http://www.altumare.cz/
Sailing news 
16. 5. 2016

ALTUMARE Sailing News

Dobrý den,

dostává se vám do rukou májové vydání našich Sailing News. Věříme, že Vás zaujmou a možná i motivují k dalším plavbám. Přejeme příjemné čtení a příznivý vítr do plachet!

STŘÍPKY Z WHALE SHARK EXPEDITION 2016

Belize pro nás bylo velkým a příjemným překvapením: je to sympatická země ve Střední Americe, jejichž vrcholným představitelem je britská královna (Belize je jedním ze šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth realm). Oficiálním jazykem je angličtina, a jezdí se vpravo.

Belize má hory, džungle, mayské památky, krásné moře s druhým největším korálovým útesem na světě. Taky zde žije mnoho zajímavých živočichů i rostlin včetně jaguárů, nosálů, leopardů, tapírů, žraloků, kapustňáků, rejnoků a krokodýlů.  To už je mnoho dobrých důvodů se tam vypravit a další možná naleznete ve fotogalerii z plavby na Belize.
Jedním z našich největších zážitků bylo šnorchlování a plavání s delfíny na volném moři v přírodní rezervaci Gladden Spit. Přiblížit se k delfínům na několik metrů nám i s navigací instruktorů chvíli trvalo a držet s nimi tempo při plavbě nešlo ani se speciálními plouvemi. Ale i pouhých pár minut plavání s delfíny bylo velkým zážitkem!
Stručně řečeno: Belize určitě stojí za návštěvu, jachtařské podmínky považujeme za lepší než jinde v Karibiku a turistický ruch i jachting se teprve rozvíjí. Problémem jsou nedostatečně zmapované oblasti s malou hloubkou a rychle rostoucími korály, přitom pokuty za poškození čtvereční stopy korálu činí 2,5 - 12 tisíc USD.  Už byly jachtařům rozdány pokuty dosahující 300 tisíc USD! Pro pobyt a plavbu na Belize je dobré vědět, jak to tam chodí, mnoho věcí vás překvapí, ale spíš příjemně. Pokud plánujete cestu na Belize, rádi poskytneme brífing a plavbu zajistíme.

FLOTILA ALTUMARE V ŘECKU: 16.-23.7.2016

Kouzlo flotilové plavby spočívá v tom, že se díky asistenci organizátorů můžete věnovat jachtingu, poznávání nových lidí a míst - starosti necháváte na pořadatelích. Denní etapy plavby flotily jsou krátké, aby zbylo dost času na koupání a jiné další zajímavé aktivity. Flotila ALTUMARE letos vypluje směrem ke Kykládským ostrovům - Kea, Kithnos, Syros, Paros, Naxos ...
Podrobnosti o Flotile 2016 najdete v kalendáři ALTUMARE. Ohlasy z minulých flotil jak vyšly v tisku: 2014 2015
Na fotogalerie z plavby
se podívejte na našich webových stránkách.

 

VOLNÉ LODĚ NA FLOTILU V ŘECKU

Sun Odyssey 32 ( rok výroby 2002) za cenu 1020 €

Sun Odyssey 40 (2001) za cenu 1700 €

Oceanis 40 (2010) za cenu 1944 €

Bavaria 39 (2006) za cenu 2300 €

Bavaria Cruiser 41 (2016) za cenu 2635 €

Nautitech 40 (2016) za cenu 5600 €

ŘECKÝ GIBRALTAR - MONEMVASÍA

Toto opevněné městečko leží na dvou úrovních na skále tyčící se do výšky 350 m nad mořem a právem se mu dostalo přezdívky "řecký Gibraltar". Po staletí byla Monemvasía poloautonomním městským státem, prosperujícím z obchodování a těžícím ze strategické polohy na námořní cestě z Itálie do Černého moře. Díky mimořádně dobrému opevnění, které z velké části stojí dodnes, nebyla nikdy zdolána silou a podlehla pouze dlouhému obléhání. Město se dělí na horní a dolní část. V dolní části města najdete krásně zrestaurované historické budovy a malebné uličky plné kaváren, barů a taveren. Určitě stojí za to u Monemvasie zakotvit a nebo se alespoň pokochat pohledem z moře, z naší základny v Olympic marině v Lavrion u Atén je to do Monemvasie asi 75nm, ale dobrou zprávou je, že na polovině cesty leží věhlasný ostrov Hydra.

TESTOVÁNÍ LAGOON V ŘECKU S ČASOPISEM YACHT

Otestuj katamaran! Takový název nese společný projekt autorizovaného distributora katamaranů Lagoon firmy Altumare a časopisu YACHT, který se uskuteční 28. a 29. října na základně ALTUMARE v Olympic marině u Atén v Řecku. Jedná se o jedinečnou možnost vyzkoušet si na vlastní kůži plavbu na katamaranu. Pro úplné nováčky to může být první oťukávání a seznámení, zkušení jachtaři mohou bezprostředně porovnat několik modelů a velikostí katamaranů na jednom místě v průběhu jednoho víkendu. Testy proběhnou na lodích Lagoon 380, Lagoon 400, Lagoon 450 a k vidění budou i  velké modely Lagoon 52 a Lagoon 560! Testování je ZDARMA, stačí se zaregistrovat předem a pak už jen přijít do mariny!
Letenky, ubytování atd. v případě zájmu zajistíme.

 

YACHTING FESTIVAL CANNES 6.-11.9.2017

Každé září se koná v Cannes jachtařský veletrh, jehož mezinárodní význam rok od roku roste. Dokládá to i změna názvu z původního "Festival de la plaisance Cannes" na "Yachting festival Cannes". Letos se koná od 6. do 11. září a ať už kupujete jachtu nebo se o lodě jenom zajímáte, Cannes je místem, kde byste neměli v polovině září chybět. V pátek večer je otevřeno až do 22hodin, tak si můžete prohlédnout jachty v neopakovatelné noční atmosféře. V Cannes bude letos představeno 92 jachet ve světové premiéře, včetně Lagoon 77, o které píše i časopis MyBoat. Dalších 39 jachet bude mít evropskou premiéru a 48 francouzskou. Fotky z minulých ročníků najdete v naší fotogalerii. Budete-li chtít poradit s organizací cesty, neváhejte se na nás obrátit. Na stánku Lagoon vás se s vámi rádi setkáne po celou dobu výstavy.

ZMĚNA V PRŮKAZECH RYA

RYA společně s vládní MCA (Maritime and Coastguard Agency) rozhodli, že od 1. 1. 2017 budou všechna akreditovaná tréninková střediska RYA vydávat už jen průkazy pro přílivové vody. Toto rozhodnutí je logické a dalo se očekávat vzhledem k tomu, že průkazy RYA nemají omezující charakter a tudíž se dá předpokládat, že se jejich majitel dříve nebo později do přílivových vod vydá. Samozřejmě, že se ve středomoří dá jen těžko prakticky vyučovat plavba v přílivových vodách, když jsou přílivy minimální, proto je každé tréninkové centrum RYA od příštího roku povinné naučit absolventy svých kurzů alespoň teoretický způsob výpočtů přílivů a odlivů a proudy, které tento jev doprovází. 

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

© 2016 ALTUMARE