Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Říční plavby

STŘEDOVĚKÝM CARCASSONE PO CANAL DU MIDI

  • vzdálenost:104km

 

  • čas plavby: 39 hod

 

  • zdymadla: 62

 

  • typ plavby: zpáteční

 

  • délka plavby: týdenní

 

 

 

 

  • Doporučená doprava:letecky/autem

 

  • vzdálenost autem z Brna: 1765 km

 

  • vzdálenost autem z Prahy:1561 km

 

 

 

 

 

Castelnaudary > Homps > Castelnaudary


Castelnaudary

 

 

 

Starodávné uličky obklopené polodřevěnými domy a soukromými zámečky z 18. Století. Během posledního víkendu v srpnu hostí město festival Cassoulet, kterým se toto městečko proslavilo. Jedná se o oslavu jídla Cassoulet z francouzské kuchyně, kdy se všichni bez rozdílu věku oblečou do tradičních barev - modré a bílé- aby jedli, pili, zpívali a tančili v přátelské atmosféře.

 

 

Carcassonne

 

 

Carcassonne je proslulou památkou světového kulturního dědictví UNESCO a je jednou z francouzských top památek. K místu se váže legenda o sarcénské princezně Carcas. V roce 760 Pipin krátký, otec Karla Velikého, dobyl od Sarcénů nazpět většinu Jižní Francie. Carcassonne zůstalo Sarcénům. Legenda praví, že princezna po dlouhém dobývání hradu Carcassonne vymyslela lest. Posledním pytlem pšenice vykrmila prase, které nechala hodit přes hradby. Když útočníci uviděli tak dobře vykrmené prase, útok vzdali, protože si mysleli, že město má dostatek zásob na dlouhou dobu. Princezna Carcas dala na oslavu znít zvony a na její počest je město pojmenováno Carcassonne. Město má jednoduchý přístup z letiště i nádraží a je neodpustitelnou zastávkou při plavbě na hausbótu kanálem du Midi.

 

 

 

 

 

Homps 

 

 


Homps je starověký obchodní přístav, kde se nakládaly barely vína z Minervois a Corbières na cestu do Bordeaux. Několik producentů vína, kteří zde stále jsou, nabízí prohlídky a degustace vína ze svých vinic.

 

 

 

 

Argens


Argens je krásné městečko, typické pro region Minervois, seskupený kolem zámku ze 14. století s výhledem na kanál a řeku Aude.

 

 

 

 Zaujala Vás dovolená na hausbótu na této říční plavbě? Požádejte si o aktuální nabídku pro Vás zde nebo na tel. čísle +420 776 859 446, či e-mailu hausboty@altumare.cz. Těšíme se na kontakt s vámi!

Prodej a pronájem lodí-Altumare.cz - Říční plavby - Francie-dovolená na hausbótu - Du Midi - Středověkým Carcassonne po Du Midi