http://www.altumare.cz/
Sailing news 
16. 1. 2016

ALTUMARE Sailing News

HELLO YEAR 2016! LET'S SAIL MORE OFFLINE!

Díky rostoucí závislosti k připojení na internet, mě napadá motto letošního roku: "SAILING OFFLINE". Facebook, twitter, online news, blogy... jsou součástí každodenního života. A proč si od toho všeho neodpočinout právě na moři!?


KARIBSKÁ FLOTILA 2016 - POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!

1. března 2016 vyplouváme z ostrova MARTINIQUE na dvoutýdenní flotilovou plavbu po karibských ostrovech. Pro velký zájem jsme přidali další katamarán. Aktuálně jedou dva katamarány Lagoon 500 - Onyx a Eclarite, Lagoon 39 Lima a Lagoon 410 S2 HEY JUDE.  Cena letenek je stále příznivá - cca 15400 Kč.

NABÍZÍME POSLEDNÍ 2 KAJUTY NA LAGOON 410!

 V neděli 17.1.2016 vás zveme od 16 hodin do restaurantu Boulevard v Brně na karibskou party, kde se dozvíte více podrobností o plavbě. Večer pak  na premiéru muzikálu TITANIK v Městském divadle.

JACHTAŘSKÝ WORKSHOP S YACHT-POOL

Zastoupení německé jachtařské pojišťovny Yacht-Pool pořádá 6.2.2016
WORKSHOP JACHTAŘŮ, MOŘEPLAVCŮ A PŘÁTEL MOŘE
ve wellness hotelu v atraktivním prostředí Vysokých Tater.
Přihlásit se můžete přímo u
YACHT-POOL, nebo přes ALTUMARE.
Program workshopu začíná ve 14 hodin a pohodlně ho stihnete Pendolinem z Prahy před sedmou ráno, který dorazí do Popradu ve 13 hodin. Po jachtařském programu následuje společná večeře a premiéra krátkého filmu o plavbě kolem světa a další diskuse s přednášejícími. V neděli si můžete užít wellness a prostředí Vysokých Tater a kolem 15 hodiny se vydat Pendolinem zpět do Prahy.

SVĚTOVÁ PREMIÉRA LAGOON 42 na Boot Düsseldorf

 

 

Za týden začíná v Düsseldorfu asi nejvýznamnější jachtařský veletrh v Evropě. Nekoná se sice v tak atraktivním prostředí jako zářijový Yachting Festival v Cannes, kde si můžete prohlédnout přímo na vodě snad všechny myslitelné modely lodí, přesto je Boot Düsseldorf tradiční lodní výstavou se světovým významem. Po celou dobu konání je na ní Altumare zastoupeno. Najdete nás na stánku výrobce katamaránů  LAGOON, které ALTUMARE pro Českou a Slovensku republiku výhradně zastupuje a  na stánku CNB, výrobce zakázkových megajachet a prémiových plachetcic Bordeaux 60 a CNB 76.  Lagoon letos na Boot Düsseldorf přiveze úplně nový model katamaránu Lagoon 42, který bude mít světovou premiéru a ještě novinku roku 2015, nejoblíbenější katamaran Lagoon 450 ve verzi SporTop.

Pokud plánujete cestu do Düsseldorfu a chcete si vystavené katamarany Lagoon prohlédnout, objednejte si čas návštěvy předem na info@altumare.cz nebo telefonicky na 774 812 446.

PLOUT RYCHLEJI A LÉPE SE NAUČÍTE NA KURZU ANDREASE HANAKAMPA

David Křížek a Andreas Hanakamp na VO60I když trávíte na jachtě týden ročně s rodinnou nebo se chcete cítit jistěji při ovládání jachty nebo máte-li sportovní ambice a hodláte vyhrát nejbližší regatu, potřebujete podle Andrease Hanakampa prostě trénovat. A pro všechny jachtaře, kteří chtějí trénovat, máme připravený od 31.3.-3.4.2016 kurz na monotypových plachetnicích ve Slovinsku.

Kurzy vede buď Andreas osobně nebo někdo z jeho špičkových mezinárodních trenérů (Petra Kliba, Vid Jeranko) a novou posilou pro rok 2016 je Olympijský jachtař Andreas Geritzer, stříbrný z Olympiády v Aténách.

Bližší informace o kurzu naleznete na webu ALTUMARE a v kalendáři.

JÓNSKÉ OSTROVY - LEFKADA SE POHNULA O 36 CM NA JIH

Dvě silná zemětřesení o síle 6.5 Richterovy stupnice zasáhly Jónské ostrovy (zejména Lefkadu, Ithaku, Zakynthos a Korfu) ráno 17. listopadu 2015. Každé zemětřesení trvalo sice necelou hodinu, ale posunulo celou Lefkadu o 36cm na jih. Pláže na jihozápadním pobřeží byly dosti silně poškozeny padajícími skálami. Zemětřesení mělo epicentrum v mořské oblasti nedaleko ostrova v hloubce 5 km. Ostrov se poté posunul o několik desítek centimetrů směrem na jih.

Několik pláží, mezi nimi i krásná Egremni beach na jihozápadu ostrova, zmizela pod sesuvy půdy.

KARNEVAL V BENÁTKÁCH Z PALUBY VAŠÍ JACHTY

Romantické benátské ulice a náměstí plná masek, hudby, tance a ohňostrojů ... Karneval začíná vždy 10 dní před Popeleční středou a je to doba, kdy si křesťané mohou užít zábavy před začátkem postního období. Mezi nejoblíbenější masky patří Harlekýn a Kolombína z barokní italské Comedia dell´a Arte.

UŽIJTE SI JACHTING VE VÍRU TANCE A HUDBY!

Nabízíme možnost  pronájmu lodi z Izoly ve Slovinsku od 6.2.- 13.2.2016! Všechny nabízené lodě jsou vybaveny topením.
Jachty: BAVARIA 50, 2007 za 2295 EUR, ELAN 444i, 2014 za 1785 EUR, ELAN 394i, 2014 za 1233 EUR nebo SALONA  37R, 2014 za 935 EUR...

PŘEPLAVBA TENERIFE - CHORVATSKO

Po zimní sezóně strávené na Kanárských ostrovech se plachetnice Ariadne - Beneteau First 45 bude vracet zpátky do domovské mariny v Chorvatsku. Plavbu jsme rozdělili na 4 etapy, přičemž je možné se přihlásit na každou z nich samostatně nebo jich absolvovat více, podle vlastních preferencí. Celou přeplavbu povede zkušený RYA instruktor a podle povětrnostních podmínek navštívíme mnoho zajímavých míst, které se dají v dané oblasti najít. To, že se bude jednat o plnokrevný jachting, asi není zapotřebí dodávat. Více informací o jednotlivých etapách a termínech naleznete na stránkách Školy jachtingu.

 

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

© 2016 ALTUMARE