Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

poprve_na_ricni_lodi

INFORMACE K BÁZI

Před odjezdem vám pošleme podrobnější informace o vašem výchozím místě vyplutí (bázi) – přesnou adresu, kontakty, informace o dopravě i parkování.

 
 

 

Příjezd do přístavu

 

Lodě jsou připravené k odplutí vždy od 16:00-17:30. Doporučujeme ale přijet na místo minimálně o hodinu dříve, aby bylo dost času na zaregistrování a instruktáž.


 

 

Informace o lodi a instruktáž

 

Personál plavební společnosti vám vysvětlí vše kolem lodi a doporučí vám zajímavá místa v dané oblasti. Spolu s technikem si potom převezmete loď a on vám vysvětlí, jak co funguje a jak loď řídit. Nemusíte mít obavy, lodě jsou velmi dobře ovladatelné.

 

případě pozdního příjezdu prosím informujte personál v přístavu, aby vám nechal loď otevřenou. Budete tak moci přenocovat už na lodi a instruktáž a další informace dostanete příští ráno.


 

 

Návrat do přístavu

 

Poslední den je nutné být zpět v přístavu do 9:00!

 

Pokud budete chtít opustit loď brzy ráno, můžete vyřídit všechny formality už předchozí den nejpozději do 18:00. Pak můžete odjet ráno podle potřeby.

 

Pokud máte zakoupený Pozdní odjezd, stačí dorazit do přístavu do 12:00.


 

 

Co vás čeká v průběhu plavby:


 

 

Délka plavby a čas

 

Podle odhadů zkušených týmů se předpokládá průměrná rychlost plavby na kanálech 6 km/h ne řekách 10 km/h. Je nutné také počítat s časem na projetí zdymadly a na čekání před nimi. Tyto časy se samozřejmě liší podle sezóny a hustoty provozu. Na projetí zdymadlem však počítejte min. 15 minut (bez čekání)


 

 

Kotvení

 

Ve většině plavebních oblastí není problém najít místo ke kotvení kdekoliv podél veřejných kanálů a řek. Občas můžete narazit na nějaká omezení nebo soukromé pozemky. Kotvení ve veřejných nebo soukromých přístavech může být za poplatek, ale nabízí zase služby jako např. sprchy, možnost dočerpání vody, připojení na elektriku apod.


 


 

 

Poplatky


 

 

Kauce na loď nebo pojištění

 

Vždy je nutné dávat velký pozor na pronajatou loď, aby nedošlo k poškození v průběhu plavby. Všichni účastníci musí zaplatit buď nevratné pojištění kauce na poškození lodi (CDW) nebo vratnou kauci. V případě CDW vám bude plně hrazeno pokud případné poškození lodi, nebo újma třetí straně. Sazby pojištění CDW se liší podle typu lodi a délce pronájmu.

 

Pokud si však zvolíte vratnou kauci, budou z ní hrazeny poškození lodi i újma třetí straně. Vrtaná kauce se pohybuje od 1500 do 2600 EUR dle typu lodi.

 

Ani CDW ani vratná kauce se nevztahuje na ztráty odcizením či poškozením vybavení nebo příslušenství lodi.


 

 

Kauce na pohonné hmoty

Vaše loď bude připravena s plnou nádrží nafty a za normálních okolností není třeba palivo doplňovat během plavby. Před plavbou je potřeba složit kauci na pohonné hmoty a na konci vám bude vyúčtován rozdíl spotřebovaného paliva. Spotřeba paliva se liší podle typu lodi.