Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

poprve_na_jachte

POPRVÉ NA LODI

Zvažujete dovolenou na lodi? Chcete to zkusit? A v čem je to jiné?

Jaký je rozdíl mezi „suchozemskou“dovolenou a dovolenou na lodi?

 

Jaký je rozdíl mezi dovolenou na plachetnici/jachtě a dovolenou na hausbótu?


 

Jaké si mohu zvolit destinace?

 

Jak si správně vybrat loď?

 

Jak probíhá objednání pronájmu lodi?

 

Jaký je rozdíl mezi „suchozemskou“dovolenou a dovolenou na lodi?

 

Hlavní rozdíl je nezapomenutelný zážitek a svoboda.

 

 

Pokud Vám vyhovuje dovolená s průvodcem, který vám diktuje časy od kdy, do kdy a kam se máte vydat, co v ten který okamžik vyfotit a kam se podívat, tak na dovolenou na lodi raději nejezděte. Dovolená na lodi je pro ty, kterým se líbí dovolená  "po svém", tráví čas na místech, kde se jim líbí, dokud chtějí, mají sportovního ducha a mají rádi aktivní odpočinek. Míra sportovní aktivity záleží na typu lodě – hausbót nebo plachetnice.

 

Jaký je rozdíl mezi dovolenou na plachetnici/jachtě a dovolenou na hausbótu?

 

hausbót plachetnice
pronájem hausbótu bez předchozích zkušeností a bez průkazu k pronájmu plachetnice nutný kapitánský průkaz a předchozí zkušenosti
vybavenost hausbótu jako aparmán (včetně kuchyně, nádobí, lednice), loď je širší loď je užší pro snadnou plavbu na moři (méně prostoru v kajutách)
pomalejší rychlost plavby ( cca 6 km za hod) rychlejší cca 6 mil za hodinu (cca 11 km za hod)
loď je poháněna dieslovým motorem loď je poháněna větrem (tzv. plutí na plachty), nebo motorem při bezvětří
aktivity: v závislosti na zvolené destinaci (koupání, cyklistika (na hausbót lze pronajmout kola, nebo si vzít vlastní), gurmánské zážitky a ochutnávky místních vín, pozorování přírody a zvířat (např. plameňáci a polodivocí koně v Camargue, ve Francii), golf, jízda na koních, vodní sporty, prohlídka památek a kulturního dědictví, rybaření aktivity: koupání (dostupné  i panenské pláže, kam se ze souše nedostanete),  aktivnější plavba (pomoc plavčíků při práci s plachtami, loď se houpe na vlnách), gurmánské zážitky, prohlídka památek a kulturního dědictví , pozorování delfínů, rybaření
   

 

 

 

Jaké si mohu zvolit destinace?

 

Pro dovolenou na plachetnici zajišťujeme destinace po celém světě. To znamená, že Vám umíme stejně dobře jako v Chorvatsku posloužit při dovolené na Seychelách a jiných destinacích, kde vám díky osobní zkušenosti můžeme doporučit i různá místa, která stojí za to navštívit.

 

 

Pro dovolenou na hausbótu zajišťujeme destinace po Evropě. Nejširší nabídku máme  při výběru dovolené na hausbótu ve Francii a v Holandsku, kde hausbóty alias říční lodě patří k tamní kultuře. Širokou nabídku lodí zajišťujeme také v dalších oblastech Evropy jako je Německo, Itálie, Anglie ...

 

 

Pokud máte určitou představu, kontaktujte nás přes hlídacího psa nebo mailem, rádi Vám zařídíme loď ve zvolené destinaci dle Vašich představ!

 

Jak si správně vybrat loď?

 

Záleží na typu dovolené (rodinná, s přáteli, firemní akce ...), míře soukromí, kterou si představujete a u plachetnic také na vašich zkušenostech a typu plavby (jestli budete plout u pobřeží či se vydáte na složitější plavbu) a v neposlední řadě je taká důležitá částka, kterou si představujete, že za dovolenou zaplatíte... S tímto výběrem vám rádi poradíme.

 

Jak probíhá objednání pronájmu lodi?

 

 

Máte dvojí možnost:

 

 

1. využít našeho rezervačního systému

 

 

2.kontaktovat nás:

 

  • přes e-mail info@altumare.cz,
  • na telefonu +420 774 812 446 pro pronájem plachetnic,

 

                         +420 774 859 446 pro pronájem hausbótů.

 

 

Podle vašich přání a požadavků vám zašleme nabídku, pokud vás nějaká loď zaujme uplatníme opci, kterou zpravidla zarezervujeme loď  na týden. Po tuto dobu je loď rezervována a zrušení této rezervace je zcela zdarma. Pokud si to budete přát, poradíme jak s výběrem lodi, tak s výběrem destinace.

 

 

Pro potvrzenou rezervaci je třeba zaplatit 50 % z celkové částky do 7 dnů od přijetí nabídky. Zbylá částka ve výši 50 % je splatná 40 dní před datem nalodění. Samozřejmostí je vystavení dokladu na přijaté částky, včetně faktury.

 

 

Tip: Doporučujeme  uzavření dobrovolného pojištění, které pokryje Vaše případné náklady, spojené se stornováním již zaplacené rezervace.