http://www.altumare.cz/
Sailing news 
23. 12. 2015

ALTUMARE Sailing News

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ ...

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE A NADÍLKU JACHTAŘSKOU I NEJACHTAŘSKOU ... NA TU NEJACHTAŘSKOU VÁM POSÍLÁME LAST MOMENT TYP - FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP S REPORTÁŽNÍM FOTOGRAFEM JANEM ŠIBÍKEM.

 CHCETE ZKUSIT KAPRA NETRADIČNĚ? UDĚLEJTE SI GRATIN AU CARPE PODLE ŠÉFKUCHAŘE MICHALA GOTHA! A PO VEČEŘI SE TŘEBA POKOCHEJTE NÁDHERNÝMI PUBLIKACEMI O SANTORINI nebo KYKLÁDÁCH nebo SI JEN PŘEČTĚTE NAŠE VÁNOČNÍ ZAJÍMAVOSTI ....

PF 2016 ALTUMARE TEAM - ZDENA, PETRA A TOMÁŠ

 

POUR FÉLICITÉ 2016

VÁNOČNÍ TABULE NETRADIČNĚ - RECEPT OD MICHALA GÖTHA

GRATIN Z KAPRA OD ŠÉFKUCHAŘE HOTELU MIURA

Na másle upečený kapr s kousky ančovičky a pimentem se obere od kostí. Máslo se jemně zapráší moukou a zalije rybím vývarem (z kostí a hlavy). Po provaření se přidá obrané maso z ryby, dá do vymaštěných kokotek a zasype parmezánem. Pokape se rozpuštěným máslem a peče do zlatova.

GURMÁNSKÉ A POHODOVÉ VÁNOCE PŘEJE ALTUMARE S ŠÉFKUCHAŘEM MICHALEM GÖTHEM!

RYBÍ POLÉVKA, KTERÁ OHROŽUJE SVĚTOVÝ EKOSYSTÉM

Žraločí polévka je vyhledávaná východoasijská specialita, která přijde na 20-400 dolarů za porci. 50% žraločích ploutví prochází přes jeden z největších rybích marketů na světě v Honk-Kongu. Je to epicentrum obchodu v miliardách dolarů.

V dobách filmu Čelisti, tedy v období žraločí globální histerie, platilo - MRTVÝ ŽRALOK, DOBRÝ ŽRALOK. Trvalo  velmi dlouho, než se podařilo tento mýtus alespoň trochu zpochybnit. V dnešní době jsou žraloci jedním z nejohroženějších živočišných druhů a jejich záchrana je vzhledem k jejich pověsti velice komplikovaná.

NÁDHERNÉ FOTOGRAFICKÉ PUBLIKACE O ŘECKU

SANTORINI A KYKLÁDY OD GEORGE MEISE

 

 

 

 

 

 

 

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP S JANEM ŠIBÍKEM

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP JAKO DÁREK

Chtěli byste si kvalitně nafotit skvělé momenty vaší plavby na iphone nebo digitál? Absolvujte celodenní fotografický workshop s vynikajím reportážním fotografem Janem Šibíkem. Termíny jsou od března do června 2016.
Jan Šibík, dokazuje, že dobré street foto se dá pořídit i mobilem.  "Týdeník Time měl dokonce jako první na světě titulku vyfocenou na mobilní telefon. Tohle všechno mě dovedlo k tomu, že jsem si to musel vyzkoušet i já. Podle mě se mobilní fotka stala již samostatným žánrem fotografie. Nechci však, aby si někdo myslel, že jsem se zbláznil, mobil je pro mě jen doplňkem zrcadlovky, kterou neodložím. S mobilem mě nepovažují za fotografa. Díky tomu kolikrát vyfotím fotku, kterou bych se zrcadlovkou neudělal." 

KRONIA! VÁNOCE V ANTICKÉM ŘECKU!

Chronia Polla! Šťastné svátky! V současnosti slaví sice Řekové vánoční svátky už poněkud tradičněji, ale vždy tomu tak nebylo. Doteď si někde místo stromu nazdobí loď, jako třeba na náměstí v Soluni. Není se čemu divit, pro Řeky bylo moře vždy velmi důležité, a tak se lodím vzdával patřičný hold! Není to tak dávno, kdy se lodě zdobily naprosto běžně...Vánoční svátky mají, ale v Řecku daleko delší tradici spojenou s "pohanskými slavnostmi" Kronia a později za dob Římského impéria oblíbených Saturnálií!

 

APRÍLOVÉ ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2016

Na začátek dubna 2016 jsme pro vás připravili zahájení sezóny na plachetnici Cyclades 43.4 s vyplutím z Olympic mariny v Lavriu. Od 2.4.-6.4.2016 nabízíme zdokonalovací plavbu pod vedením profesionálního řeckého kapitána a od 6.4.- 9.4.2016 pod vedením českého kapitána.

Cena 280 EUR na osobu pro klienty ALTUMARE a ŠKOLY JACHTINGU, 310 EUR pro ostatní zájemce.

Doporučujeme využít levné letenky se společností RYANAIR - cena cca 100 EUR s kabinovým zavazadlem do 10kg.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Pokud chcete přihlásit e-mailovou adresu k odebírání Sailing News, zašlete na adresu info@altumare.cz mail s předmětem ANO NEWS.

© 2015 ALTUMARE