http://www.altumare.cz/
Sailing news 
14. 7. 2017

ALTUMARE Sailing news

Zítra vyplouvá z naší základny v privátní Olympic marině u Atén flotila Altumare, a tak aktuální číslo Sailing News věnujeme řeckým Kykládám. Jako přípravu na zimní jachtařskou sezónu vám přiblížíme Kubu po "Fidelovi" a vrátíme se krátce k oslavě 30. narozenin loděnice CNB.

Příjemné čtení přeje ALTUMARE!

FLOTILA ALTUMARE V ŘECKU - VYPLOUVÁME!!!

V sobotu 15.7. vyplouvá z privátní Olympic mariny v Lavriu FLOTILA ALTUMARE! Sledovat její trasu můžete na FB. V případě příznivého počasí bude flotila směřovat do Kyklád na bližší ostrovy KEA, KYTHNOS, SYROS a možná SERIFOS. Kyklády jsou jednou z nejatraktivnějších destinací díky malebným přístavům a vesničkám, ve kterých převládá na domech zářící bílá barva v doprovodu modrých, zelených a tyrkysových barev schodišť, balkónů a okenic. Pomyslným středem Kyklád je posvátný ostrov DELOS, který je největší antickou lokalitou v Řecku vůbec. Na další nádherné ostrovy, na které v rámci plavby nestihnete podívat, jako je NAXOS, PAROS, SANTORINI, MILOS, AMORGOS, FOLEGANDROS, IOS, TINOS, ANDROS se můžete vypravit jindy. Rádi vám pronajmeme některou z lodí z naší flotily.

TŘI PREMIÉRY NOVÝCH MODELÚ LAGOON NA VÝSTAVĚ V CANNES

Cannes Boat Show - jachty před Festivalovým palácemLodní veletrh v Cannes patří k nejvýznamnějším vůbec. Tolik modelů na vodě včetně úplných novinek jako v Cannes na žádném jiném veletrhu neuvidíte. Jenom na stánku Lagoon budou letos tři světové premiéry: Lagoon SEVENTY 8, Lagoon 50 a Lagoon 40.
SEVENTY 8 je motorovou verzí loni představené SEVENTY 7, bude největším katamaranem v Cannes a má "transpacific range”, takže se s ním  a můžete vydat i na plavbu kolem světa.
Lagoon 50 je unikátní tím, že může mít až šest kajut se standardními manželskými postelemi a šesti koupelnami, nebo šatnu se stojnou výškou v majitelské verzi.
Lagoon 40 nabízí překvapivý prostor ve své kategorii a od většího sourozence Lagoon 42 zdědí vynikající plavební vlastnosti.

Termín veletrhu v Cannes: 12.-17.9.2017
 

KYKLÁDY - TOP MÍSTA

Kam všude se můžete v průběhu plavby podívat? Nejbližším obydleným ostrovem z naší základny v Lavriu je "mandlový" ostrov KEA. Krásné místo ke kotvení je na jižním cípu ostrova, kde se nachází pozůstatky antické Karthaie. Pustý a neúrodný KYTHNOS přitahuje jachtaře, protože má mnoho krásných kotvišť. Zdejší obyvatelé říkají Kythnu Thermia, protože tu vyvěrají horké prameny. Hlavním lákadlem jsou termální lázně LOUTRA. Zdejší pramenitá voda obsahuje železo a již od antiky se používala pro léčení rozličných chorob, počínaje dnou, revmatismem, ekzémy... Prameny vyvěrají v zadní části pláže v přístavu Loutra a je zde zejména v noci skvělé poležení v horkém jezírku s výhledem na noční oblohu.

LODĚNICE CNB OSLAVILA TŘICÁTINY

CNB - Construction Navale Bordeau oslavili 30. výročí od svého založení. CNB za tuto dobu vyrobila přes 90 megajachet - z nejslavnějších jmenujme Mari Cha II, Only Now, Hamilton II. Jedna z výrobních hal CNB v Bordeaux se proměnila v recepční sál pro 1.000 pozvaných. Podávaly se nejlepší francouzské delikatesy (foie gras, mořské plody, ale i jehněčí) s vybranými víny - Chateau Thieuley 2016, Chateau La Louviére 2014 a šampaňským, které teklo proudem. Na pódiu se vystřídaly významné osobnosti z historie CNB madame včetně Bénéteau. Večerem provázel zakladatel CNB Dieter Gust a atmosféru rozparádila živá hudba. Chybět nemohl ani osmipatrový dort.Oslava pokračovala VIP párty na terase nové haly CNB pro výrobu až 115-ti stopých jachet, ze které je výhled na řeku Garonu a dominanty Bordeaux. Na závěr nechyběl ani ohňostroj. 

CNB představí letos v Cannes svůj nový model CNB66, objednejte si u nás termín prohlídky. 

LIVE CUBA!

Od Kryštofa Kolumba po Ernesta Hemingwaye, přes nejslavnější piráty 17. a 18. století, Kuba vždy přitahovala a přitahuje námořníky, jachtaře a cestovatele. Od Castrovy revoluce v padesátých letech, se stalo velmi těžké, až téměř nemožné na Kubu připlout. Po více než celé půlstoletí žila Kuba svým vlastním životem, odtržena od okolního světa. Ještě nyní, když se ocitnete na místě, máte pocit, že na vás odevšud dýchá historie. Pokud byste chtěli poznat Kubu před tím, než bude už definitivně zkomercializována, je nejvyšší čas!

Kuba má dnes již reálnou jachtařskou infrastrukturu (20 marin a jachtařských center), několik z nich je opravdu dobře vybavených, množství bezpečných kotvišť, nedotčený podmořský život, včetně legendárních lobstrů, ostrovy a ostrůvky s nekonečnými bílými plážemi s vyplavenými gigantickými mušlemi... prostě Kuba stojí za jachtařskou návštěvu!

Ochrana soukromí

Respektujeme Vaše soukromí  a pokud si nepřejete Sailing News dostávat, stačí když na adresu info@altumare.cz odešlete email s předmětem NE NEWS.

Altumare news Vám byly zaslány na základě Vašeho zájmu o zasílání aktuálních jachtařských informací.

© 2017 ALTUMARE