http://www.altumare.cz/
Sailing news 
15. 4. 2016

ALTUMARE Sailing News

Vážení jachtaři a příznivci jachtingu, dostává se vám do rukou jarní vydání našeho newslettru. Milan Koláček s Pierrem Brasseurem jsou na krásném šestém místě v závodu Transat AG2R Mondiale, minuly Kapverdy a již směřují na St. Barth. Nejmladší účastník závodu, Keni Piperol, dnes slaví uprostřed Atlantiku dvacáté narozeniny. Pro všechny závodníky je jedním z nejkrásnějších momentů dne svítání, jak popisuje Pierre Brasseur v dnešním příspěvku na stránkách Transatu. Příští týden vyplouvá Whale Shark Flotilla z Placencie v Belizi, začíná jarní sezóna ve Středomomoří, a tak vám přejeme krásný víkend a příjemné čtení!

 

RHUM THERAPY, FREEDIVING and LOTS OF FUN 2017

KARIBSKÁ FLOTILA 2017 příští rok vyplouvá opět z Martiniku v termínu od 20.3.-3.4.2017. Program bude rozšířený o další zajímavé aktivity. Letos jsme na Svaté Lucii pod Velkým Pitonem kotvili sice 2x, ale vyšplhat na Velký Piton, odkud je fantastický pohled na karibské moře, jsme časově nestíhali.Virgin Atlantic Boss, Sir Richard Branson, vystoupal na Velký Piton za 2 hodiny, budeme příští rok rychlejší? Po návratu si pouštěl na Necker Belle skvělou píseň Ain't No Mountain High Enough od Marvina Gaye... Po celou dobu plavby s námi budou profesionální freediveři Vendy a Petr z Ocean Devils a bude možnost absolvovat kurz freedivingu s ponory na korálových reefech.

NOVÉ WATERS PILOTY PRO ROK 2016

CRUISING GUIDE TO THE VIRGIN ISLANDS - Henry Buchanan 

Zbrusu nové 17. vydání waters pilota pro rok 2016 s podrobnými mapami kotvišť. Zahrnuje i nově navrženou 45x70 cm barevnou plánovací mapu s leteckými záběry vybraných kotvišť a zátok. Pilot pokrývá oblast Britských i Amerických Panenských ostrovů.  V knize jsou uvedeny přehledně informace o kotvení, včetně informací o cenách, celní a přistěhovatelské předpisy, poplatky za Národní parky, přehled vodních sportů, informací o restauracích, plážových barech, obchodech, připojení k internetu, adresář zboží a služeb na každém z ostrovů, včetně webových stránek.

SPORTOVNĚ POZNÁVACÍ PLAVBA BRETAŇ - PLUJTE S NÁMI V PŘÍLIVOVÝCH VODÁCH

Připravili jsme pro vás poznávací a sportovní plavby v jedné z nejkrásnějších a nejnáročnějších evropských jachtařských lokalit – ve francouzské Bretani. Pod vedením zkušeného českého kapitána si vyzkoušíte praktickou navigaci v přílivových vodách, kde rozdíl hladin dosahuje až 12 metrů, a objevíte krásu pobřeží a ostrovů, které se tolik liší od toho nám známého Středomoří nebo Karibiku. To všechno v době, kdy je v této oblasti přiměřeně teplá voda a naděje na hezké počasí. S přihláškami neváhejte – vyplouváme již 28. května. Bližší informace naleznete na stránkách Školy jachtingu.

 

KNIHA RYA JACHTAŘSKÉ DOVEDNOSTI - POPRVÉ V ČESKÉM JAZYCE!!

V polovině května vyjde české vydání nesmírně užitečné publikace RYA Jachtařské dovednosti. Kniha popisuje a názorně vysvětluje základní dovednosti, které by měli skipper i posádka ovládat, aby si mohli v pohodě vychutnat rekreační plavbu na malých a středních plachetnicích. Naleznete zde nejrůznější praktické rady od základních bezpečnostních informací, které musejí všichni znát, než loď vypluje z přístavu, přes plánování plavby, základy údržby, manévry v maríně, ovládání jachty pod plachtami i na motor či kotvení a vyvazování až po tipy, kde a jak si užít rekreační jachting. Samozřejmě nechybí ani postup záchrany při pádu člena posádky přes palubu a spousta dalších užitečných informací a doporučení. Všechny dovednosti popsané v této příručce využijete při rekreačním plachtění s rodinou, zvláště při prázdninovém plachtění ve flotilách.

Již brzy v naší nabídce. Sledujte internetový obchod www.gps-navigace-mapy.cz.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

© 2016 ALTUMARE