Altumare je cestovní agentura zaměřená na námořní jachting a plavbu na říčních lodích.

Říční plavby

BENÁTKY NA ŘÍČNÍ LODI

Benátky - to jsou paláce s přímým vstupem z mořské laguny, netradiční městská doprava loděmi a gondolami, záchranné čluny první pomoci, vodní taxíky. Benátky patří mezi památky UNESCO, kde se každoročně koná únorový karneval, filmový festival... K notoricky známým památkám patří Dóžecí palác a náměstí Svatého Marca, kolem kterého můžete proplouvat na vámi pronajaté říční lodi. Mnoho lidí říká, že prožít zde dovolenou je ráj, protože co Italové doopravdy umí, je DOLCE VITA. A to i s dětmi. Díky kladnému vztahu Italů k dětem, je Benátská laguna ideální destinace na rodinnou dovolenou.


Italové mají ve zvyku žít nočním životem, umějí se zastavit a skutečně si odpočinout s přáteli u několikahodinových večeří s dobrými italskými víny, těstovinami na sto způsobů, mořskými plody nebo plátkem hovězího s množstvím zeleniny. Mezi italskými specialitami si každý najde to své – to způsobuje, že italská kuchyně je jednou z nejoblíbenějších na světě.
Jednou z nejkrásnějších oblastí Itálie je Benátsko. Oblast je známá zejména benátským sklem, vyráběným na ostrově Murano. Benátská laguna je díky svým kanálům nejlépe dostupná právě na lodi. Vždyť v Benátkách postavených na vodě nenaleznete ani jedno auto! Všechna doprava je zajištěna buď romantickými gondolami, nebo motorovými čluny, protože Benátky jsou jedním z mála míst, kde místo taxíků uvidíte lodní taxíky… Benátky jsou také nádherným historickým městem zapsaných od roku 1987 na seznamu světového dědictví UNESCO, díky slavnému náměstí svatého Marka, mnoha kostelům a celkovou architekturou Benátek utvářenou již od 5 stol. Každoročně se zde pořádá také slavný benátský karneval, zvaný Benátská noc, kdy se celé skvostné středověké město převleče do masek a několik dní Benátky slaví. Každý rok se zde koná filmový festival Beniale. Benátky tak mají co nabídnout po historické, kulturní i umělecké stránce.

Benátky klasickou cestou

  • vzdálenost:120km

 

  • čas plavby: 20 hod

 

  • zdymadla: 2

 

  • typ plavby: zpáteční

 

  • délka plavby: týdenní

 

 

 

 

  • Doporučená doprava: autem

 

  • vzdálenost autem z Brna: 712 km

 

  • vzdálenost autem z Prahy: 910 km

 

 

                                                     >>celý článek

Prodej a pronájem lodí-Altumare.cz - Říční plavby - Itálie-dovolená na hausbótu