http://www.altumare.cz/
Sailing news 
2. 6. 2017

ALTUMARE Sailing News

BONGIORNO! CIAO! V aktuálním vydání Sailing News vám představíme italskou destinaci Kampánii, která zůstává ve stínu jiných destinací, ale přitom neprávem! Kampánie - starobylá oblast Neapolského zálivu pod dřímající sopkou VESUVEM, je rodiště italské pizzy, odtud pochází buvolí mozarella, skvělá vína ...Pompeje a Herculaneum přinášejí jedinečný pohled na každodenní život a architekturu starověkých Římanů. Capri je ostrovní klenot s úchvatnou scenérií a pěšinami, co vedou po útesech. Ischia je proslulá termálními prameny již od dob starých Římanů, zatímco zahrada La Mortella se těší pověsti rajské zahrady. Pronajmout plachetnici nebo katamarán vám nabízíme z klidného ostrova Procida, které je nejblíže Neapoli.  
.
Příjemné čtení přeje ALTUMARE!

DOLCE VITA POD VESUVEM

Objevte Neapolský záliv s vynikajícími delikatesami, lahodným vínem a pozoruhodnou vulkanickou krajinou na plachetnicích a katamaránech pronajatých přes ALTUMARE! Vychutnejte si italské umění života, příjemné středomořské klima, křišťálově průzračné moře a zamávejte denodennímu stresu! Zkrátka plachtěte, jezte a pijte jako ITALOVÉ!
Doporučujeme přímé lety z Prahy s WizzAir do Neapole od 1500 Kč zpáteční let, dále pokračovat 15 min. jízdou airportbusem na trajekt do přístavu Molo Beverello a trajektem do mariny Procida (35min), kde se nalodíte a odkud je ideální  začít objevovat Neapolský záliv.

 

 

 

JACHTING A VÍNA POD VESUVEM

Podřimující Vesuv budí respekt, ale nabízí i svou přívětivější tvář. Na jeho úrodných svazích se pěstuje vinná réva. Plocha, na které se pěstuje je omezená, ale kvalita zdejších vín je velmi ceněná. Kampánie je historickou oblastí - Římany nazývanou Campania Felix a víno se zde pěstuje a vyrábí už od dob, kdy území spadalo pod řeckou nadvládu - před 2700 lety! Ve vinicích Kampánie najdete především staré, historické odrůdy.  Nejznámější bílá vína jsou Greco di Tufo, Fiano di Avellino a Falanghina. Greco di Tufo je víno s výraznější ovocností a mineralitou, působí plnějším dojmem, za což může i vyšší obsah alkoholu. Fiano je stará odrůda, zmínky se o ní dochovaly z roku 79 n.l. - odrůda je charakteristická tóny medu, bílých květů a pražených oříšků. Falanghina má tóny broskve, meruněk a žlutých jablek. Mezi proslulá červená vína patří Lacryma Christi del Vesuvio Rosso (slzy Kristovy), které má intenzívní ovocnou vůni s nádechem třešní, malin a černého rybízu. Červené víno Taurasi je přezdívané "barolo italského jihu".

JACHTING A OSLAVA PROSECCA

Až do šedesátých let minulého století bylo Prosecco obyčejné šumivé víno, obvykle nasládlé, přestože "secco" znamená v italštině suché. Obecně pozdně dozrávající hrozny v chladnějších zimách dostatečně neprokvasily, a tak kvasinky na jaře dalšího roku opět ožívaly... Proslulost italské Prosecca se začala vytvářet až v roce 1966 otevřením první italské vinné cesty - Strada del Prosecco a založením konsorcia Prosecco di Conegliano Valdobbiadene Consortium. Prosecco (85% odrůdy Glera) je víno vyrobené druhotným kvašením v tlakových tancích a je vyráběné ve variantě spumante, frizzante a tranguillo. Odborníci si lámou hlavy nad dnešním úspěchem Prosecca - vyrobí se ho ročně 360 miliónů lahví. Pro porovnání šampaňského 310 miliónů a španělské Cavy 240 miliónů. Svoji roli hraje určitě cena - průměr prosecca je 2,67 EUR oproti 25 EUR za šampaňské. Co je ale již nezvratným faktem, prosecco již není považováno za levnou náhražku šampaňského!

CAPRI - GROTTA AZZURA, VILLA SAN MICHELE a CAPRI BRAND

Capri - legendární ostrov, domov bájných Sirén, proslul jako ráj nejbohatších. Dnes je Capri přeplněno turisty, kteří sem přijíždí na jednodenní výlety, ale na lodi se můžete skvělě těmto davům vyhnout. Atraktivní místa navštívíte lodí jindy, než všichni ostatní...

Jednou z nejznámějších atrakcí ostrova Capri je Grotta Azzura - Modrá jeskyně. Jeskyně je nádherná, azurově modré zbarvení je způsobeno průchodem slunečních paprsků modrou vodou. Pokud byste se chtěli do jeskyně podívat jako standardní turista, čeká vás velmi rychlý proces, převozníci vás naženou na pramici a během pěti minut je po celé prohlídce, sotva se stihnete porozhlédnout! Do jeskyně technicky můžete doplavat, není to výhradní hájemství převozníků, ale za dne je tam natolik rušno, že to nestojí za to! Místní doporučují počkat, až odjedou všichni turisté a pak si v klidu po 18h do jeskyně zaplavat.

KURZY ISAF PŘEŽITÍ NA MOŘI

Při přebírání lodě nás vždy upozorňují na místa, kde se nachází záchranný ostrůvek a signální světlice. Kdyby ale došlo k nejhoršímu a bylo by zapotřebí tyto záchranné pomůcky použít, jste si jistí, že byste věděli jak? Na kurzech ISAF Přežití na moři (http://www.skolajachtingu.cz/cz/doplnkove-kurzy/kurz-isaf-preziti-na-mori/)  se s těmito prostředky blíže seznámíte a mnohé z nouzových postupů si vyzkoušíte na vlastní kůži. Jednoduše – budete skákat do vody i hasit oheň. Kurz je vhodný jak pro samostatné kapitány, pro něž by nouzové postupy měli být základní znalostí, tak i pro celé posádky, kterým NYS Škola jachtingu umí zorganizovat  individuální termín.

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí  a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

 

© 2017 ALTUMARE