http://www.altumare.cz/
Sailing news 
4. 11. 2016

ALTUMARE Sailing news

Dobrý den,

na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací dostáváte do rukou další vydání Altumare Sailing News. Tentokrát Vás pozveme na promítání a diskusi o jachtingu s Liborem Špačkem a zaměřujeme se na společnou plavbu s freedivingem v Karibiku v únoru 2017, letní ALTUMARE flotilu v červenci 2017, zamyšlení nad jachtařskými veletrhy, popis inovovaného katamaranu LAGOON 450F a popis Portorika - nové exotické destinace a zimní RYA kurzy na Tenerife. 

Pokud by Vás zajímala témata, ketrá jste v Sailing News nenašli, uvitáme Vaše náměty.
Příjemné čtení přeje ALTUMARE!

Pozvánka na promítání a diskusi o jachtingu s Liborem Špačkem

Ve spolupráci s Czech Business Clubem Vás zveme 22.11.2016 na promítání filmu Útěk na Maledivy z dílny Escape To Nature. Film režiséra a kameramana Libora Špačka z cestopisné série, která získala již desítky mezinárodních ocenění, budeme promítat v kině Evald na Národní třídě v Praze. Víc o filmu, který stejně jako ostatní ze série Escape To Nature, upozorňuje na křehkost a ohroženost posledních pozemských rájů, najdete na webu EscapeToNature.eu

V 17:00 Vás zveme na welcome drink do prostor Czech Business Clubu a povídání s Liborem Špačkem o jachtařských  destinacích, které při své práci navštívil.

V 17:45 se přesuneme do kina Evald na promítání filmu a následnou diskusi s jeho autory, Liborem Špačkem a Petrou Doležalovou.

Czech Business Club je klubem majitelů a ředitelů firem, jež podporuje vznik a prohlubování obchodních kontaktů v příjemném klubovém prostředí, podporuje také osobní rozvoj dětí svých členů, bližší informace viz web CBC. Těšíme se na setkání s Vámi v prostorách CBC, Spálená 14, Praha 1.

ÚČAST PROSÍM POTVRĎTE DO 18.11.2016 na adresu info@altumare.cz

 

Sailing a freediving v Karibiku s mistry světa

18.2.2017 startuje v Karibiku z ostrova Martinique již v pořadí druhá společná plavba Altumare se zaměřením na freediving, a to s těmi nejlepšími v oboru! Na plavbě se vám bude věnovat Vendy a Petr z Ocean Devils, kteří v letošním roce excelovali na mistrovství světa ve freedivingu v Kalamatě a přivezli zlatou a stříbrnou medaili.

Dalšími zajímavostmi programu bude výstup na horu Velký Piton na Svaté Lucii, ochutnávka karibských rumů, lobster barbecue na pláži, večer karibských tanců a samozřejmě ochutnávka místních kulinářských specialit. Organizátorský katamarán bude v letošním roce Catana 50 Carbon Infusion a k pronájmu nabízíme Lagoon 39, Lagoon 380, Lagoon 400, Lagoon 450 Premier, Lagoon 500, Lagoon 52 Sport Top, Catanu 47 a plachetnice dle vašeho požadavku. Pro nabídku nás kontaktujte na mailu: zkapickova@altumare.cz nebo volejte 774 812445.

Letní flotila ALTUMARE: 15.-22.7.2017

Autorem loga ALTUMARE flotily je Rosťa PospíšilLetní flotila ALTUMARE vypluje z Olympic mariny v Řecku 15.7. 2017 Doprovodnou lodí bude nejnovější přírůstek do rodiny katamaranů Lagoon, letos představený a velmi úspěšný model Lagoon 42, který už získal řadu ocenění jako nejlepší katamaran roku a je nominován i na nejlepší evropskou jachtu roku. Účastníkům flotily nabídneme prohlídku i svezení na tomto katamaranu, který je mimořádně prostorný a rychlý, jak ukazuje video z plavby z Miami Boat Show na Bahamy kdy Lagoon 42 dosáhl rychlosti 16 uzlů. 

Pro zájemce o účast na ALTUMARE flotile 2017 jsme vybrali následující jachty pod naší správou:  Sun Odyssey 36i (3 kajuty),  Hanse 370 (3 kajuty), Lagoon 380 (4+2 kajuty), Lagoon 400 (4+2 kajuty),  Lagoon 450 (4+2 kajuty)
Trasa ALTUMARE flotily bude přizpůsobena počasí, abychom se pohybovali v místech s větrem pokud možno do 20kn. Bude cílena do míst, která účastníci flotil zatím nenavštívili a jsou vhodná pro program flotily zaměřený na degustace místních vín a lokálních produktů, ale i na poznávání památek a sportovní vyžití.

Pokud máte o účast na flotile zájem, vyžádejte si nabídku na pronájem některé z nabízených jachet, případně pronájem kajuty na info@altumare.cz

Jachtařské veletrhy 2017

Světová premiéra Lagoon SEVENTY 7 v Cannes 2016éra Lagoon SEVENTY 7 v Cannes 2016Zajímá Vás jachting a chcete si prohlédnout nové modely jachet nebo výhodně nakoupit jachtařské oblečení? Udělejte si výlet na některý z významných jachtařských veletrhů v Evropě, domluvte si s námi na veletrhu schůzku a předáme Vám vstupenky na veletrh zdarma. 

Prvním dobře dostupným veletrhem jachet bude podle nás perfektně organizovaný Boot Düsseldorf 21.-29.1.2017. Na Boot Düsseldorf dobře nakoupíte jachtařské oblečení a potřeby, ale v počtu vystavených jachet a přístupu k nim nemůže Düsseldorf konkurovat významným veletrhům na vodě, např. Cannes a Barceloně.

O měsíc později se 2.-5.3.2017 koná doslova "uprostřed ničeho" Boot Tulln. Tato výstava v městečku na Dunaji významem přesáhla hranice Rakouska a je nejbližší výstavou, na které můžete vidět slušný průřez jachtami a koupit oblečení a vybavení pro jachting.

Za nejatraktivnější výstavu jachet vůbec ale považujeme Cannes Boat Show, která se koná začátkem září a to bývá na Azurovém pobřeží krásné počasí. Přímo v centru Cannes před festivalovým palácem si můžete prohlédnout na vodě kompletní výrobní programy snad všech významných výrobců jachet. Velmi reprezentativní je i výběr katamaranů. Pravidelně se v Cannes odehrávají světové premiéry nových modelů. Cestu do Cannes vřele doporučujeme!

PORTORIKO - vibrující energie a přebohatá historie

Portoriko, španělsky Puerto Rico je prozatím neobjevená jachtařská destinace Španělských panenských ostrovů. Když přiletíte ucítíte spalující horko, skoro tropické, vsakující se do vás. Pak do vás začnou pronikat zvuky a rytmy bomby, pleny a salsy s texty v karibské španělštině šmrncnuté americkým slangem a okořeněné prastarými kulturami Youruba či Taino. Krásné pláže, kasina na Isla Verde, elegantní španělská architektura v Old San Juanu, největší rádiový teleskop na světě nebo tajuplný labyrint podzemních jeskyní. Brzy si také uvědomíte, že Portoriko nápadně připomíná  USA. A aby ne, když tvoří jednapadesátou hvězdičku americké vlajky. Dokladem jsou velká nákupní centra a rychlá občerstvení.

Legendární LAGOON 450 prošel inovací

Lagoon 450F na veletrhu v BarceloněKatamarán Lagoon 450, kterého už bylo vyrobeno více než 550 kusů, se dočkal v roce 2016 nového faceliftu. Od letošního roku vyráběné čtyřistapadesátky nesou označení 450F (flybridge) a mají díky změněnému tvaru trupu v přední části nad vodoryskou výrazně prostornější přední kajuty. K posteli předních kajut je nyní přístup ze dvou stran. Další změnou je kuchyně ve tvaru "U" otevřená do salonu, která má lepší ergonometrii a využití prostoru v salonu. Nový je i tvar střechy salonu ve stejném stylu jako Lagoon 39, 42 a 52, který přináší inovované čelní sklo salonu s ještě lepším panoramatickým výhledem. Více info o Lagoon 450F najdete na webu www.katamarany-lagoon.cz

RYA kurzy na Tenerife v zimě

Každé roční období má své výhody a poskytuje možnosti jiných zážitků. Jachting je přitom sportem, kterým se dá u nás žít od brzkého jara do pozdního podzimu. Když ale zamrznou jezera a i na nejbližším moři sem tam sněží, máme dvě možnosti. Sedět doma a plánovat sezónu příští, nebo odjet do krajiny, kde není pro pohyb venku potřebný kožich.
Loď Školy jachtingu (
http://www.skolajachtingu.cz/cz/) kotví přes zimu na Kanárských ostrovech, které splňují vše, co byste od jachtařského ráje čekali – stabilní slunečné počasí, pasátové větry o síle 20 a více uzlu i závětří za ostrovy pro vydechnutí a načerpání sil, teplou vodu na koupání i oceánské vlny. K tomu levné a pravidelné letecké spojení, potraviny a kotvení v marínach za ceny, které v porovnání s těmi chorvatskými vyvolávají úsměv. Přijeďte sem na praktický kurz (http://www.skolajachtingu.cz/cz/kurzy-rya/)  a uvidíte, že lepší místo na jachting naleznete jenom stěží.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí  a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

 

© 2016 ALTUMARE