http://www.altumare.cz/
Sailing news 
16. 9. 2016

ALTUMARE Sailing News

Dobrý den, na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací Vám zasíláme další vydání Sailing News, kterým Vás informujeme o zajímavostech ze světa jachtingu a o novinkách v naší nabídce. Tentokrát se zaměřujeme na podzimní jachtařské akce, exotické Bahamy, nový model říční lodi a přípravy na další ročník Volvo Ocean Race.
Pokud by Vás zajímala témata, která jste v Sailing News nenašli, uvítáme Vaše náměty.
Příjemné čtení přeje ALTUMARE

Jachtařský veletrh Salon Nautica Barcelona

Jachtařský veletrh Salon Nautica BarcelonaJachtařský veletrh v Cannes právě skončil, pokud jste ho nestihli a chcete se podívat na kvalitní výstavu jachet na vodě, nezouvejte, za měsíc začíná jachtařská výstava v Barceloně!
Salon Nautica Barcelona je kvalitně obsazenou výstavou, kde mají návštěvníci dostatek času na prohlídku exponátů. Plachetnice, motorové jachty i katamarany jsou vystaveny v marině přímo v centru Barcelony. Když k tomu přidáte příjemné počasí, kvalitní jídlo a všechny další atrakce, které Barcelona nabízí, měli byste si hned koupit letenku! Vstupenku na veletrh nepotřebujete, tu pro Vás máme zdarma, stačí si domluvit termín návštěvy předem.
Celou dobu výstavy budeme na stánku Lagoon, kde Vám ukážeme katamarany Lagoon 39, 42, 450F, motorový katamaran 630MY a horkou novinku posledních dní SEVENTY7, o které jsme Vás informovali z Cannes na facebooku ALTUMARE.

 

Testování katamaranů LAGOON V Řecku

28. a 29. října pořádáme ve spolupráci s časopisem YACHT na naší základně v Olympic marině v Lavriu v Řecku testování katamaranů Lagoon. Cílem je nabídnout zájemcům možnost vyzkoušet ve dnou dnech plavbu na několika modelech Lagoon. Pro někoho to může být první seznámení s plavbou na katamaranu, pro jiného podmět k pronájmu na příští rok, nebo třeba i koupi katamaranu na plavbu kolem světa.

K dispozici na testování budou modely Lagoon 380, Lagoon 400 a velmi oblíbený Lagoon 450F s flybridge.
K vidění budou i  větší modely Lagoon 52F a Lagoon 560.

Testování je ZDARMA, stačí se zaregistrovat a přijít do mariny, ale neváhejte, počet míst je omezen!
Letenky, ubytování atd. v případě zájmu zajistíme, neváhejte nás kontaktovat.

DELFYní flotila

Sledování delfínů v Řecku z paluby katamaranuNázev není pravopisnou chybou, ale snahou jedním slovem postihnout hlavní atrakce flotily, kterou pořádáme první listopadový týden v Saronském a Korintském zálivu v Řecku: sledování delfínů s profesionálním biologem na palubě a návštěvu historických památek, mezi které Delfy jednoznačně patří.
Termínvyplutí v neděli 30/10 navazuje na dvoudenní testování katamaranů Lagoon 28-29/10, aby zájemci snadno stihli obě akce. K pronájmu na flotilu nabízíme celé jachty za výhodné ceny i jednotlivé kajuty. O flotilu už projevili zájem i jachtaři ze zahraničí, proto se můžeme těšit na mezinárodní společnost.

Trocha historie před flotilou: starověký Korint a Delfy

Saronský a Korintský záliv budou místem naší listopadové flotily. Jsou to oblasti plné historických památek a zajímavostí, tak se podívejme na základní fakta:
Starověký Korint vzkvétal díky výhodné poloze na úzké šíji mezi Saronským a Korinstkým zálivem. Trasa přes tuto šíji byla i před vybudováním kanálu nejkratší cestou pro přepravu zboží z východního Středomoří do Jaderského moře a dnešní Itálie. Dnešní Korint je správním centrem stejnojmenné řecké prefektury. Nachází se zhruba 80 kilometrů jihozápadně od Athén. Město je na pobřeží obklopeno vesnicemi Lechaion, Ishtmia a Kenchreie.
Korintský průplav se začal stavět v letech 1881 až 1893. Celková délka kanálu je 6346 m a je vykopán v úrovni moře, takže nejsou potřeba zdymadla. Šířka se pohybuje od 21,3 m do 24,6 m, hloubka 8 m. Kanál umožňuje jednosměrný provoz pouze pro lodě o maximální šířce 17,6 m. Ačkoliv by kanál ušetřil lodím 700 km kolem Peloponésu, je jeho provoz velmi omezen a je využíván hlavně pro osobní lodě s turisty, ale plánuje se jeho rozšíření.
Delfy jsou díky své malebné poloze určitě jednou z nejpůvabnějších řeckých antických památek. Podle pověsti vznikly Delfy tak, že Zeus vypustil z protilehlých konců světa dva orly. Jejich cesty se setkaly právě nad Delfami a ty byly označeny za střed světa. Delfy leží ve svahu pod pohořím Parnassos a nad Korintským zálivem, v okolí jsou cypřišové a olivové háje.

BAHAMY - po stopách Agenta 007

Bahamy - jedna z nejluxusnějších lokalit planety, extrémně drahé hotely, kde má člověk vlastního komorníka, ale i místa pro běžné turisty. Bahamy - to jsou stovky opuštěných i neopuštěných ostrovů.  Obydlená část souostroví je označovaná jako Family Islands, kde jsou nádherné poklidné pláže se "závějemi" jemného písku, který přechází v tyrkysové moře průzračné jako benátské sklo.

Přestože jsou Bahamy cílem milionářských jachet, které hledají ve zdejších zátokách úkryt před zvědavci, hlavním zdrojem obživy většiny místních obyvatel zůstává rybolov. V uličkách úzkých tak, že jimi neprojede ani osobní auto, si po škole hrají děti, všude se do daleka rozléhá rytmus goombay, rybáři podřimují ve svých loďkách...

HORIZON - nový model komfortní říční lodě k pronájmu

Horizon je nová říční loď navržená výhradně pro společnost Le Boat. Menší posádku uspokojí více funkcí a ten nejvyšší komfort.  Velký přední salón a prostorný "fundeck " na horní palubě a nadstandardní vybavení lodi dělají tento model jedním z nejpřitažlivějších pro klienty hledající  na evropských vnitrozemských vodních cestách vysokou úroveň komfortu.

Víme kde jsou tyto i další kvalitní říční lodě k dispozici a rádi Vám doporučíme místa na plavbu pro příští rok, nebo na podzimní plavbu za výhodných podmínek, stačí nám napsat na hausboty@altumare.cz

"ZOOM IN" - Volvo Ocean Race muzeum v Alicante

"ZOOM IN"  je unikátní výstava ve španělském Alicante, která vám přiblíží to, co dělá Volvo Ocean Race tak výjimečné. Letecké a panoramatické fotografie nabízejí úplně jiný pohled na tento devítiměsíční a nejnáročnější Ocean Race na světě. Volvo Ocean Race je oslava neuvěřitelného talentu, schopností a oběti nejen kapitána a posádky, ale i "onboard" reportérů a dalších 25 reportérů na pevnině, kteří pracují ve dne a v noci, aby zachytili pro vás tyto neopakovatelné a unikátní momenty. 12. ročník startoval v Alicante 14. října 2014 a skončil v červnu 2015 ve švédském Göteborgu. Jachty upluly 38.739 mil. Příští ročník bude zahájen opět v Alicante na podzim 2017. Udělejte si výlet do historie tohoto velkého závodu! Malou fotoreportáž najdete zde.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

© 2016 ALTUMARE