http://www.altumare.cz/
Sailing news 
24. 3. 2016

ALTUMARE Sailing News

WISHING EVERYONE WONDERFUL BLESSED EASTER HOLIDAYS!

 

CARRIBEAN FLOTILLA SAILING 2016

Posádky 4 katamaránů karibské flotily jsou zpět na suché zemi. A jak probíhala plavba? Přinášíme vám pár postřehů: jako velmi strategické rozhodnutí se ukázalo vyplutí z francouzského zámořského departmentu Martiniku. Jednak díky velmi levné letence za 14000 Kč, ale i skvělému zásobování lodí od francouzských sýrů, paštik, uzenin po výborná vína a místní rum. Přehled značek je výmluvný - Clément, La Mauny, J.M., St-Etienne, Trois Rivières, Neisson, St-James. Clément vyrábí i likér Crème de rhum vieux - výborný do kávy a na dezerty. Firma APPRO nám ráno přivezla veškeré zásoby na loď, posádky doplnily drobnosti a po vyclení jsme po obědě vyrazily směr Svatá Lucie.

EXCHANGE CROATIA FOR SEYCHELLES!

VYMĚŇTE V LÉTĚ CHORVATSKO ZA SEYCHELY

Termín: 2.-16.7.2016 nebo 16.-30.7.2016 nebo jakékoliv kombinace v červenci 2016. Seychely jsou celoroční destinace s teplotami vzduchu v cca 29-31st. a teplotou vody 28-29 st.
Pronájem katamaránu  LAGOON 450, rok výroby 2011 s vyplutím z Mahe nebo Praslinu.
Cena: 12430 EUR - 5500 EUR sleva = 6930 EUR. Pro srovnání - stejný katamarán  Lagoon 450 v Chorvatsku přijde v červenci od 12450 EUR na 14 dní. Rozdíl v ceně zaplatí letenky pro 10 osob.

LAGOON 42 PLUJE 16 UZLŮ!

Model 42 je nejnovějším přírůstkem do rodiny katamaranů Lagoon. Velmi úspěšnou světovou premiéru si odbyl v lednu 2016 na veletrhu Boot Düsseldorf, ale prodávat se začal ještě dřív. Lagoon 42 je skoro stejně prostorný jako legendární Lagoon 450 a jeho inovativní řešení má předpoklady udělat z něj bestseler. Výrobce se zaměřil na perfektní plavební vlastnosti a nízkou hmotnost, takže by měl být Lagoon 42 jedním z nejrychlejších katamaranů této značky. 

Po Düsseldorfu se Lagoon 42 vydal na premiéru na Americkém kontinentu a po Miami boat show se pořizovaly reklamní fotky a videa na atraktivních Bahamách. Při cestě z Miami na Bahamy dosáhl Lagoon 42 při větru o síle 23 uzlů rychlosti 16 uzlů! Video z plavby můžete shlédnout zde.

NOVÁ JACHTAŘSKÁ DESTINACE - MALEDIVY

Představujeme vám novou jachtařskou destinaci MALEDIVY.  Maledivy se skládají z 19 korálových ostrovů v Indickém oceánu, jsou nejplošším a nejníže položeným státem světa. Hlavní město Male pokrývá doslova celý stejnojmenný ostrov. Maledivy jsou známé svými luxusními resorty a slaměnými chýšemi "na vodě".  Co určitě doporučujeme je potápění. V každém resortu a na každém ostrově je potapěčské centrum a dá se říci, že poblíž většiny ostrovů se nachází korálový útes, který určitě zaslouží podrobnější prozkoumání. Dávejte si ale pozor, kde a v čem se potápíte! Maledivy jsou totiž muslimská země a na veřejných plážích se nesmí dámy koupat v bikinách pod poměrně drahou pokutou. Pro představu vám uvádíme ceny týdenních pronájmů v různých obdobích. Pronájem Leopard 384 v termínu 16 -23.4.2016 za cenu 5580 €, 21-28.5.2016 za cenu 4310 €, 15-22.10.2016 za cenu 5100 €.

JACHTAŘSKÁ INSPIRACE JOHNA LENNONA PRO DOUBLE FANTASY

Přinášíme vám příběh, který zůstává málo známý i v okruhu fanoušků Beatles. Na jaře 1980 uběhlo pět let, kdy John Lennon nesložil žádnou skladbu a přiznal, že se dostal do takového polodůchodového stavu. Jeden ze známých v tu dobu kupuje 14ft plachetnici a sveze Johna na Long Islandu. Sám si naplánuje plavbu na Bermudy s vyplutím z Newportu. 4.června se naloďuje ještě s třemi kamarády na palubu lodi Megan Jaye a mají před sebou plavbu dlouhou zhruba 650 mil. Třetí den plavby je zastihne silný vítr s poryvy o rychlosti 60 uzlů a John Lennon se dostane do situace, kdy musí vzít kormidlo do rukou během odpočinku skippera, zatímco ostatní členové posádky trpí mořskou nemocí. Tato zkušenost mu dodá znovu sebevědomí a během pobytu na Bermudách složí všechny písně z alba Double Fantasy, které vychází 17. listopadu 1980, dva a půl týdne, před tím, než byl zavražděn ...

VELIKONOČNÍ JEHNĚ S VŮNÍ MOŘE

Řecko je země svátků. Každý den je někde v Řecku svátek, který je doprovázen nějakým speciálním jídlem. Ovšem nejdůležitějším celonárodním náboženským svátkem jsou pro Řeky bezpochyby velikonoce, které příchází spolu s vůní jara a pečeného jehněčího.  My vám v našem newslettru přinášíme recept na jehněčí nožku nadívanou ančovičkami, kterou jsme dělali na lodi pod vedením šéfkuchaře Michala Götha. Tradiční velikonoční jehně je ale v Řecku rožněné vcelku. U ohně se pak zpívá, tančí a slaví. Pokud byste chtěli stihnout jehněčí hody doma i v Řecku, není to problém, velikonoční svátky v Řecku připadají tento rok až na 1. května.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

© 2016 ALTUMARE