http://www.altumare.cz/
Sailing news 
16. 10. 2015

Za teplem na Martinique!

  Vážení jachtaři ... taky Vás pohled z okna netěší?

 Pojeďte v zimě za teplem!

 Cenová bomba - letenky na Martinique za 14 300,- Kč

Invictus Yacht Trophy - vítězství pro Lagoon 630 MY!

Lagoon 630MY předstihl i zavedené světové výrobce motorových jachet když získal na gala večeru Invictus Yachts Trophies na jachtařském veletrhu v Cannes 2015 ocenění  za "Nejlepší interiérový design v kategorii 50-ti až 80-ti stopých jachet". Prestižní soutěž organizuje Yachts magazine. 

Camarque - klenot jižní Francie

 Hledáte-li místo vhodné pro dovolenou, rozhodně si nenechte ujít francouzský jih – pobřeží středozemního moře. Pokud k tomu chcete trávit dovolenou na hausbótu a při tom si užít i krásných mořských pláží existuje místo, které nabízí snad všechny možné zážitky na poměrně malém území. V současné době se tam teplota pořád pohybuje kolem příjemných 17°C.

K dispozici je teď v říjnu třeba loď Calypso od 567€... a co teprv příští sezóna! Neváhejte rezervovat!

22-29. září výročí bitvy u Salaminy

22 - 29. září 480 př.n.l. V této bitvě athéňané porazili perské vojsko nedaleko Athén u malého ostrůvku Salamis. Důsledkem této bitvy bylo ovládnutí moře athénským loďstvem! Nespornou výhodou při bitvě byly athéňanům jejich malé a snadno ovladatelné lodě, na rozdíl od těch perských, kterým se v úžším zálivu nedařilo manévrovat! Peršané se pak museli stáhnout a sice proběhlo ještě několik dalších bitev, ale tato byla první předzvěstí k úspěchu a počátku řecké demokracie a kultury, jak ji známe ze školních lavic. K Salamis se můžete pohodlně podívat z přístavu Alimos nebo Lavrio! Vyzkoušejte Lagoon 380 S2 od 3800€, Lagoon 400 od 4700€ nebo Hanse 385 od 2150€ !

Sleva 10% FIRST MINUTE při rezervaci do konce roku 2015! Sleva 5% pro stálé klienty. Sleva 5% při rezervaci charteru na 14 dní. Při rezervaci do konce ledna 2016 přívěsný motor zdarma!

Salamina monument" by Dimkoa - Own work. Licensed under CC BY 3.0 via Commons.">Photo by Wikipedia.org

 

Flotila ALTUMARE 2016 míří na Kyklády!!

Zveme Vás na přátelskou flotilu Altumare v Řecku v termínu 16. - 23. 7.2016!

Snad nám Neptun v příštím roce bude přát a poplujeme na Kyklády.

Jak jsme se na letošní flotilu připravovali si můžete přečíst  v tomto článku: Flotilová plavba - minimum starostí, maximum zábavy!

 A jaká byla Flotila 2014?

Z Lavria za řeckými památkami

Napadá Vás někdy jak asi vypadala před mnoha staletími místa, kterými právě proplouváte? A nebo jak vlastně přišla ke svému názvu? V Řecku obklopuje bohatá historie snad každé místo, které navštívíte.

Vezmeme Vás zpátky v čase! Když vyplouváte z Olympic mariny v Lavrio u Atén, představte si, že okolní krajina dnešní moderní mariny byla významným střediskem, kde athéňané těžili stříbro. Při podrobném pohledu ještě známky těžby odhalíte i dnes. A nejedna válka byla financována z lavrijských dolů.

© 2015 ALTUMARE