v roli trenérů se objevují i další osobností světového jachtingu. Kurz sportovního jachtingu není určen jenom závodním jachtařům, ale všem  jachtařům, kteří se touží zdokonalit v ovládání jachty a získat schopnost plout nejen rychleji, ale i bezpečněji.
Nejbližší termín pro KurzSportovního jachtingu je 9.-12.4.2015 ve Slovinsku
Kurz sportovního jachtingu ideálně navazuje na individuální tréninkové plavby na plachetnicích Seascape na Brněnské přehradě, které budou znovu v nabídce od jara 2015.
Fotky z minulých kurzů si můžete prohlédnout na
webu Altumare.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

 Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2015 ALTUMARE